Kanserle Mücadele Eden Besinler

Kanserle Mücadele Eden Besinler! Kanserle Mücadele Edebilen Yiyecekler, Prof. Dr. Murat Kartal kanserin panzehiri olan besinleri açıkladı.

Kanserle Mücadele Eden Besinler! Kanserle Mücadele Edebilen Yiyecekler

Kanserle Mücadele Eden Besinler
Kanserle Mücadele Eden Besinler

Doğal vede bitkisel ilaçlar bilimi uzmanı olan Prof. Dr. Murat Kartal, basın toplantısında yapmış olduğu açıklamalarında, kanserle mücadele edebilen panzehir olan besinleri vede yiyecekleri belirtti. Peki bu besinler vede yiyecekler nelerdir? Gelin bunu yazımızın devamında birlikte inceleyelim.

Kanserle Mücadele Eden Besinler Nelerdir?

İki besin aslında, kanserle mücadele için bire birdir. Kullanımında dikkat edilirse, panzehir gibi etkili sonuçlar vermektedir.

Zerdeçal
Üzüm çekirdeği

Zerdeçal: Prof. Dr. Murat Kartal, yapmış olduğu açıklamada en iyi kanserle mücadele eden besin, zerdaçal olduğunu belirtti. Önemli bitki olarak görülen zerdeçal aslında, soğuk algınlığı içinde birebirdir. Zerdeçal, aslıda kanser hücrelerini öldürüp, gelişmelerini önlüyor. Antienflamatuar sağladığı için kanserden korumaktadır. Sedef hastalığında bile kullanılan zerdeçal, ağız yolu yada cilt üzerine sürülerek kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan kurkuminoid bileşikleriyle yapmaktadır. Kalp sağlığı içinde birebirdir. Diyebet riskini azaltmaktadır.

Üzüm çekirdeği: Zengin olan ginseng en güçlü olarak antioksidan sayesinde kanser etkilerini engelleyen besinler arasında gelmektedir. Üzüm çekirdeği, bazı insanlar tarafından nekadarda sevilmese aslında sağlık için çok önemlidir. Modern tıpta sıklıkla kullanan üzüm çekirdeği aslında ilk olarak japon geleneksel tıbbında kullanılmıştır. Vitamin E’den 20 kat, Vitamin C’den ise 50 kat daha etkilidir. Üzüm çekirdeğinde kolesterol düşürücü resveratol maddesi bulunmakta. Peki üzüm çekirdeği nasıl kullanılmalı? Günlük olarak, 200 mg yada 400 mg olarak kullanılmasında bir sakınca görünmemektedir.

Kanserle Mücadele Eden Besinler, yukarda vermiş olduğumuz besinler prof. dr murat kartal tarafından belirtilmiş olup, kanser hücreleri ile mücadele edebilecek en iyi besinler arasında yer almaktadır. Yalnız fazlası zararlı olduğunu dikkat etmenizi ise burdan belirtmek isteriz. Yinede uzman bir hekim tavsiyesi olmadan kullanılmaması daha doğrudur. Burda yazdıklarımız, tedavi değildir. Sadece kendinizi iyi hissetmeniz için öneri olarak sunulmuş olup, doktorunuza danışıp kullanmanızda fayda vardır. Kanserle mücadele eden besinler hakkında sorularınız varsa yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Yazımızdan arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşıp bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Canan Karatay D Vitamini İçin Kışın Tüketilmesi Gereken Yiyecekler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed