Aklınız Bile Almayacak Ülkelerdeki ilginç 24 Yasak! Çok Farklı

Aklınız Bile Almayacak Ülkelerdeki ilginç 24 Yasak! Çok farklı birbirinden ilginç ülkelerde yasakları siz değerli dostlarımız için derledik.

Aklınız Bile Almayacak Ülkelerdeki ilginç 24 Yasak! Çok Farklı

Aklınız Bile Almayacak Ülkelerdeki ilginç 24 Yasak
Aklınız Bile Almayacak Ülkelerdeki ilginç 24 Yasak

Bir çok ülkede, aklınız bile şaşkınlık içine girebilecek okadar ilginç yasaklar varki bizlerde sizin için bu yasakları sıraladık. Okadar çok yasak arasında bazıları ise şaşırtıcı. Yok artık diyeceğiniz 24 yasak nelerdir? Bir çoğunuz bu yasakları okurken, gözlerinize bile inanamayacaksınız. Bizler bile bazılarını duyduğumuzda şaşkınlık içine girdik.

Hayatımızda bu tür yasaklar olurmu dedik, oysaki bazı ülkelerde bu yasaklar varmış Türkiyede böyle yasaklar olmasada bizimde bazı yasaklarımızın olduğunu unutmamak lazım. Peki ülkeler arasında nasıl yasaklar bulunuyor, ülkelerde ne gibi yasaklar var gelin birlikte inceleyelim.

Aklınız Bile Almayacak Ülkelerdeki ilginç 24 Yasak

İsviçre‘de apartmanlarda akşam üzeri saat 10’da şifon çekmek kanun olarak yasaktır. Eğerki bunu yaparsanız birisi sizi şikayet ederse başınız derde girer.

İskoçya‘da bir komşunuz yada bir kişi kapınızı çalıp tuvaletinizi kullanabilirmiyim dediğinde, eğerki izin vermezseniz cezası var. Çünkü izin vermenizi kılan bir kanun bulunmaktadır.

Pasifik okyanusu‘nda bir ada olan, samoha‘da bir eşin karısının doğum gününü unutmamasına karşılık kanun uygulanmaktadır.

Paraguay‘da silahlı duello yapmak yasal. Dueallo yaptığınızda birini öldürdüğünüz zaman hakkınızda dava filan açılmamaktadır.

Portekiz‘de denize çiş yapmak kanunen yasaktır. Eğerki yakalanırsanız cezası çok büyüktür.

Amerika‘nın, kenteka eyaleti‘nde bir kadının aynı adamla 4’den fazla evlenip, boşanması yasak.

Singapur‘da ise umumi yerlerde şifonu çekmeden çıkmak yasadışıdır. İhmal edenler ise ciddi para cezası ile cezalandırılmaktadır.

Singapur‘da bir diğer yasa ise sinemalarda vede tiyatrolarda arkadaki kişinin görüşünü engelleyecek şekilde şapkalar takmak kanunen yasak.

Singapur ülkesinde bir yasa daha dikkat çekiyor ki, sokağa 3 kere çöp atarken yakalanılırsa, üzerinde ben çevremi kirletiyorum önlüğü giyerek sokağı süpürme kanunu bulunmaktadır.

Tayland‘da iç çamaşırı giymeden sokakta dolaşma yasak olan bir kanun bulunmaktadır.

Amerika‘nın, alaska eyaletinde uyuyan bir ayıyı uyandırırsanız eğerki ceza alıyorsunuz. Tabi burda ayı sizi sağ bırakırsa.

Alaska eyaleti‘nde bir diğer kanun ise, geyiğe alkollu içecek içirirseniz hakkınızda dava açılabilmektedir. Bu yüzden hapise atılmanız bile kanunun getirdiği cezalardandır.

Louisiana eyaletinde ise, yasa olarak anaokulundan liseye kadar tüm öğrenciler, öğretmenlerine bayım yada hanfendi olarak hitap etmek zorundalar.

Amerikanın vermont eyaletinde kadınların takma diş kullana bilmeleri için kocalarından yazılı izin almasını gerektiren bir yasa bulunmaktadır.

ÜLKELERDEKİ İLGİNÇ YASAKLAR

Fransa‘da tren istasyonlarında öpüşmek yasaktır. Eğerki öpüşürken yakalanırsanız, tutuklana biliyorsunuz.

Fransa‘da domuzlara napalyon adı vermek yasaktır.

Kanada‘nın osava kentinde, insanların ağaça çıkması yasaktır. Polis sizi ağaça çıkarken görürse yada biri şikayet ederse hakkınızda dava açılmakta.

İtalya‘da erkeklerin halka açık yerlerde etek giymesi suç sayılmaktadır.

Yunanistan ülkesinde polis AIDS hastası şüphesi olduğu düşünülen kişileri tutuklayabilmektedir.

Filipinliler vede Batıkanlılarda boşanmak yasa dışı kabul edilmektedir. Bir kere evlendikten sonra daha sonra yasal olarak asla boşanamıyorsunuz.

İngiltere‘de, üzerinde kral yada kraliçe olan pulu ters yapıştırdığınızda ciddi bir suç sayılmaktadır. Bu yüzden vatan haini olarakta suçlanabiliyorsunuz.

ÜLKELERDEKİ İLGİNÇ YASAKLAR
ÜLKELERDEKİ İLGİNÇ YASAKLAR

İngiltere‘de, parlemonto binasında ölmeyi yasaklayan bir kanun bulunmaktadır. Bu kanun nasıl birşey olduğunu bizde düşünmekteyiz aslında.

Avusturalya‘nın, bazı yerlerinde bir insanın aynı anda 50 kg daha fazla patates sahibi olmasına izin verilmemektedir. Polisler çevirdiğinde arabada yada kamyonda 50 kg fazla patates bulunursa hakkınızda dava açılabilmektedir.

Yunanistanda, antik kentlere topuklu ayakkabılarla girmek yasaktır. Bunun nedeni ise sivri topukların tarihi eserlere zarar vermesidir.

Aklınız Bile Almayacak Ülkelerdeki ilginç 24 Yasak, bir çok ülkede ilginç ilginç şaşırtıcı yasakların var olduğunu biliyoruz, yukarda size belirttiğimiz yasaklar ise akıllara zarar verebilecek yasakları derleyip belirttik. Siz değerli dostlarımızın bilgi sahibi olabilmesi için bir çok kanunen yasak sayılan bu yasakları bilmeniz, eğerki birgün gittiğinizde aklınızda bulunması gerekli. Aklınıza takılan sorularınızı bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Eğerki arkadaşlarınızında bu bilgilerden haberdar olmasını istiyorsanız onlarlada paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Akciğer Kanserinin Belirtileri Nelerdir? Akciğer Kanseri Tedavisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed