Sakızın Büyük Sırrı Yılbaşı Akşamı Sağlıklı Geçirmeniz İçin Sakız

Sakızın Büyük Sırrı Yılbaşı Akşamı Sağlıklı Geçirmeniz İçin Sakız, sakız diyerek geçmeyin aslında sağlık için sakızındaki sır çok büyük.

Sakızın Büyük Sırrı Yılbaşı Akşamı Sağlıklı Geçirmeniz İçin Sakız…

Sakızın Büyük Sırrı
Sakızın Büyük Sırrı

Yılbaşı akşamı aslında insanların herşeyi tükettiği vede dikkat etmediği akşam olarak gözükmektedir. O akşam yemekler olsun, malzemeler olsun, çerezler olsun insanlar biraz abartıya kaçabiliyor. Yılbaşı gecesi sağlığınıza dikkat etmeniz için sizin için bir kaç pratik bilgiler yazımızın devamında sunduk.

Yılbaşı akşamından sonra eğerki pişman olmak istemiyorsanız sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Yeni yıl keyifiniz eğerki diğer günde devam etmesini istiyorsanız sağlıklı beslenmeye o akşam dikkat etmenizi öneririz. Yılbaşı akşamı mutlaka şekersiz sakız çiğneyin!

Şekersiz Sakız Çiğneyin!

Evde yapacağınız yılbaşı eğlencesi için, hazırlıklarınızı yaparken öncelikle ağzınıza bir tane şekersiz sakız atmanızda fayda vardır. Yılbaşı gecesi yemek çeşitleriniz çok olacağından tadımlık bakma gereği duyduğunuz yiyeceklere oranının düşük olmasına dikkat etmenizde fayda var.Kalori artışına daha yemek saati başlamadan, yaparken bakmak sizin için sağlığınıza yan etki edecektir.

Yılbaşı akşamı yapacağınız yemekler kendinizi her zaman iyi hissetirecek yemekler olsun, yemeğe çok açık bir şekilde oturmayın. Gün içinde hafifte olsa atıştırmalar yapın. Birden oturduğunuz yemekte, yükleneceğiniz için sağlığınıza etki edecektir. Dikkat etmenizde yarar vardır. Bu durumda ise yağsız proteinler vede kompleks karbonhidratlar size yardımcı olacaktır. Yemeğe başlamadan önce salata vede zeytinyağlı ızgara sebze ile başlamak doğru seçim olabilir. Ana yemek olarak ise yılbaşı hindisi sizin için iyi olabilir.

Kuruyemiş Seçimlerinde Dikkatli Olun!

Yılbaşı gecesi, kuruyemiş çerez gibi türden yiyeceklere dikkat etmelisiniz. Her kuruyemişten azar olmasına özen gösterin fazla tüketmemeye çalışın. Yağlı yiyeceklerden kaçının, yağlı yiyecekler yerine ana yemekleri tercih edebilirsiniz. Yemekten sonra yiyeceğiniz meyve vede tatlı ikramında meyve ile devam etmeniz sizin için daha uygun olanıdır.

Yılbaşı Gecesi İçin Sağlıklı Beslenme Önerileri

Yılbaşı gecesi, lezzetli olarak sizlere sunulan vede özel olarak hazırlanmış bir çok ikram size kalori olarak dönüş yapacağından dikkat etmelisiniz. Her ikramın içeriğinden emin olmadan tüketim yapmayın vede o yiyeceklerden uzak durun. Az yemeyi kendinize kabullendirin, ertesi günü düşünmeniz size daha az tüketim vede sağlıklı beslenme için öneri olacaktır. Size sunulan ikramlar vede ısrarlar karşısında kendinizi tanıyın vede test edin. Hayır demeyi öğrenin vede kendinizi düşünün. Herzaman ikramı kabul etmemek sizi itici yapmaz sağlığınızın daha verimli olmanızı sağlar.

Sakızın Büyük Sırrı, yılbaşı gecesi imdadınıza şekersiz sakız yetişmekte. Hem canınız sıkıldığında, hem stress yaşamamak içinde ideal olarak görülmekte olan sakız sizin fazla yemek yeme eğilimizin önüne geçecek. Aslında bazı insanlar için önem taşımasada, işlerinizi yaparken, yemek hazırlarken 1 tane şekersiz sakız sağlığınız için bire birdir. Sakızın büyük sırrı adlı yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Yılbaşı gecesi sağlıklı geçirmeniz için öneriler hakkında yazımızın arkadaşlarınızında bilgisi olması açısından onlarlada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Nihat Doğandan Söylemezsem Olmaz Veda Konuşması!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed