Aspiratör Fitresi Nasıl Temizlenir?

Aspiratör Fitresi Nasıl Temizlenir? Aspiratör Temizlemenin Püf Noktaları, Aspiratör fitresi temizleme ile ilgili bazı yöntemleri yazımızda derledik.

Aspiratör Fitresi Nasıl Temizlenir? Aspiratör Temizlemenin Püf Noktaları

Aspiratör Fitresi Nasıl Temizlenir
Sayfa İçeriği: Aspiratör Fitresi Nasıl Temizlenir

Mutfakta evin kokmasını önleyen en çok kullanılan malzemelerden biride aspiratördür. Mutfakta sıklıkla yapılan yemekler aspiratörde yağ vede kir birikmesine neden olmaktadır. Bizlerde yazımızın içeriğinde aspiratör fitresi temizleme yöntemlerini ve aspiratör temizlemenin püf noktalarını hazırladık. Sizde yazımızın devamına giderek aspiratör fitresi temizleme ile ilgili ayrıntılı bilgileri öğrenebilirsiniz. Peki aspiratör fitresi nasıl temizlenir?

Mutfakta en çok tercih edilen araç gereçler arasında aspiratör yer almaktadır. Özellikle de son dönemde ankastre mutfaklar ile birlikte bütün sağlayan aspiratörler yemek pişirir iken, tüm yemek kokularını yok etmektedir. Yemek pişirirken kullanılan aspiratör düzenli olarak temizlenmez ise içinde yağlar birikmektedir. Bu durumdan dolayı zamanla çalışmaz hale gelebilmektedir. Bu nedenle her gün düzenli olarak temizliği yapılmalıdır. Aspiratör içinde biriken yağlar vede kirler bazı bir kaç yöntem ile kolaylıkla çıkabilmektedir. Sizde yazımızın devamına giderek aspiratör fitresi temizleme ve aspiratör temizleme yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Aspiratör Temizlemenin Püf Noktaları

Aspiratör Fitresi Temizleme Yöntemleri

Aspiratörde meydana gelen kirleri yok etmek için öncelikle fişten çekilmelidir. Sonra tencerenin içine su alarak kaynatın vede içine bir miktar beyaz sirke koyun. Daha sonra aspiratör fitresini çıkarın. Su kaynadıktan sonra az bir şey karbonat ilave edin. Karışımı geniş kaba alarak, içerisine aspiratörü koyun vede biraz sıcak suyun içinde bekletin. Bekledikten sonra diş fırçası ile birlikte lekelerin üstünü iyice ovun. Ovalama işleminde lekelerin kolaylıkla çıktığını ve tertemiz olduğunu görebilirsiniz.

Soda ile aspiratörü temizlemek de bir diğer yöntem. Tencere içinde su kaynatın ve içine bir su bardağı soda ilave edin. Sonra güzelce karıştırın. Geniş bir kaba koyarak içine aspiratör fitresini koyun. 5 dakika kadar bekletin ve kirlerin kolayca çıktığını görebilirsiniz.

Aspiratör Fitresi Temizleme
Aspiratör Fitresi Temizleme

Aspiratör fitresinden çıkmayan inatçı lekeler için satılan yağ çözücü spreylerden alarak uygulayabilirsiniz. En etkili çözümlerden olan bu yöntem direk aspiratör fitresini çıkararak her tarafına püskürtün. Az biraz bekleyin. Sizde o sıra aspiratör çevresine püskürterek var ise yağ lekeleri ovalayın ve temiz bezle silin. Çıkmak bilmeyen inatçı lekelerin üzerine az bir şey cif sıkarak sünger yardımı ile ovalayabilirsiniz. Aspiratörün daha temiz olduğunu göreceksiniz.

Aspiratör Fitresi Nasıl Temizlenir, aspiratör fitresi ve aspiratör temizleme yöntemleri ile ilgili bir çok yöntemleri yazımızın içeriğinde sizler için hazırladık. Sizde aspiratör fitresi temizleme ve aspiratör temizleme yöntemlerini yazımızın içeriğinden öğrenebilirsiniz. Eğer sizin de aspiratör fitresi nasıl temizlenir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Aspiratör fitresi nasıl temizlenir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da aspiratör fitresi temizleme yöntemleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; M-Furo Krem Nasıl Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed