Anneler Günü Ne Zaman Hangi Tarihte

Anneler Günü Ne Zaman Hangi Tarihte Anneler Günü Tarihçesi, Bir çok insanın araştırmaya başladığı anneler günü tarihi merak konusu oldu.

Anneler Günü Ne Zaman Hangi Tarihte Anneler Günü Tarihçesi

Anneler Günü Ne Zaman
Sayfa İçeriği: Anneler Günü Ne Zaman, Anneler Günü Hangi Tarihte, Anneler Günü Hediyeleri, Anneler Günü Tarihçesi, Anneler Gününde Anneye Verilecek Anlamlı Hediyeler, 2018 Anneler Günü Ne Zaman

Bir çok insanın araştırmaya başladığı anneler günü tarihi merak konusu oldu. Her yıl olduğu gibi mayıs ayının yaklaşmasıyla anneler günü‘de yaklaşmaktadır. Özel vede en anlamlı gün olan anneler günü için insanlar hediye hazırlıklarına başlamaktalar. Bu sayfamız’da siz değerli dostlarımız için hazırladığımız Anneler günü ne zaman? Anneler günü tarihçesi vede Anneler günü hangi tarihte sorularının detaylarını bulabilirsiniz.

Her yıl olduğu gibi bu yıl’da merak konusu olan anneler günü kutlaması ne zaman sorusunu merak eden bir çok insan internet üzerinden araştırmalara başladı. Her mayıs ayın’da kutlanan anneler günü, peki bu yıl hangi güne denk geldiğini biliyormuydunuz? Anneler Günü ne zaman? sorusunu merak eden çocuklar, aileler annelerine hediye almak onları mutlu etmek için araştırmalara başladı…

ANNELER GÜNÜ HANGİ TARİHTE

Anneler günü, bilindiği gibi her sene pazar günleri kutlanmakta. Bu senede Mayıs ayının 13 günü pazar günü kutlanmakta. Yani Anneler Günü, 13 Mayıs Pazar gününe denk gelmektedir.

ANNELER GÜNÜ TARİHÇESİ;

Anneler Günü’nün nereden ortaya çıktığı ile ilgili birçok rivayet bulunmaktadır. Bunlardan en çok konuşulanı ise ABD’nin Virginia eyaletinde ikamet eden öğretmen Anna Jarvis isimli bir kadının, 1905 yılında vefat eden annesi için her yıl kutlama yapmak istemiştir.

Bu kutlama ilk kez, 1908 yılında bir okulda 407 çocuk ve anneleriyle gerçekleşmiştir. Anna’nın bu girişimi, temsilciler meclisi tarafından uygun görülmemiş, resmiyete kavuşturulmamıştı. Anna bu durumu, medya ve politikacıların önde gelen isimlerine paylaşmış, bu çabalar sonunda 1914 yılının ikinci pazarı anneler günü olarak ilan edilmiştir. Bir süre sonra anneler gününün ticarileştiğini gören Anna, davalar açmış fakat hiçbirisini kazanamamıştır.

ANNELER GÜNÜNDE ANNEYE VERİLECEK ANLAMLI HEDİYELER

Annenize, anneler gününde en iyi hissettirecek en anlamlı hediye yorgunluğunu vede stresini almak için ona verilecek en güzel hediye güzel bir otel’de onu otel spasına götürmektir. Yada kendi başına gidebileceği seanslı olarak hediye edebilirsiniz. Ev için ise ona güzel kremler, sabunlar vede banyo köpükleri hediye edebilirsiniz.

Eğerki sanat ile iç içe bir anneniz varsa, onu anneler gününde süpriz yaparak, resim kursuna kayıt ettirebilirsiniz. Ya da, çok gitmek istediği tiyatro veya sinema bileti alabilirsiniz.

Her anne, güzel sözü sever. Anneler gününde, annenize güzel bir şiir yada güzel bir söz yazabilir vede duygulandığını görebilirsiniz. Daha bir görsellik için ise, güzel bir çikolatalar yaptırarak sözleri içine koyabilir yada güzel bir çicek yaptırarak sözleride karta yazdırarak hediye edebilirsiniz.

ANNELER GÜNÜ HEDİYELERİ

Hayatı dolu dolu yaşamayı seven anneler, genellikle hediye yerine evlatları ile zaman geçirmeyi vede onlardan duyabilecekleri iki cümleyle bile mutlu olabilmektedir. Onun için annenizin kıymetini, anneniz hayatta iken bilmek en doğrusu vede anneler günün’de tüm işlerinizi erteleyerek o gün tek varlığınız olan anneniz ile geçirmeniz onlara en büyük hediyeyi armağan etmiş olursunuz.

Anneler Günü Ne Zaman sayfamız da hazırlamış olduğumuz anneler günü hangi tarihe gelmekte sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Sizde eğerki anneler günü ne zaman yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Anneler Günü Ne Zaman sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilir vede en güncel ilginç bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Öğretmenlerin Anlayabileceği 12 Şey

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed