2019 Engelli Hakları Nedir?

2019 Engelli Hakları Nedir? 2019 Engelli Hakları Koruma, Engelliler hangi haklardan yararlanabilir? ile ilgili bilinmesi gerekenleri yazımız da hazırladık.

2019 Engelli Hakları Nedir? 2019 Engelli Hakları Koruma

2019 Engelli Hakları Nedir
Sayfa İçeriği: 2019 Engelli Hakları Nedir, 2019 Engelli Hakları Koruma, Engelli Hakları Nelerdir, Engelliler Hangi Haklardan Yararlanabilir, Yeni Engelli Hakları, Yüzde 40 Engelli Hakları 2019, Engelli Hakları 2019 Torba Yasası, Yeni Engelli Hakları 2019, Engellilere Yapılan Yardımlar Nelerdir

2019 engelli hakları nedir ile ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız ile yazımız da paylaştık. 2019 engelli hakları koruma hakkın da merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamında öğrenebilirsiniz. Engelliler hangi haklardan yararlanabilir? ve Engelli çalışanlara sağlanan haklar nelerdir? sorularının cevaplarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Peki 2019 engelli hakları nedir? Detayları ile yazımız da paylaştık.

2019 yılın da engelli bireylere sağlanan hak vede imkanlar tüm hızla devletimiz tarafından devam etmektedir. Engellilere sağlanan bir çok hakları yazımız da sizler ile paylaştık. Engelli bireylere araç alımların da sağlanan indirimler hakkın da ise, %90 vede üzerinde engel sahibi olan bireyler özel tüketim vergisi vede motorlu taşıt vergisi ödemeden araç satın alma haklarına sahip olmaktadır. %90 engelli bulunan bireyin alacakları araçların engelli yakınları tarafından kullanım hakkı vede ortopedik engel sahibi bireyin yurt dışından özel tertibatlı araç getirme hakkıda vardır. Engelli birey araç alımların da ÖTV’den muaf yalnız araç KDV ödemesini yapmak zorundadır. ÖTV indiriminden yararlanacak engelli birey, özel olarak yapılmış otopark engelli araç yerleri bulunmaktadır. Özel olarak yapılmış otoparklardan engelli birey ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

ENGELLİ HAKLARI NELERDİR?

Engelli çalışan bireylere sağlanan haklar.

Kamusal alanda sağlanan indirimler.

Araç alımların da sağlanan indirimler.

Engelli ailelerine sağlanan haklar.

Ulaşım alanın da sağlanan indirimler.

Özel eğitim hakları ve tıbbi malzeme alımların da sağlanan haklar.

Engelli bireyler için sosyal yardım hakları.

Devlet tiyatroların da indirim hakları.

Tören vede müze yerlerin de sağlanan haklar.

Engelli sporculara sağlanan haklar.

KDV muafiyetleri ve belediye hizmetlerin de yararlanılan haklar.

Engelli fizik tedavi seansların da sağlanan haklar.

Sağlık raporu alımların da sağlanan haklar.

Erişilebilirlik hakları ve EKPSS girme hakkı.

Engelli muayenelerin de öncelik hakkı. Engelli bireylere sağlanan muayene önceliği hakları tüm hastaneler de uygulanmaktadır.

Emlak vergilerin de sağlanan haklar. Bu hakta arsalar da emlak vergisi indirimi yer almaz. Gayrimenkulün ise engelli bireyin üzerinde olması gerekmektedir.

Oyun bayilikleri için sağlanan haklar. Bu hak için 18 yaşını doldurmak vede kişinin zihinsel yetersizliği bulunmaması doğrultusun da engelli bireylere sayısal oyunların bayilikleri verilir.

Engelli bireylerin meslek edinme hakları. KOSGEB, halk eğitim merkezleri gibi kurumlar da engelli bireylere meslek edinmeleri için kurslar yer almaktadır. Kurslar da ise meslek edinmeleri için engelli bireylere öncelik verilmektedir.

TOKİ çekiliş hakları. TOKİ evleri kampanyaların da kura hakkı önceliği, engelli bireylere verilmektedir.

Engelli kartlarına sahip olma hakları. Engellilere verilen hakları sağlamayacak olan engelli kartı, sosyal hizmetler il müdürlükleri tarafından engelli bireylere verilmektedir.

Orta öğrenimler de sınavdan muafiyet hakları. Devlet tarafından sağlanan bir çok engelli hakları, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak vede yaşam standartlarını arttırmak için sunulmaktadır.

2019 Engelli Hakları Nedir, yazımız da hazırladığımız 2019 engelli haklarını öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki 2019 engelli hakları nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. 2019 engelli hakları nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kalanşo Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed