Çalışan Engelli Hangi Haklardan Yararlanır?

Çalışan Engelli Hangi Haklardan Yararlanır? Çalışan Engelli Hakları, Çalışan engelli hakları ve faydalarını sizler için yazımız da düzenledik.

Çalışan Engelli Hangi Haklardan Yararlanır? Çalışan Engelli Hakları

Çalışan Engelli Hangi Haklardan Yararlanır
Sayfa İçeriği: Çalışan Engelli Hangi Haklardan Yararlanır, Çalışan Engelli Hakları, Çalışan Engelli Haklarının Faydaları Nelerdir, Çalışan Engelli Hakları Nelerdir, Çalışan Engelli Ne Zaman Emekli Olur

Çalışan engelli hangi haklardan yararlanır ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da ayrıntılı olarak düzenledik. Çalışan engelli hakları hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Çalışan engelli hakları vede çalışan engelli haklarının faydaları ile ilgili soruların cevaplarına sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki çalışan engelli hangi haklardan yararlanır? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Devletin engelli çalışanlara sağladığı bazı hakları siz dostlarımız için yazımız da derledik. %40 vede üzeri sağlık raporu bulunan engelli çalışan bireyler erken emeklilik hakkı bulunmaktadır. Engelli bireylere ayriyetten gelir vergisi indiriminden yararlanma hakkı da sağlanmaktadır. Bunun için vergi dairesine başvuru yapılarak engel oranlarına göre derecelendirilerek indirimlerden faydalanabilecek.

ÇALIŞAN ENGELLİ HAKLARININ FAYDALARI NELERDİR?

ÇALIŞAN ENGELLİ HAKLARI

%60 ile %79 arası oranı bulunan engelli bireyler ise 2.derece vergi indirimi almaktadır. Özel sektörde çalışan engelli bireyler için, ödenen iş kaybı tazminat hakkı diğer çalışanların aldığının iki katı oranında verilmektedir. Engelli memurlar, devlet memurları kanununa göre gece nöbeti vede fazla mesai gibi hizmetler de bulundurulmaz. Baba vede annesi vefat etmiş engelli bireyler için ödenen yetim maaşı hakkı sağlanmaktadır. %40 ile %50 arası oranı bulunan engelli bireyler ise 3.derece vergi indirimi almaktadır. Engelli bireyin malulen emeklilik hakları tanınmaktadır. %40 ile %50 arası oranı bulunan engelli bireyler ise 3.derece vergi indirimi almaktadır. Engelli çalışan memurlara ise, özel indirim hakları sağlanmaktadır.

Çalışan Engelli Hangi Haklardan Yararlanır, yazımız da hazırladığımız çalışan engelli hakları ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki çalışan engelli hangi haklardan yararlanır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Çalışan engelli hangi haklardan yararlanır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da çalışan engelli hakları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hulahop Ne İşe Yarar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed