Araç Kaskosu Nasıl Yapılır?

Araç Kaskosu Nasıl Yapılır? Araç Kaskosu İçin Gerekli Belgeler, Araç kaskosu ne zaman yapılır, hakkında bilmeniz gereken bazı bilgileri yazımızda derledik.

Araç Kaskosu Nasıl Yapılır? Araç Kaskosu İçin Gerekli Belgeler

Araç Kaskosu Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Araç Kaskosu Nasıl Yapılır, Araç Kaskosu İçin Gerekli Belgeler, Araç Kaskosu Ne Zaman Yapılır, Araç Kaskosu Neden Önemli, Araç Kaskosu Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli, Araç Kaskosu Neleri Kapsar

Araç kaskosu nasıl yapılır ile ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için ayrıntılı olarak yazımız da hazırladık. Araç kaskosu için gerekli belgeler hakkında merak edilen bilgileri sizler için derledik. Araç kaskosu ne zaman yapılır? ve Araç kaskosunu kimler yaptırmalı? Sorularının cevaplarına sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki araç kaskosu nasıl yapılır? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Kasko’un anlamı, otomobil sigortalarındandır. Kaskonun amacı ise, sigorta ettirilen aracın uğradığı zararların karşılanmasına denmektedir. Motorlu kara taşıtının, sigortalının iradesi dışında hasara uğraması, yanması, çalınması gibi durumlarda sigortalı otomobil sürücüsüne tazminat ödenmesini sağlamaktır. Bu yazımızda ise siz değerli dostlarımız için hazırladığımız, araç kaskosu neleri kapsıyor hakkında bilmeniz gerekenleri sıraladık. Bir çok araç kullanan vatandaşın merak ederek araştırdığı araç kaskosu neleri kapsıyor, araç kaskosu hakkında merak edilenler, kasko hakkında araç sürücülerinin bilmesi gerekenleri maddeler halinde sayfamızda bulabilirsiniz. Araç kaskosu hakkında merak ettiğiniz her şeyi bizlere yazabilirsiniz.

ARAÇ KASKOSU NEDEN ÖNEMLİ?

ARAÇ KASKOSU YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Araç sürücülerinin, merak ettiği konulardan biriside araç kaskosunun neleri kapsadığı vede ne gibi durumlarda devreye girdiğidir. Aslında bakılırsa, araca yapılan kaskonun bir nevi araç hasarında yapılmasını sağlamakta yada yerine yeni araç tahsil edilmesidir. Peki araç kaskonuz neleri kapsadığını biliyor musunuz? Aracına yanlış akaryakıt, doldurulanlar dikkat. Ek teminat olarak 1000 Tl’lik poliçenin %60’ı. Otomobile yağ koymayan, kaskodan yararlanamıyor vede masrafını cebinden ödemektedir. Eğerki araçınız bir duvarın altında kaldı ise, kaska garantisindedir. Hayvana çarpan otomobil’de kaska garantisinde. Eğerki araçınızı tamire götürdünüz, tamirci parasını kasko karşılamamakta. Araçınıza kedi sıkışmışsa, kasko firmalarında kedi teminatı yok. Onun için kedi motora saklanırsa, masraflar kapsam dışı. Eğerki araçınız dolu yağdığında zarar gördü ise tüm masrafları kasko firmaları karşılamakta. Sel için ise 1000 TL’lik ek teminat 200/400 TL Sel hasarı için ise poliçe teminatını kontrol etmeniz gerekmekte. Araç kaskosu yaptırmak için, aracınıza ait trafik tescil belgesini bulundurmanız gerekmektedir. Araç ruhsat belgesi, sigorta sahibi vede sigorta şirketi arasında yapılacak sözleşme için gereklidir.

Araç Kaskosu Nasıl Yapılır, yazımız da hazırladığımız araç kaskosu ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki araç kaskosu nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Araç kaskosu nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da araç kaskosu için gerekli belgeler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Çalışan Engelli Hangi Haklardan Yararlanır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed