Birinin Sizden Hoşlanmasını Sağlayacağınız 7 Altın Kural

Birinin Sizden Hoşlanmasını Sağlayacağınız 7 Altın Kural, Her insanın bir hayali vardır, birini sevmek yada birinin sizden hoşlanması gibi. Peki neden insanlar sizden hoşlanmaz yada neden hoşlanan insanları anlamamız zor? Gelin size birinin sizden hoşlanmasını sağlayacak 7 altın kuralı söyleyelim.

Birinin Sizden Hoşlanmasını Sağlayacağınız 7 Altın Kural

Birinin Sizden Hoşlanmasını Sağlayacağınız 7 Altın Kural
Birinin Sizden Hoşlanmasını Sağlayacağınız 7 Altın Kural

Çoğu insanlar, karizmatik olduğunu düşünerek insanları üzerine çekeceğini düşünmektedir. Oysa ki yanıldıklarını bilmeleri lazım, çoğu kez yakışıklılık yada çekicilik insana özgüven kazandırmaz. Bazen insanlar çekimser olabilirler.

Peki hiç düşündünüz mü insanları sizden hoşlanmanızı nasıl sağlayacaksınız? İşte bu yöntemleri biz değerli dostlarımıza yazımızın devamında belirttiğimiz bir kaç ipuçu ile artık hoşlanılmanızı sağlayacaksınız.

Sunacağımız bir çok madde aslında kulaktan dolma bilgilerin olmadığını vede kanıtlanmış bir çok bilimsel yöntemlerdir. Günümüzde okadar çok, utangaç, çekimser insanlar var ki, insanlarla konuşurken bile soğuk davranışlarda bulunduklarında birden kendilerini soğuta bilmektedirler.

Aslında, sosyal olmak insana çok şey kazandırdığını unutmamak lazım. Biri ile konuşurken, onu dinlemek vede anlamak en güzel duygulardan biridir. Aktivite dolu günleriniz olduğu sürece, daha enerji, daha yapıcı olacağınızı unutmayın. Bir köşede içinize kapanmak sizi güçlü yapmaz, aksine durgun vede aksi biri yapar.

7 Altın Kural

7 Altın Kural
7 Altın Kural

1- Onaylama

Sohbet ettiğiniz insanı mutlaka onaylayın. Ona soru sorduğunuzda kafanızı yukarı, aşa salladığınızda sorduğunuz şeyde sizi haklı görmesini sağlayacaktır. Onun her dediğine katılın vede hafifte olsa başınızı yukarı, aşa sallayın. Ona güven kazandırmış olursunuz vede sizi kendine yakın hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Çıkma teklifi edeceğiniz birine, teklifi ettikten sonra kafanızı aşağı, yukarı hafifce sallayın vede karşınızdaki bunun iyi birşey olduğunu düşünüp teklifinizi kabul edecektir.

2- Yardım İsteme

Yardım istemekten çekinmeyin. Zorda kaldığınızda yardım isteyin, istediğiniz kişide yardım istediğiniz için ona güvendiğinizi düşünüp size bağlanmasını sağlayacaksınız.

3- Avuç İçi

Konuşurken avuç içinizi, karşınızda ki kişiye doğru tutun ve güzel bir anlatım dili ile avuç içinizide kullanın. Dikkat etmeniz gereken bir etken ise, sakın parmak işareti filan yapmayın. Avuç içi ile konuşmanız doğru söylediğiniz vede içten vede samimi davrandığınız gösterisini verir.

4- Sevdikleri Şeyler

Biri ile sohbet ederken dikkatlice dinleyin vede onun sevdiği şeyleri fark etmeye çalışın. Vede daha sonra sevdiği şeylerden konu açın vede onun sevdiği şeylerden konuşmaya başlayın buda onun sizinde aynı şeyleri sevdiğinizi düşünerek sizden hoşlanmanızı sağlayacaktır.

Birinin Sizden Hoşlanmasını Sağlayacağınız Altın Kurallar

Birinin Sizden Hoşlanmasını Sağlayacağınız Altın Kurallar
Birinin Sizden Hoşlanmasını Sağlayacağınız Altın Kurallar

5- İsim

Konuştuğunuz kişi ile mutlaka ismi ile seslenmeyi deneyin. Mesela selam, nasılsın demek yerine, Selam ceyda, nasılsın demeniz size bir artı kazandıracak vede karşı tarafın hoşuna gidecek. Çünkü insanlara en tatlı gelen şey kendi isimleridir.

6- Göz Teması

En önemli maddelerden biri olan göz teması insanlar arasında çok iyi hoşlanılma yöntemleri arasında yer almaktadır. Yalnız bu yöntemi genellikle çok uzun zaman göz teması yapamayan insanları sıkmaktadır. Genellikle utangaç vede çekingen insanlar göz temaslarını fazla uzun tutamamaktadır. Yalnız bilmeniz gerekir, göz teması karşı cinsi size bağlayacak tek etkendir.

7- Ayna Etkisi

Ayna etkisi aslında bir kişi ile sohbet ettiğinizde, o kişiyi taklit etmek gibidir. Mesela o bardakta çayı yudumlarken, sizde aynısı gibi çay bardağını yudumlamanız. Yada o öne doğru hafif eğildiğinde sizde öne doğru hafif eğilmeniz gibi. Yalnız hissettirmeden tuhaflık sezdirmeden yaparsanız karşınızdakide sizin hareketleriniz aynı onun gibi olduğunu sezerek sizden hoşlanmanızı sağlayacaktır. Kendisine sizi yakın görecektir.

Özet olarak ele alırsak maddeleri;

Birini Kendinizden Hoşlandırmak İstediğinizde Yapmanız Gereken 7 Altın Kural

Birini Kendinizden Hoşlandırmak İstediğinizde Yapmanız Gereken 7 Altın Kural
Birini Kendinizden Hoşlandırmak İstediğinizde Yapmanız Gereken 7 Altın Kural

– Onaylama
– Yardım İsteme
– Avuç İçi
– Sevdikleri Şeyler
– İsim
– Göz Teması
– Ayna Etkisi

Birinin Sizden Hoşlanmasını Sağlayacağınız 7 Altın Kural yazımızda siz değerli dostlarımıza birinin sizden etkilenmesini sağlayacağınız altın kuralları sıraladık. Bu tür maddeleri, karşınızda ki cinse uyguladığınızda sizden birazda olsa hoşlanmanızı sağlayacaktır. Eğerki makalemiz siz değerli dostlarımıza faydalı şekilde yararlı olacağını düşünüyor vede bize destek olmak istiyorsanız arkadaşlarınızında bu bilgilerden haberdar olabilmesi için lütfen paylaşmayı unutmayın. Daha çok bilgilerin gelmesi için sizin desteğinize ihtiyaçımız olduğunu unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yüreğimle Seviyordum Bende Saklı Yüreğini

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed