Çalınan Telefonlar Nasıl Bulunur?

Çalınan Telefonlar Nasıl Bulunur? Kayıp Telefonlar İçin Ne Yapılır? Çalınan ve kaybolan telefonlar için yapmanız gerekenleri yazımız da derledik.

Çalınan Telefonlar Nasıl Bulunur? Kayıp Telefonlar İçin Ne Yapılır?

Çalınan Telefonlar Nasıl Bulunur
Sayfa İçeriği: Çalınan Telefonlar Nasıl Bulunur, Kayıp Telefonlar İçin Ne Yapılır, Kayıp Telefon İçin İzlenmesi Gereken Yol Nasıl Olmalı, Çalınan Telefon İçin Neler Yapılmalı, Telefon Kayboldu Ne Yapmalıyım, Telefon Kaybolduğunda Ne Yapılır, Kayıp Telefon İhbar Hattı, Telefonum Çalındı Ne Yapmalıyım

Çalınan telefonlar nasıl bulunur ile ilgili bilmeniz gerekenleri yazımız da siz değerli dostlarımız için hazırladık. Kayıp telefonlar için ne yapılır? Hakkında merak ettiğiniz her şeye yazımızın devamına giderek ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Siz de kaybettiğiniz telefon için neler yapmanız gerektiğini sayfamızdan bulabilirsiniz. Peki çalınan telefonlar nasıl bulunur? Detayları ile yazımız da bulabilirsiniz.

Günümüz de sıkça karşılaşılan sorunlardan biri de telefon çalınmaları ve kaybolmalarıdır. Kayıp ya da çalıntı gibi nedenlerden dolayı telefonsuz kalan kişiler oldukça sıkıntı yaşamaktadır. Telefonlar da genelde kişisel bilgilerin ya da çeşitli ayrıntıların muhafaza edildiği bilgiler her koşulda güvenli bir şekilde kullanılmayı hak etmektedir. Peki olası bir kayıp ya da çalıntı durumunda neler yapılmalı? ve ne gibi bir yol izlenmeli ile ilgili tüm bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

KAYIP TELEFON İÇİN İZLENMESİ GEREKEN YOL NASIL OLMALI?

ÇALINAN TELEFON İÇİN NELER YAPILMALI?

Çalınan telefonlar ya da kayıp telefonlarr için BTK telefon sahiplerinin iletişime geçmeleri için (444 9 777) veya (0312 232 23 23) numaraları üzerinden online hizmet sağlanmaktadır. Bu verdiğimiz numaralar üzerinden durum hakkında bilgilerinizi aktarabilirsiniz.

Her zaman BTK uygulamasını kullanmalısınız. Tüm telefonlar için geçerli bir uygulamadır. Telefonunuz da bu uygulamayı bulundurarak olumsuz koşulları garanti altına alın. Telefonunuz çalındıktan sonra bilgi vede ihbar merkezlerine başvuru yapılması gerektiğini belirten BTK daha sonrasında GSM operatörleri ile iletişime geçmektedir.

Telefonunuz haberleşmeye kapatıldığın da bulduğunuz takdirde savcılık tarafından resmi yazışmalar neticesin de BTK telefonun açılmasına tekrar yol gösterecektir.

Kaybolan telefonunuz ya da çalınan telefonuzu vakit kaybetmeden BTK ile iletişime geçerek daha sonra BTK’da GSM operatörleri ile iletişime geçerek verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu teyit etmektedir. Eğer verdiğiniz bilgiler doğru ise cihazınızın haberleşme olanağı kesilmektedir. Başlatılan yasal işlemden sonra, http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php sitesi üzerinden yapılacak IME sorgulamalarında bu cihaz ile ilgili ‘YASAL UYARI IMEI numaralı cihaz çalıntı’dır. Bulan ya da telefonu kullanan kişiye yakın kolluk kuvvetlerine teslim etmeleri gerektiği uyarı yer almakta.’ ve uyarıların ardından cihazınız ile ilgili yapılan işlemlerin ne durumda olduğunu tespit edilerek cihaz da başkası tarafından el konuldu ise cihazın çalıntı olduğu öğrenecektir.

Çalınan Telefonlar Nasıl Bulunur, yazımız da hazırladığımız çalınan telefonlar nasıl bulunur ve kayıp telefonlar için nasıl bir yol izlenmeli hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki çalınan telefonlar nasıl bulunur, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Çalınan telefonlar nasıl bulunur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ev Temizliğinde Ulaşılmayan Yerler Nasıl Temizlenir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed