Büyüklerin Çocuklara Söylediği ile Yaptığı Arasındaki 7 Fark

Büyüklerin Çocuklara Söylediği ile Yaptığı Arasındaki 7 Fark, bu farklar arasında büyükler kendi yaptıklarını görmezden gelip çocuklarını uyarmaları.

Kimi zaman çocuklar bazı şeyleri yaparken, eksik yapmaktadır vede buda aile bireyleri tarafından hoş karşılanmamaktadır. Büyüklerin bu duruma, çok tepki gösterdiğini bilmekteyiz vede çocuklarına hep ders verir gibi gözükmeleri gözden kaçmamaktadır. Oysa ki, çocuklarının iyiliğini istedikleri yönde devam ederlerken, aynı hataları kendileri yapmaktadır.

Büyüklerin çocuklara söylediği tatlı 7 yalan
Büyüklerin çocuklara söylediği tatlı 7 yalan

Büyüklerin Çocuklara Söylediği ile Yaptığı Arasındaki 7 Fark

Mesela, bir gün dersinizde ödev yok gibi yalan söylediğinizde, büyükleriniz sizi uyarmaya başlar asla yalan konuşmayın ödevim yok diye. Sizde tabi bu durumda özür dilemek durumunda kalırsınız. Yalnız kendilerininde bir ortamda birini överken filan yalandan güzel vede hoş cümlelerle yalan konuştuğunu görür gibiyiz.

Büyükler ile çocuklar arasında 7 farktan daha çok ayrıntı gözlemleye biliriz. Bizler günümüzde çocuklarımızın iyi yetişmesini sağlamamız için onlara bazı şeylerin yapmasını istemediğimizi söylediğimizde yada bazı şeylerin yanlış olduğunu gösterirken bizlerde aynen o dediklerimizi yaparsak daha etkili sonuçlar alırız. Eğer ki onlara, kötü gibi gösterip biz onun yaptıklarını bide kendimiz yaparsak bu onlara hiç inandırıcı gibi gelmeyip onlar bu sefer bu tür şeyleri gizli yapmak zorunda kalacaklardır.

Büyüklerin çocuklara söylediği tatlı yalanlar
Büyüklerin çocuklara söylediği tatlı yalanlar

Örneğin; Annemizin yemek hazırladığında yada tatlı tabağı getirdiğinde, biz o tabakta az birşey’de olsa bıraktığımızda bize hemen kızar, bağırır vede hemen onun biteceğini defalarca söylemektedir. Ama aynısını kendisi, bir çok kez yapmakta vede tabağında kimi zaman 2 kaşık alıp bırakmata olduğunu sofrada görür gibiyiz. İşte buda kendin yapıp, başkasının uygulamasına itmek çok yanlış davranışlardır. Aynı uyardığı gibi uygulamasınıda kendi yaparsa çocuklarımız daha bir verimli hale gelir.

Aileniz ile komşuya gittiğinizde, yaramazlık yapmamamız konusunda sizi uyarmaktadır, komşunun çocuğunun uslu olduğunu size söylemekte. Ama sizden daha çok yaramazlık yapan komşunun çocuğu olduğunu görmemezlikten gelip, gelip size kızar vede daha sonra aynısı gibi komşunun size geldiğinde yine komşunun çocuğu yaramazlık yaptığında, anneniz size kızmaktadır. İşte buda yine hep sizi görmesinden kaynaklanır.

Büyüklerin çocuklara söylediği tatlı 7 yalan:

Tatlı Yalanlar
Tatlı Yalanlar

– Yemek yemediğinizde, cücük gibi kalırsın demeleri.
– Tabakta bıraktığın pirinç tanesi kadar çocuğun olur.
– Kuşlar söyledi.
– Yüzünü şeytanlar yalamıştır.
– Çocuklar kahve içmez, kararırsın.
– Yatağın üzerinde birşeyler yenmez, gece şeytanlar üşüşür.
– Prensler gibi oldun, prensesler gibi oldun.

Gibi bir çok büyüklerin, tatlı yalanları vardır çocuklarına söyledikleri. İşte böle çocuklarımızı büyütmemiz aslında çok sakıncalı olduğunuda bilmeliyiz. Çünkü hayat içinde onlarında artık herşeyi gördüklerini, vede bildiklerini bilmeliyiz.

Büyüklerin çocuklara söylediği tatlı yalanlar

Bizler çocuklarımıza en iyi şekilde davranmalıyız vede onları inciltmeden yaklaşmalıyız eğerki onların iyi olmalarını istiyorsak, aynı ayrıntıları kendimizde ölçmemiz gerekmektedir. Kendimize bakarak onları büyütmek, onları anlamak en doğrusudur.

Büyüklerin Çocuklara Söylediği 7 tatlı yalanları, vede bazı kreşe cümleleri sizin için derledik. Siz değerli dostlarımızında yararlı bilgiler edinmesini sağlamak amacıyla belkide sizinde çocuklarınıza katkıda yardımcı olabilmişizdir.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yeni Makyaj Yapmaya Başlayanlar İçin Pratik Bilgiler

Sizde bize destek olmak isterseniz arkadaşlarınızla makalemizi paylaşabilir, onlarında bilgi sahibi olmasını sağlamış olursunuz. Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz…

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed