Aylarca Banyo Yapmazsak Neler Olur? Vücutda Etkisi Nedir?

Aylarca Banyo Yapmazsak Neler Olur? Günlerdir banyo yapmadan durursak ne olur, vücudumuza verdiği zararlar nelerdir gelin birlikte inceleyelim.

Aylarca Banyo Yapmazsak Neler Olur? Vücutda Etkisi Nedir?

Aylarca Banyo Yapmazsak Neler Olur
Aylarca Banyo Yapmazsak Neler Olur

Hepimiz bilmelidir ki, banyo günümüzde çok önemli role sahiptir. Terlediğimiz zaman o banyo yapmamız gerekmektedir mutlaka. Peki günlerdir banyo yapmadığımızda yada aylardır yıkanmadığımızda vücudumuzda neler olmaktadır. Vücudumuza etkisi nedir?

İnsanların kimisi, üşendiğinden banyo yapmamaktadır. Günlerdir ellerine sabun almadan, yıkanmayı yok etmişlerdir hayatlarından. Uzun süre yıkanmadan duran bir insan gerçekten değişik kokular etrafa yaymaktadır.

Banyo Yapmadığınızda Başınıza Gelebilecekler Nelerdir?

Aslında banyo yapmak, tabikide önemlidir. Genellikle banyo haftada iki defa yapılmalıdır. Eğerki banyo yapmıyorsak haftada 2 defa, hiç değil haftada 1 kere yıkanmamız gerekmektedir. Saçlarımızı, mutluka sıklıkla yıkamalıyız, heleki yağlı saçlarınız varsa ihmal bile etmemenizi öneriyoruz.

Duşta iken saçlarımızı yıkamayı ilk başta yapıyoruz, gerçekte aslında doğru yapılan birşeydir. Unutmayın ki, saçlarınız vede kafa deriniz uzun süre yıkanmadığı sürece etrafa kötü kokular yaymaya başlamaktadır. Ölü derilerin meydana çıkması, kepek belirtilerinide beraberinde getirmekte.

Bir insan nekadar uzun süre yıkanmazsa okadar çok kirlendiğinden banyodaki sünger yada lifte okadar çok kirlenecektir. Bunun için mutlaka banyonunuzu yaptıktan sonra, sünger yada lifinizi güzelce yıkayıp, durulayın açık havaya koyun. Nemli olarak sakın bırakmayın, nemli olarak bırakılan sünger veya liflerin içindeki bakteriler daha çok artmaktadır. Unutmamanız gereken birşey çok fazla sıklıkta aynı sünger yada lifleri kullanmamanızı öneriyoruz, yenileri ile değiştirmeniz sağlığınız açısından daha iyidir.

Banyo Yapmak Önemlimidir?

Bilmeniz gerekirki, vücuttaki kötü kokular, insanda meydana çıkabileceğini bilmekteyiz. Nedeni ise terlediğinizde sıkan su damlalarıyla birleştiğinde kötü kokulara neden olabilmektedir.

Vücud içinde ki bazı kıl dönmeleride, yıkanmamakla alakalı olduğunu araştırmacılar söylemiştir. Aslında traştan sonra bazı kıllar, içeriğe doğru dönmekte. Buda kötü görüntüye olanak sağlamaktadır, aslında tek sorun bu değil, genellikle yıkanmadığınızda deride ki tıkanıklar vede kir buna olasılık sağlamaktadır.

Tırnaklarda oluşan kirler, aslında bir çok hastalığı beraberinde getirmektedir. Eğerki uzun süre yıkanmayı, vede tırnaklarınızın içinde kirler mevcutsa heleki bide tırnaklarınızı yemeyi seven biri iseniz işte bu sizin için kötü durumdur. Uzun süre yıkanılmadığında, tırnak içindeki bakteriler yeterince temizlenmiyor vede bu bakteriler gün içinde yaptığınız dokunduğunuz herşeye bulaşmaktadır.

Banyo Yapmak Önemlimidir
Banyo Yapmak Önemlimidir

Örneğin; Çöpleri dışarı taşıma, toplu taşıma araçları, yiyecekler, çiğ et kesme gibi…

Aknelerden sinir oluyorsanız banyo yapmak tam size göredir. Eğerki temizlenmemiş bir cilt, kirli vücut aknelere yol açmaktadır. Onun için aknelerden kısa sürede kurtulmak istiyorsanız mutlaka banyo yapmayı ihmal etmeyin.

Aylarca Banyo Yapmazsak Neler Olur, aslında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz son birşey daha çok sık banyo yapmakta vücuda vede saçlara zararlıdır. Bunun için haftada 2 kere yıkanmanız sizin için yeterli olacaktır. Kendinizi kötü hissettiğiniz durumlarda duş almanız, kendinize gelmenizi sağlayacaktır. Yazımızı arkadaşlarınızın bilgilenmesi açısından onlarla paylaşmayı unutmayın. Eğerki takıldığınız yer vede soru sormak isterseniz yorum bölümünden bize yazabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; HTC Üreticisinden Şeffaf Telefon Süprizi! Hazırmısınız?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed