Bir Çok Araç Zorunlu Trafik Sigortası Olmadan Trafikte Bulunmakta

Bir Çok Araç Zorunlu Trafik Sigortası Olmadan Trafikte Bulunmakta, Trafikte sigortasız olarak dolaşan araç sayısı 7,9 milyon olarak belirlendi.

Bir Çok Araç Zorunlu Trafik Sigortası Olmadan Trafikte Bulunmakta…

Zorunlu Trafik Sigortası
Zorunlu Trafik Sigortası

Her yıl olduğu gibi 2017 yılındada, TÜİK verilerine göre, trafikte zorunlu trafik sigortası olmadan dolaşan araç sayısı 7,9 milyon oldu. Trafikte bulunan araç sayısı 22 milyon iken, zorunlu olarak trafik sigortalı araç sayısı ise, 14,1 milyon’dur. Kaskolu araç sayısıda 4,4 milyon. %35’i trafikte sigortasız olarak dolaşmakta. Sigortalılık oranlarında düşüşlük en fazla gözlenen araçlar, otomobil, kamyonet, otobüs olarak belirlendi.

Devletin ödediği para 256 milyon lira.

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI OLMAYAN ARAÇ İSTATİKLERİ

Koalay‘ın ülke yöneticisi olan, Bradley Du Chenne açıklamalarında şunlara dedi;

“Trafik sigortası fiyatlarının son yıllardaki yükselişi, sigortasız dolaşan araç sayısını da artırdı. Son motorlu taşıtlar vergisi (MTV) zammıyla birlikte, geçen yıla göre trafik sigortasına sahip olmayan araç sayısı 1,6 milyon artarak toplamda 7,9 milyona ulaştı. Öte yandan trafikteki araçların yalnızca yüzde 22’si kasko sigortasına sahip. Türkiye’de yaşanan kazaların yüzde 84’ünün maddi hasarla sonuçlandığını düşünürsek, trafik sigortası ve kasko olmadan yola çıkmak, ciddi finansal sonuçlar doğurabilir. Örneğin sigortasız araçların karıştığı kazalarda, zarar gören kişilerin sigorta güvencesinden yoksun kalmaması ve bedeni zararlarının giderilmesi amacıyla devlet tarafından kurulan Güvence Hesabı’ndan bu yıl 256 milyon TL ödeme yapıldı. Bu ödeme, sigortası bulunmayan araç sahibinin kusurlu bulunması durumunda, kendisinden tazmin ediliyor”

Otomobiller En Çok Sigortasız Olarak Trafikte Bulunmakta!

Sigortasız olarak trafikte bulunan otomobiller %37 olarak şuanda dolaşmakta. Türkiye sigorta birliği verilerine göre açıklanmıştır. Sigortasız olarak %15’ini ise kamyonetler tutmaktadır. %14’ünüde traktörler olarak belirlenmiştir. Sigortasız olarak en yaygın olarak dolaşan araçlar ise kamyon olarak belirtilmiştir. %63’ü kamyonetlerin sigortasız olarak trafikte dolaşmaktadır. Otobüslerin ise sigortasızlık oranları %42 yakınlarında olduğu vede minibüslerinde sigortasızlık oranınında %39 olduğunu verilerce belirtmişlerdir.

Zorunlu Trafik Sigortası, son zamanlarda trafikte okadar çok sigortasız dolaşan araç bulunmaktaki, günler ilerledikçe dahada çok olmaktadır. Sigortalara zam gelmesi sonuçu bir çok araçların sigortasız olarak trafikte yer aldığını verilere göre belirleyen TÜİK, her yıl yapmış oldukları araştırmalarda, her yıl değişiklikler ilerlemektedir. Sizinde zorunlu trafik sigortası ile ilgili sorularınız varsa yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Zorunlu trafik sigortası yazımızı arkadaşlarınızında bilgisi olması açısından onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kanserle Mücadele Eden Besinler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed