BioNTech Aşısı Ne Kadar Süre Dayanır?

BioNTech Aşısı Ne Kadar Süre Dayanır? BioNTech Aşısı Ne Kadar Etkili? Covid aşıları nasıl saklanır? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri derledik.

BioNTech Aşısı Ne Kadar Süre Dayanır? BioNTech Aşısı Ne Kadar Etkili?

BioNTech Aşısı Ne Kadar Süre Dayanır
Sayfa İçeriği: BioNTech Aşısı Ne Kadar Süre Dayanır

Bir çok kişinin merak ettiği biontech aşısı saklama koşulları ve biontech aşısı ne kadar etkili soruları ile ilgili bilgileri sizler için derledik. Siz de yazımızın devamına giderek covid aşıları nasıl saklanır? Öğrenebilirsiniz. Peki Biontech aşısı ne kadar süre dayanır?

Sağlık bakanlığının yapmış olduğu açıklama da; ‘Depolarımızda zaten -60 / -80 derece arasında aşılar saklanabiliyor. İllere sevkiyatlarımızı yaparken özel kolilerle ve kayıt cihazlarıyla sevkiyatını yapacağız. Ardından illerde bu kolilerde 5 ila 15 gün saklamak mümkün. Koli dışına çıkarılırsa da eksi 20 derecelik dolapta saklayabiliyoruz. Eksi 20 derecelik dolaplarda bu aşı 14 güne kadar dayanıklı. Normal buzdolaplarında, aşı dolaplarında ise 5 güne kadar saklamak mümkün. Bu bize büyük bir avantaj sağlıyor çünkü aşıyı hızlı bir şekilde yapabilecek alt yapımız bulunmakta.’ belirtilmiştir. Yazımızın devamına giderek biontech aşısı ne kadar etkili ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Covid Aşıları Nasıl Saklanır?

BionTech Aşısı Ne Kadar Etkili?

Pfizer/BioNTech ile yapılan son araştırmalara göre %96 etkili olduğu belirtilmiştir. Aşı sürecine ise hızla devam eden İlgiltere ülkesi, verileri inceleyen uzmanlar Uğur şahin ile Özlem türeci’nin kurduğu BionTech’in geliştirdiği aşının çok büyük koruma sağladığı belirtildi. İlgiltere ülkesin de aşı sürecini vede verileri takip eden uzmanlar, Pfizer/BionTech’in geliştirdiği vede Türkiye’de de tercih edilen aşı ile birlikte AstraZeneca’nın geliştirdiği aşının koruma oranlarını da ortaya çıkardı. Biontech aşısının delta varyantına karşı büyük bir koruma kalkanı olduğu belirtildi. Özellikle iki doz aşı olmanın hastalığı ağır geçirme vede hastaneye yatma oranını çok ciddi şekilde düşürdüğü de belirtildi. İki doz aşı olmanın covid virüsünün yeni mutasyonalrına karşı da etkili olduğunu açıklayan uzmanlar, bu sayede salgının sona erebileceğini belirttiler.

Birleşik krallık’da 14.000’den fazla delta vakasını incelemeye alan uzmanlar, iki doz Pfizer/BioNTech aşısı olanların hastaneye yatma oranının %96 oranın da azaldığını da tespit ettiler. Öte yandan Oxford üniversitesi vede AstraZeneca’nın geliştirdiği aşıyı olanlarda da, bu oranın %92 azaldığını belirttiler.

BioNTech Aşısı Ne Kadar Süre Dayanır, covid aşıları daha önce 5 güne kadar -80 santigrad derece soğuklukta saklanırken, Ema’nın aldığı karar doğrultusun da, artık normal buzdolabı sıcaklıkların da 2 ila 8 sentigrad derece arasında, 1 aya kadar saklanabilecek. Eğer ki sizin de, biontech aşısı ne kadar süre dayanır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Biontech aşısı ne kadar süre dayanır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da biontech aşısı ne kadar etkili yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Östaki Borusu Tıkanıklığı Nasıl Geçer?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed