Börü Ne Anlama Geliyor? Börü Ne Demek?

Börü Ne Anlama Geliyor? Börü Ne Demek? Börü Nedir?? Börü kelimesinin anlamı bir çok insan tarafından merak konusu oldu. Börü kelimesinin anlamı yazımızda…

Börü Ne Anlama Geliyor? Börü Ne Demek? Börü Nedir??

Börü Ne Anlama Geliyor
Sayfa İçeriği: Börü Ne Anlama Geliyor, Börü Ne Demek, Börü Nedir, Börü Dizisi Konusu Nedir, Börü Hakkında, Börü Anlamı Nedir,

Börü ne anlama geldiğini bir çok insan merak etmektedir. Star Tv’de başlayan yeni dizi Börü izleyicileri merak konusu yaptı. Vede bir çok izleyici Börü’nün anlamını araştırmak için internet üzerinden farklı farklı sonuçlar elde etti. Börü ne demek? vede Börü ne anlama geliyor? sorularına yanıt aramaktalar. Börü dizisi 28 şubat çarşamba akşamları star tv’de yayınlanmakta. Ekranlara ilk bölümü ile gösterime giren börü dizisi, izleyicileri börü kelimesi ile merak ettirmekte. Börü kelimesinin anlamı vede ne demek olduğunu yazımızın devamında hazırladık.

BÖRÜ NE DEMEK?

BÖRÜ NE ANLAMA GELİYOR?

Eski türkçeye dayanan Börü kelimesi. Kelime anlamı olarak ‘kurt,yiğit,bahadır vede cesur’ gibi farklı anlamlara sahiptir. Yalnızca hayvan anlamında kurt olarak bilinmeyen Börü, kutsal bir varlık olarakta kabul edilen kurt olarak kullanılmaktadır. Ergenekon destanı yazıtlarında börü kelimesi aslınd türklere yol göstermek için gökten inen bozkurt anlamı taşımaktadır. Türk edebiyatı yazarlarından Hüseyin Nihal Atsız‘ında romanlarında anlattığı Kürşad vede 40 çerisi hikayesindeki savaşcılardan birinin adıda Börü’dür.

BÖRÜ DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Börünün öyküsü aslında 2014 senesi sonbaharlarında diyarbakır şehrinde başlamaktadır. Börü, asla pes etmeyenlerin öyküsünü anlatmaktadır. Gizemli vede akademi birincisi çaylağın tim girişimiyle, türkiyenin ise en tehlikeli dönemlerinden birine girdiği yıllarda börü o sayede bütünlüğüyle ayakta kalmaya çalışacaktır.

Börü Ne Anlama Geliyor sayfamızda yeni vizyona giren Börü Dizisi izleyicilerinin merakla araştırmış olduğu Börü anlamı? ve Börü ne demek? sorularına yanıt verdik. Börü kelimesi hakkında siz değerli dostlarımıza derlemiş olduğumuz bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Börü Ne Anlama Geliyor yazımız hakkında sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Börü Ne Anlama Geliyor sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Uber Taksi Nasıl Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed