Brezilya Fönü Zararlı Mı?

Brezilya Fönü Zararlı Mı? Brezilya Fönü Nedir? Nasıl Uygulanır? Brezilya fönü saça zarar verir mi? Hakkında merak ettiğiniz, bir çok bilgiler yazımızda.

Brezilya Fönü Zararlı Mı? Brezilya Fönü Nedir? Nasıl Uygulanır?

Brezilya Fönü Zararlı Mı
Sayfa İçeriği: Brezilya Fönü Zararlı Mı

Brezilya fönü ile ilgili bir çok merak edilen soruları yazımız da, düzenleyip hazırladık. Siz değerli dostlarımız için, brezilya fönü nedir? ve brezilya fönü nasıl uygulanır? Sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Brezilya fönü zararlı mı?

Özellikle de bu fön tipini, dağınık saç yapısına sahip kadınlar tercih etmektedir. Brezilya fönü saçları düzleştiren fön yöntemidir. Özel keratin karışımı takviyesiyle uygulanan brezilya fönü, saçlara şekil vermenin yanı sıra parlaklık kazandırmaktadır. Brezilya fönü, kuaförde yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir. Kalıcılığı ise yaklaşık olarak 6 ay boyunca korumaktadır. Yazımızın devamına giderek brezilya fönü saça zararları var mı ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Brezilya Fönü Nasıl Uygulanır?

Brezilya Fönü Saça Zararlı Mı?

Brezilya fönü uygulandığın da, saça keratin bakımı uygulanmaktadır. Keratin saçlar için ise oldukça yararlı maddedir. Bu işlemle saçlar güç vede parlaklık kazanmaktadır. Brezilya fönü saçınıza her gün fön çekmek veya düzleştirici yapmaktan daha sağlıklı olmaktadır. Sonrasın da saçlara düzleştirme işlemi uygulanmaktadır. Bu işlemle de, saçları çok fazla zarar vermese de, sağlıklı saçlara sahip olmayanların yaptırması tavsiye edilmektedir. Amerikan İlaç vede Gıda Dairesi, Brezilya fönün de keratanin yanı sıra fomaldehit adlı kanserojen maddenin kullanıldığını belirtmiştir. Araştırmalara göre Brezilya fönün de %8,7 / 10,4 oranın da bu maddenin yer aldığını ortaya koymuştur. FDA tarafından bu durum tehlikeli bulunmuştur.

Brezilya Fönü Zararlı Mı, brezilya fönü yapılmasının ardından, saçın yapısına göre 24 ila 48 saat sonra saçlar yıkanmalıdır. Eğer saçları çok dalgalı vede kıvırcık kişiler de 48 saat sonra hafif dalgalı düze yakın saçlar ise 24 saat sonra üzerinden düzleştirici geçip yıkayabilir. Eğer ki sizin de, brezilya fönü zararlı mı, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Brezilya fönü zararlı mı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için, onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da brezilya fönü nasıl uygulanır yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yumurta Haşlama Süresi Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed