Amerikan Fönü Saça Zarar Verir Mi?

Amerikan Fönü Saça Zarar Verir Mi? Amerikan Fönü Ne Kadar Dayanır? Amerikan fönü ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler yazımızda.

Amerikan Fönü Saça Zarar Verir Mi? Amerikan Fönü Ne Kadar Dayanır?

Amerikan Fönü Saça Zarar Verir Mi
Sayfa İçeriği: Amerikan Fönü Saça Zarar Verir Mi

Amerikan fönü son zamanlarda en çok tercih edilen fön tekniğidir. Amerikan fönü yapmak için bazı arayışlara giren kadınlar günümüz de amerikan fönü saça zarar verir mi? Merak etmektedir. Yazımızın içeriğin de amerikan fönü ne kadar dayanır? ve amerikan fönü saça zarar verir mi? Sorularının cevaplarını hazırladık. Sizde yazımızın devamına giderek bu soruların cevaplarını bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Peki amerikan fönü saça zarar verir mi?

Amerikan fönü dayanıklık süresi her kişinin saç yapısına göre farklılık göstermektedir. Amerikan fönü dalgalı saçlarda uzun süre dayanırken, kıvırcık saçlarda bu süre 3 aya kadar dayanmaktadır. Amerikan fönü ile Brezilya fönü dayanıklılık süresi de nerede ise aynıdır. Brezilya fönü eskiden daha çok tercih ediliyor ve uygulanıyordu. İçinde bulunan formaldehit maddesi saçlara zarar verdiğinden kullanımı da günümüzde zamanla azaldı. Kalıcı fön işleminden formaldehit maddesi çıkarılarak adı Amerikan fönü olarak değiştirildi. Bu fön yöntemi ise Brezilya fönünün aksine saçlar için yararlıdır. Sizde yazımızın devamına giderek Amerikan fönü ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Amerikan Fönü Ne Kadar Dayanır?

Amerikan Fönü Saçlara Nasıl Uygulanır?

Doğal içeriği ile Amerikan fönü saçlara kesinlikle zarar vermez. Diğer adı ile keratin bakımı da denmektedir. Dünya da bu fön yöntemi, keratin fönü olarak bilinmektedir. Amerikan fönü evde de yapılabilmektedir. Yalnız profesyonel ellerde uygulanması önerilmektedir. Başarılı şekilde yapılan Amerikan fönü kıvırcık saçlarda 3 ile 4 ay dayanmaktadır. Dalgalı saçlarda ise 6 aya kadar bu süre uzamaktadır. Uygulandıktan sonraki bakımda dayanma süresini oldukça etkilemektedir.

Amerikan Fönü
Amerikan Fönü

Bu fön yöntemini uyguladıktan sonra saçlar için özel şampuanlar kullanmanız lazım. Sizde amerikan fönü uygulamadan önce uzman kişilere danışarak, saçlarınız da ne kadar süre kalacağı ile ilgili daha çok bilgi alabilirsiniz. Amerikan fönü her saç yapısında değişik süre dayanıklılık göstermektedir. Amerikan fönünü saçlara uygulamak ise sanıldığı kadar zor işlem değildir. Evde kendiniz de bu işlemi yapabilirsiniz. Yalnız profesyonel ellerin yapması daha doğru olmaktadır.

Amerikan Fönü Saça Zarar Verir Mi, amerikan fönü, brezilya fönü gibi saçlara kesinlikle zarar vermemektedir. Zarardan çok amerikan fönü saçlara yarar sağlamaktadır. O yüzden yaptırmak isteyenler, amerikan fönünü gönül rahatlığı ile yaptırabilir. Son zamanlar da en çok tercih edilen bu yöntem, yaptıranlar tarafından da oldukça ilgi görmektedir. Eğer sizin de amerikan fönü saça zarar verir mi, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Amerikan fönü saça zarar verir mi, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da amerikan fönü ile ilgili yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sardalya Balığı Temizlemenin Püf Noktaları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed