Dünyanın En Lüks 10 Otomobilleri Hakkında Bilgi

Dünyanın En Luks 10 Otomobilleri Hakkında Bilgi Bazı markaların çıkarmış olduğu lüks arabalar bazı zenginlerin bile gözdesi.

Dünyaca ünlü bazı markaların, yeni üretmiş olduğu bir çok otomobiller, okadar pahalı ki zenginlerin bile almak için güçlerinin yetmediğini bilmekteyiz. 2017 yılına ise damgasını vuran bu otomobiller oldukça pahalı.

Dünyanın En Luks 10 Otomobilleri Hakkında Bilgi
Dünyanın En Luks 10 Otomobilleri Hakkında Bilgi

Dünyanın En Luks 10 Otomobilleri Hakkında Bilgi – En Lüks 10 Otomobil Markası!

Markaların bu kadar yüksek fiyatlı üretmelerinde ki amaç ise, otomobillerin iç vede dış donanımı gayet diğer otomobillere göre oldukça dizayn edilmiş en pahalı malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Otomobillere bakınca, gözleri pırıltı gibi almaktadır. Bu makalemizde ise size markaların üretmiş olduğu dünyaca pahalı en lüks 10 otomobilleri hakkında bilgi vereceğiz.

En Lüks 10 Otomobil Markası!

1. Hyundai Genesis (570 Bin TL)

Hyundai Genesis
Hyundai Genesis

İlk kez 2007 yılında, new york otomobil fuarında tanıtıma çıkmıştır. Araçta kore arması bulunmaktadır. Yapımcı bu armaya çok güvenmektedir. Standart özellikler bakımından oldukça doludur. Dış tasarımı ise, çok can yakıcı durmaktadır. Sürüşe duyarlı farları vede sisleri oldukça iyi. Kör nokta tespiti yapabilmektedir. Navigasyon özellikli ekranına, mobil uygulamanızı tanıtıp, telefon görüşmesi yapabilir, gelen mesajlarınızıda ekrandan okuyabilirsiniz. Motoru ise 3.3 hacminde olup, turbo desteği ile 365 beygir güç üretmektedir.

2. Volvo S90 (850 Bin TL)

Volvo S90
Volvo S90

Motor hacmi olarak, 2.0 litre 4 silindir turbo beslemeli, 250 beygir ile 320 beygir arasında benzinli üniteler vardır. Volvo s90 araçta ise hayvanları tanıma sistemi bulunup direk bildiren cihazlarda bulunmaktadır. Direksiyonu bırakıp, araçınız kendi kendine gitme imkanıda bu otomobil sayesinde gerçekleşmektedir.

3. Jaguar Xj Luxury (890 Bin TL)

Jaguar Xj Luxury
Jaguar Xj Luxury

Duruşu oldukça can yakan otomobiller arasında yer almaktadır. Son kasası ile yollarda olan jaguar xj gerçekten çok pahalı. İç dizayn olarak oldukça donanımlı gözüken otomobil, far aydınlatmaları vede led aydınlatmaları ile esnetik durmaktadır. 4 tane eksoz çıkışı bulunmaktadır. Araçın içindeki elekronik cihazlar büyük bir dokunmatik ekrana bağlı. Oldukça şık görünümlü. Koltuk arkasında bulunan ekranlarda, televizyon vede video izlemenize olanak sağlıyor.

4. Audi A8 Long (1.5 Bin TL)

Audi A8 Long
Audi A8 Long

Audi A8, görünüm olarak iç mekanı oldukça iyi dizayn edilmiş. Aslında pahalı olmasındaki sebep ise, iç dizaynın donanım bakımından geçmesindendir. 25 adet led farklı şekilde ışık siddetini ayarlaya bilmektedir. Vede bu durumda özellik bakımından oldukça iyi görünmektedir. Fiyatına göre gayetten iyi otomobil. Karşıdan gelen araçların şiddetine göre kendini ayarlayarak, gerektiği kadar ışık çıkışı sağlamaktadır. İnsan güvenliği için oldukça düşünceli diyebiliriz.

Dünyanın En Pahalı Otomobilleri

5. Mercedes S Maybach (1.6 Mn TL)

Mercedes S Maybach
Mercedes S Maybach

Mercedes serisi aslında çok kez gözümüze görünen bir çok makam araçları olarak görünmektedir. Günümüzde büyük iş adamlarının tercih ettikleri arasında yer almaktadır. Kızılötesi ile taranarak insan gözünün görmediği kör nokta, uzak cisimleri tespit ederek görsel olarak ekrana getirmektedir. Koltukları ise ortopedik yapımdır.

6. BMW 7 Serisi Excellence (1.7 Mn TL)

BMW 7 Serisi Excellence
BMW 7 Serisi Excellence

Yenilenen kasası ile yeni yüzü ile çok can yakacağa benzeyen BMW 7 serisi dış vede iç dizayn olarak bu sefer çok donaltılmış özelliklere sahiptir. Bu seride, bir çok özelliklerini yenilemiş vede far özelliklerini yenilemiştir. Bu sayede ise, led aydınlatmalar güçlendirilmiş.

7. Porsche Panamera Turbo (1.9 Mn TL)

Porsche Panamera Turbo
Porsche Panamera Turbo

Panamera, porsche’in ilk dört kapılı araçlarındandır. En çok değişim ise arka kısmında yapılmıştır. Esas değişim ise iç kısımda uygulanmıştır. İç donanım oldukça harikalar yaratmış vede güzel bir donanım özelliği eklenmiştir. Araçın iç kısmı digital olarak yapılmıştır. Dokunmatik konsol bulunmaktadır.

8. Aston Martin Rapide S (2 Mn TL)

Aston Martin Rapide
Aston Martin Rapide

Ön tarafın genişletilmiş olaması dikkat çekmektedir. Lastiklerin içinde gözüken kaloriferler ise renklidir. Araçı daha bir güzel gözükmesini sağlamıştır. Dış vede iç aksamlarda en kaliteli aleminyum kullanılmıştır. Aston Martin, Isıtmalı soğutmalı masaj özellikli ön koltuklara sahiptir. Diğer araçlardan ayıran diğer özelliği ise mühteşem motor sesi. Dünya anketlerinde rapide en iyi motor sesi seçilmiş araçlardandır.

En Pahalı Otomobiller

9. Bentley Mulsanne (4 Mn TL)

Bentley Mulsanne
Bentley Mulsanne

Bentley Mulsanne Gövde içeriğinde ne iyi malzemeler kullanılmıştır, dış dizayn olarak oldukça etkili görünüme sahiptir. Araç çok sağlam olarak görünmektedir. Araç asla paslanmas aleminyumlardan yapılmıştır.

10. Rolls Royce Phantom (5 Mn TL)

Rolls Royce Phantom
Rolls Royce Phantom

Dünyaca en pahalı otomobiller arasında geçmektedir. Aslında bukadar pahalı olması, gerçekten fiyatının hakkını veren özelliklerdendir. Sağlamlık konusunda diğer araçlardan ön sırada olarak tahtını kimseye vermemeye devam etmektedir. Uzun yıllardır en iyi otomobil olarak gündemde olan royce phantom uzun yıllarda böyle süreceğe benzemektedir.

Dünyanın En Luks 10 Otomobilleri Hakkında Bilgi vede pahalı araçları liste halinde siz değerli dostlarımıza sunmaya çalıştık umarım yararlı bilgi vermişizdir. Sizde eğerki bize destek olmak istiyorsanız makalemizi arkadaşlarınızında bilgi sahibi olması için paylaşmayı unutmayın…

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Büyüklerin Çocuklara Söylediği İle Yaptığı Arasındaki 7 Fark

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed