2017 Yılında En İyi Filmler

2017 Yılında En iyi Filmler 2017 Yılının En İyi 10 Filmi, En müthiş 2017 yılının 10 filmi bilet satış rekorları yaşatan filmlerini belirttik.

2017 Yılında En İyi Filmler 2017 Yılının En İyi 10 Filmi

2017 Yılında En iyi Filmler
2017 Yılında En iyi Filmler

75 milyonu aşkın bilet satış rekorları kıran 2017 yılının en müthiş 10 filmlerini siz değerli dostlarımız için yazımızda belirttik. Sizler için sinemada en çok gösterim alan filmleri sıralamayı düşündük. En çok beğenilecek filmler vede gidip izlenmesi gerekli olan filmleri yazımızın devamında bulabilirsiniz. 2017 yılını geride bırakarak artık yeni yılda çıkacak filmlerde vizyona yavaş yavaş girmeye başlamışken gelin birlikte en iyi 10 sinema filmini birlikte inceleyelim.

2017 Yılında En İyi Filmler

Yaşamın Kıyısında (Manchester by the Sea)

Her zaman yönetmenler acılar çeken insanlar üzerine bir çok filmler yazmaktadır yalnız bilmeniz gerekirki gerçekten bukadar etkiliyici olan bir film görülmedi. Film’de sadece acı çeken insanı anlatmıyor. Bir insanın tekrar sorumluluk sahibi olup, olamayacağı ile ilgili. Senaryo yönetmeni vede yazarı : Kenneth Lonergan. Sade anlatımıyla dikkat çeken insanların içine işleyen bir film.

Toni Erdmann

Yönetmeni alman olan Toni Erdmann filminin ciddi bir uğraş gerektiren filmler arasında. Yönetmeni ise Maren ade. Baba ile ciddi vede hırslı kızı arasında çatışmalaı son yılların en kaliteli fimlerinden birini yaptı. Babasının kızına olan isyanını vurgulayan vede alışılmadık bir şekilde ifade ederek yansıttı. Kızının sakinliği vede tepkisizliğiyle dikkat çekerek babanın davranışları arasında kontrast vede hüzünlüydü. Yönetmen bu filminde unutulmaz sahneleri peşpeş sıraladı.

Blade Runner 2049

Yönetmeni Denis Villenuuve, aslında bir ilki başarmış olarak yönetmiş olduğu filmde sevdiğiniz dünyaya geri dönüş olarak nitelendirdiği filmi sinemalara taşıdı. Bu filmde aslında bekleneninde üstünü sunan yönetmen kendi görsel dünyasını özenle kurup, farklı şeyler gösterdi. Yağmurlu, karlı, sisli kış atmosferinde geçen hikaye karanlık, umutsuz bir gelecekte umut arayışı içindeydi.

2017 Yılında En İyi Filmler

Star Wars: Son Jedi (Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi)

Hikayesi bakımından oldukça beklenenin üzerinde bir iş. Yönetmeni Rian Johnson olan filmnin ufuklara taşıma vede karakterleri geliştirme konusunda sağlam bir iş çıkarmış. Güçlü kavramını kötülerin iktidarına karşı, iyilerin umut vede inancı olarak sunmaktadır. Işın kılıcı vede uzay savaşı sahneleri sayesinde sıkı bir star wars filmi olarak akıllara kazınmıştır.

2017 Yılının En İyi Filmleri

Hizmetçi (Ah-ga-ssi)

4 Karakter üzerinde dönen oyunları tam manasında dikkatlice anlamak için finali izlemeniz gerekmektedir. 1930’lu yılların koresinde geçen şaşırtmacalı bir öykü olarak karşınıza çıkmaktadır. Japon sömürgeciliğini vede ayrımcılık ile sınıfsal farklılıkları gibi yan temalarla uyarlanmış.Yönetmen Chan-wook Park olayları aslında farklı kurgu vede kamera açılarıyla anlatmaya çalışmış.

Ay Işığı (Moonlight)

Amerikada çekilen film, aslında aşk üzerinde uyarlanmış olup özgürleştirilmiş bir filme benzemektedir.İzlendiğinde duygulandıran film, çocukların olgunlaşmasını değil, duygusal olarak kendilerini tanımaları vede gerçek kimliklerini bulmaları gibi birçok dahi kolay değil. Yani anlatılmak istenen filmde, Chiron gibi gençlerin uyuşturucu bataklığına dönüşmüş mahallelerden neler yaşandığını ele almış.

Kapan (Get Out)

Aşk yönlü olan filmde, sevgilisinin ailesiyle tanışmak için geldiği evde kendini bir türlü rahat bulamaz. Aile ise konuksever davransada zengin beyazların gücü huzursuz edicidir. Yönetmeni Jordan Peele ırk vede ayrımcılığı üzerine özgün vede şaşırtıcı bir gerilimle uyarlamış filmi.

2017 Yılının En İyi Filmleri

Hayalet Hikâyesi (Personal Shopper)

Fransız yönetmeni Olivier Assayas bu öyküde aslında isteneni bulduğunu vurgulamış İkiz kardeşlerin hayaletiyle bağ kurmak isteyen bir kadının hikayesini yazmış.Aslında insanı çok derinlere götüren film, yaşadığımız dijital dünyanın gerçekliğini sorgulatıp çağımz insanının yalnızlığını vurgulamaktadır.

Satıcı (Forushande)

Sorumluluk sahibi aydın bir insan olan emad’ın derinlerine gömülmüş zorbanın ortaya çıkışını önyagrısızca sunmuş. Yönetmen bu filmde tacize uğraşmış bir çiftin öyküsünü ele almış. Emad’ın polis gibi davrandığı sahnelerde rengini belli etmeyen ferhadi kılıktan kılığa girerek sahnelerde kibir vede merhametsizliği vurguladı.

The Founder

McDonald’s markasının filmi. Mcdonald kardeşlerden nasıl satın aldığının hikayesini yazan yönetmen, John Lee Hanccock kardeşlerin mütevazı esnaf ahlakıyla Kroc’un sınır tanımayan ihtirasını karşı karşıya gösterdi. Sonuç olarak acımazsızlıkla birleşen azmin zeka, yetenek işi vede dürüstlük yendiğini gösteren filmde Michael Keaton’da müthiş oyunculuk sergilemiş.

2017 Yılının En İyi 10 Filmi

1- Yaşamın Kıyısında (Manchester by the Sea)
2- Toni Erdmann
3- Blade Runner 2049
4- Star Wars: Son Jedi (Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi)
5- Hizmetçi (Ah-ga-ssi)
6- Ay Işığı (Moonlight)
7- Kapan (Get Out)
8- Hayalet Hikâyesi (Personal Shopper)
9- Satıcı (Forushande)
10- The Founder

2017 Yılında En İyi Filmler, eğerki yukarda belirttiğimiz filmlere hala gitmeyen dostlarımız varsa, eminim içlerinde gittiğinizde seveceğiniz çok iyi filmler bulunmaktadır. Sizin için sıralamış olduğumuz 2017 yılının en iyi 10 filmi olan sinemada 70 milyon bilet satmış olan filmler. Sizinde aklınızda en iyi 10 film ile ilgili sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilir dilerseniz sizinde tavsiye film sunabilirsiniz. En iyi 10 film yazımızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlerede destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sakızın Büyük Sırrı Yılbaşı Akşamı Sağlıklı Geçirmeniz İçin Sakız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed