Domates Suyunun Besin Değeri Nelerdir?

Domates Suyunun Besin Değeri Nelerdir? Domates Suyunun Faydaları Nelerdir? Domates suyu neye iyi gelir? Bilgileri yazımızın içeriğin de bulabilirsiniz.

Domates Suyunun Besin Değeri Nelerdir? Domates Suyunun Faydaları

Domates Suyunun Besin Değeri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Domates Suyunun Besin Değeri Nelerdir

Domates suyunun bilinmeyen bir çok faydasının olduğunu uzmanlar açıklamaktadır. Bir çok hastalığa fayda sağlayan domates suyu ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri de yazımızın içeriğinde düzenledik. Domates suyunun besin değeri ve domates suyunun faydaları hakkında merak ettiğiniz tüm her şeye yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Domates suyu neye iyi gelir? ve Domates suyu nasıl tüketilir? Sorularının cevaplarına da yazımızdan bulabilirsiniz. Peki domates suyunun besin değeri nelerdir?

Likopendin doğada antioksidan maddesini sağlayan en güçlü bileşendir. Aynı zaman da bulunduğu besinede miktarı kadar renk sağlamaktadır. Domates de bu madde bakımından oldukça zengindir. Antioksidan vücudumuzdaki serbest radikali hücreleri temizleyerek organlar üzerindeki aktifliklerini azaltmaktadır. Hızla hücrelerin yenilenmesine yardımcı olarak mutasyona veya tümör oluşumunu önlemektedir. Yazımızın içeriğinde hazırlamış olduğumuz domates suyunun faydalarına ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz.

Domates Suyunun Faydaları Nelerdir?

Domates Suyunun Besin Değeri

100 Gramlık Domates suyunun besin değeri; Toplam yağ 0,1 gram, kalori 50 gram, sodyum 10 mg, potasyum 223 mg, karbonhidrat 4,2 g, B6 vitamini 0,1 mg, kalsiyum 10 mg, kolesterol 0 mg, C vitamini 19 mg, demir 0.4 mg, protein 0,8 g, A vitamini 450 IU, D vitamini 0 IU, magnezyum 11 mg, diyet lifi 1,4 gram bulunmaktadır.

Domates Suyunun Faydaları

Kemik vede göz sağlığı için de uzman hekimler domates suyunu tavsiye etmektedir.

Trombosit maddesi kan yapıcıdır. Hücrelerin topaklanmasını önleyerek pıhtılaşma riskini azaltmaktadır. Vürislere karşı fayda sağlamaktadır. Böylelikle kan akışının dengeli olması vücudun fizyolojik işlevselliğini güçlendirmektedir.

Araştırmalara göre hücreleri güçlendiren domates suyunun karaciğerin toksin atmasına destek verdiği için cilde de fayda sağlamaktadır. Özellikle sivilce vede akne oluşumunun önüne geçmektedir.

Domates Suyu Nasıl Tüketilir
Domates Suyu Nasıl Tüketilir

Her gün düzenli olarak tüketilen bir bardak domates suyu vücuttan kolayca iltihabın atılmasına yardımcı olmaktadır.

Domates suyu sindirimi de düzenlemektedir. Bu sayede bağırsakların fonsiyon görevini arttırmaktadır. Bu da kabızlığı önlemektedir. Ayrıca kilo vermede de destek olmaktadır.

Domates suyu kan basıncını dengeler. Ani yükselme vede düşmeye karşı önlem almaktadır. Bu da düşük vede yüksek tansiyon riskini azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Barındırdığı lifler ile kötü kolesterolü düşürmektedir. Kolesterolün parçalanıp atılmasını sağlamaktadır.

Domates suyu kanser savar olarak doğal ilaç olarak geçmektedir. Karotenoit maddeler ile kanserin başlamasını engeller. Araştırmalar da pankreas kanserinin görülme riskini %30 azaltmaktadır.

Domates Suyunun Besin Değeri Nelerdir, domates suyunun bir çok faydası insan vücudu için oldukça yarar sağlamaktadır. Son zamanlar da uzmanların da önermiş olduğu düzenli olarak tüketilen domates suyunun bir çok faydası vurgulanmıştır. Sizde her gün düzenli olarak tüketeceğiniz domates suyunun faydalarından yararlanabilirsiniz. Eğer sizin de domates suyunun besin değeri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Aspiratör Fitresi Nasıl Temizlenir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed