Buzlukta Simit Saklanır Mı?

Buzlukta Simit Saklanır Mı? Buzlukta Simit Nasıl Saklanır? Buzlukta simit saklama yöntemleri ile ilgili bir çok püf noktalara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Buzlukta Simit Saklanır Mı? Buzlukta Simit Nasıl Saklanır?

Buzlukta Simit Saklanır Mı
Sayfa İçeriği: Buzlukta Simit Saklanır Mı

Son zamanlar da en çok merak konusu olan, simit bayatlamaması için ne yapılmalı? ve buzlukta simit saklanır mı? Soruları ile ilgili cevaplar olmaktadır. Yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için buzlukta simit saklama yöntemlerini ve buzlukta simit saklama ile alakalı tüm her şeyi ayrıntılı olarak yazımız da derledik. Sizde yazımızın devamına giderek buzlukta simit saklamanın püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Peki buzlukta simit saklanır mı?

Simit, kahvaltıların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Sıcak çay ile birlikte hayır diyemeyeceğiniz lezzetli ve nefis kokusuyla gönüllerde yeri ayrı olmaktadır. Fazla alınan simitleri evde nasıl muhafaza edeceğiniz ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri sizler için düzenledik. Tüm gıdaların tazeliğini koruyarak saklamak için en önemli nokta sıcaklık olmaktadır. Sıcaklığın yükseliği de saklama süresini etkilemektedir. Bu nedenle akşama veya sabah yemek istediğiniz simitleri buzlukta saklayabilirsiniz. Siz de yazımızın devamına giderek buzlukta simit saklamanın püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Buzlukta Simit Saklama Yöntemleri

Buzlukta Simit Saklamanın Püf Noktaları

Derin dondurucuya atacağınız simitleri gününde taze olarak koymanız lazım. Simitlerin taze olarak dondurucuya bekletmeden konulması, buzunun çözülmesinden sonra da taze olarak kalmasını sağlamaktadır.

Kahvaltı sofralarında artan ve fazla aldığınız simitleri çok daha uzun süre bayatlamadan saklamak için derin dondurucu veya buzluğa koyabilirsiniz.

İstediğiniz şekilde ayırdığınız veya bütün olarak saklayacağınız simitleri buzdolabı poşeti içine koyabilirsiniz. Güzelce poşete koyduğunuz, simit poşetlerinin içinde hava kalmadan ağzını sıkı bağlamanız lazım.

Simitleri dondurucuya atarken isteye göre ortadan ikiye ayırarak saklayabilirsiniz. Bütün olarak da koyabilirsiniz. Dilimleyerek saklamak istiyor iseniz dilimledikten sonra hemen buzluğa atmanız lazım.

Simit poşetlerini mutlaka sıkıca bağlayın hava almasın. Poşetlerin üzerine de koyulan tarihi yazmayı unutmayın. Böylece zamanından çok fazla bekletmeden ne zaman tüketmeniz gerektiğini anlamanızı sağlar.

Buzlukta Simit Saklama
Buzlukta Simit Saklama

Canınız çektiğiniz de buzluktan çıkarıp ısıttığınız simitler, ilk günkü gibi lezzeti vede kokusu aynı kalacaktır.

Böylece hazırladığınız simitler dondurucuya atıldıktan sonra yaklaşık olarak 3 ay kadar muhafaza edilebilir. 3 Ayı geçer ise koyduğunuz simitler yavaş yavaş lezzetini kaybetmeye başlayacak vede bayatlayacaktır.

Simitleri buzluktan aldıktan sonra buzunun çözülmesi için bir kaç dakika mikrodalga fırında veya normal fırında ısıtmanız gerekmektedir. Ocağa koyarak bir kapağı olan tavada yaklaşık 5 dakika simidin ısıtılması da buzunun çözülmesi için yeterlidir.

Buzlukta Simit Saklanır Mı, tüketeceğiniz simiti buzluktan yarım saat kadar önce çıkarmanız lazım. Oda sıcaklığında bir süre bekletmeniz gerekmektedir. Daha sonra mikrodalga fırında 2 dakika kadar ısıtıp hemen tüketilmelidir. Buzlukta simitleri saklayabilirsiniz. Yalnız bunun için buzluğun ısı derecesi doğru olması çok önemlidir. Eğer kısa süre içinde tüketmeyi düşünüyor iseniz buzlukta saklayabilirsiniz. Simitleri mutlaka poşetlemelisiniz vede poşetlerin havası iyice alınmalıdır. Simitleri bir kaç gün içinde tüketmeniz lazım. Eğer sizin de buzlukta simit saklanır mı, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Buzlukta simit saklanır mı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da buzlukta simit saklama yöntemleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Zencefilli Havuç Çorbası Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed