Engelli Çalışanlara Sağlanan Haklar Nelerdir?

Engelli Çalışanlara Sağlanan Haklar Nelerdir? Engelli Çalışanlara Haklar, Engelli çalışan hakları 2019 hakkında merak edilenleri yazımızda öğrenebilirsiniz.

Engelli Çalışanlara Sağlanan Haklar Nelerdir? Engelli Çalışanlara Haklar

Engelli Çalışanlara Sağlanan Haklar Nelerdir
Sayfa İçeriği: Engelli Çalışanlara Sağlanan Haklar Nelerdir, Engelli Çalışanlara Haklar, Engelli Çalışanlara Sağlanan Haklar, Özel Sektörde Çalışan Engelli Hakları 2019, Engelli Çalışan Hakları 2019, Engelli Çalışan İzin Hakları, Engelli İşçi Hakları 2019

Engelli çalışanlara sağlanan haklar nelerdir ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Engelli çalışanlara haklar hakkın da tüm merak ettiklerinizi sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Engelli işçi hakları 2019 ve Engelli çalışan izin hakları ile engelli çalışan hakları 2019 sorularına da yazımızın devamından bulabilirsiniz. Peki engelli çalışanlara sağlanan haklar nelerdir? Detayları ile yazımız da paylaştık.

Devletin engelli çalışanlara sağladığı bazı hakları siz dostlarımız için yazımız da derledik. %40 vede üzeri sağlık raporu bulunan engelli çalışan bireyler erken emeklilik hakkı bulunmaktadır. Engelli bireylere ayriyetten gelir vergisi indiriminden yararlanma hakkı da sağlanmaktadır. Bunun için vergi dairesine başvuru yapılarak engel oranlarına göre derecelendirilerek indirimlerden faydalanabilecek.

ENGELLİ ÇALIŞANLARA SAĞLANAN HAKLAR

Engelli bireyin malulen emeklilik hakları tanınmaktadır.

Engelli çalışan memurlara ise, özel indirim hakları sağlanmaktadır.

%80 vede üzerin de engelli bulunan bireyler için 1.derece vergi indirimi almaktalar.

%40 ile %50 arası oranı bulunan engelli bireyler ise 3.derece vergi indirimi almaktadır.

%60 ile %79 arası oranı bulunan engelli bireyler ise 2.derece vergi indirimi almaktadır.

Baba vede annesi vefat etmiş engelli bireyler için ödenen yetim maaşı hakkı sağlanmaktadır.

Özel sektörde çalışan engelli bireyler için, ödenen iş kaybı tazminat hakkı diğer çalışanların aldığının iki katı oranında verilmektedir. Engelli memurlar, devlet memurları kanununa göre gece nöbeti vede fazla mesai gibi hizmetler de bulundurulmaz.

Engelli Çalışanlara Sağlanan Haklar Nelerdir, yazımız da hazırladığımız engelli çalışanlara sağlanan hakları öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki engelli çalışanlara sağlanan haklar nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Engelli çalışanlara sağlanan haklar nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; 2019 Engelli Hakları Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × four =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed