Çamaşır Makinesinin Gözü Nasıl Temizlenir?

Çamaşır Makinesinin Gözü Nasıl Temizlenir? Çamaşır Makinesi Temizliği, Çamaşır makinesi gözündeki kireç nasıl temizlenir? Hakkında bilmeniz gerekenler.

Çamaşır Makinesinin Gözü Nasıl Temizlenir? Çamaşır Makinesi Temizliği

Çamaşır Makinesinin Gözü Nasıl Temizlenir
Sayfa İçeriği: Çamaşır Makinesinin Gözü Nasıl Temizlenir Çamaşır Makinesinin Gözü Nasıl Temizlenir

Tüm kadınlar için sorun yaşatan ve temizlense de çıkmayan çamaşır makinesinin gözü, kadınlarımızı arayışa sokmaktadır. Püf noktalarını arayan kadınlar, çamaşır makinesinin gözündeki kireç nasıl temizlenir? ve çamaşır makinesi deterjan gözü nasıl temizlenir? Sorularının cevaplarını sorgulamaktadır. Son günlerde çamaşır makinesini sık sık açanlar ve sık sık eşya yıkayanlar da bu sorun çoğaldığından çamaşır makinesinin gözünün temizliği hakkında yazımızın devamında püf noktaları derledik. Sizde yazımızın içeriğinden bu sorun ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Peki çamaşır makinesinin gözü nasıl temizlenir?

Evlerde bulunan çamaşır makinelerinin bakımı aslında zamanında yapılmadığın da böyle sorunlar ile karşılaşan bir çok ev hanımları bulunmaktadır. Günümüz de ise bu sorunun yaşanması oldukça can sıkıntısı olmaya başladı. Ev hanımlarını oldukça zor durumda bırakan çamaşır makinesi deterjan gözünün kireçlenmesi ile ilgili tüm bilgilere yazımızın içeriğinden ulaşabilirsiniz. Sizde düzenli olarak çamaşır makinesinin deterjan gözünü düzenli olarak temizlerseniz bu sorunla karşılaşma gibi derdiniz olmayacaktır. Çamaşır makinesinin gözünde uzun süre içinde kalan deterjan vede yumuşatıcı kalıntıları zaman içinde çamaşır makinesi deterjan gözünün kirlenmesine vede kireçlenmesine neden olmaktadır. Bu durum ise çamaşır makinesinin kötü kokmasına vede bakterilerin çoğalmasına sebep olmaktadır. Sizde eviniz de bulunan doğal malzemeler ile çamaşır makinesi deterjan gözünü temizleyebilirsiniz. Bunun için yazımızın devamına giderek tüm bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinin Deterjan Gözü Nasıl Temizlenir?

Çamaşır Makinesinin Gözündeki Kireç Nasıl Temizlenir?

Çamaşır makinesi deterjan gözünü temizlemeye başlamadan kireç vede kir tutan çamaşır makinenizin deterjan gözünü temizlemek için eğer gözü sökülebilir gibi ise çıkartın. Sonra deterjan gözünün üzerine karbonat dökün ve biraz limon tuzu ilave edin. Eviniz de bulunan her hangi sirkeyi de son olarak üstüne dökün. Sonra çözülmesi için yarım saat bekleyin. Eğer gözdeki kenarlarında kalıntılar kurumuş vede çıkmıyorsa sert olmayan kazıcı ile kazıyıp bol su ile yıkayın. Yıkama işleminden sonra tekrar deterjan koyarak temiz bulaşık süngeri yardımı ile ovalayıp kirlerden vede kireçten arındırabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinin Deterjan Gözü Temizlemenin Püf Noktaları
Çamaşır Makinesinin Deterjan Gözü Temizlemenin Püf Noktaları

Çamaşır makinesinde yer alan bölümü de temizlemeyi ihmal etmeyin. Temiz bez yardımı ile bütün o bölmenin içini silerek kirleri yok edebilirsiniz. Eğer ulaşamadığınız yerler olursa temiz diş fırçası kullanarak çıkarabilirsiniz. O bölümü de güzelce temizledikten sonra çamaşır makinesi deterjan gözünü makinenize geri takabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinin Gözü Nasıl Temizlenir, bazı çamaşır makinelerin de standart olarak kendi kendini temizleyen deterjan gözleri yer almaktadır. Bu gözlerin düz kenarları vede her köşesinde deterjan odalarına otomatik olarak su püskürten vede deterjan kalıntılarını temizleyen jet spreyleri bulunmaktadır. Bu durumda zamandan tasarruf etmek ile kalmayıp düzenli olarak deterjan gözünü temizleme zahmetinden kurtulursunuz. Eğer sizin de çamaşır makinesinin gözü nasıl temizlenir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Çamaşır makinesinin gözü nasıl temizlenir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da çamaşır makinesinin deterjan gözü temizlemenin püf noktaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Foreo Ufo Nasıl Kullanılır?

3 thoughts on “Çamaşır Makinesinin Gözü Nasıl Temizlenir?

  1. Çamaşır makinesinin deterjan gözünü ne yaptıysam kireçleri çıkartamadım başka bir yöntem bilenler yazabilirmi? Sirkeli su bile yaptım çıkmıyor çok kurumuş kazımakta istemiyorum kapağa zarar vermesin diye başka ne yapabiliriiz?

  2. Çamaşır makinesi gözündeki siyah lekeler nasıl gider? Sirkeli su ile sildim ama çıkmıyor çamaşır suyuda etki etmedi başka yöntem varmı bunları çıkarmak için bir gece çamaşır suyunda bekletsem çıkarmı??

  3. Çamaşır makinesinin deterjan koyulan gözleri neden hemen kurumuş deterjan oluyor? Makine daha 6 aylık ama içinde birikmiş deterjanlar var kurumuş nasıl temizleyebilirim en kolay bir çaresi var mı bu sorunun? Deterjan artığı kalmaması için nasıl bir yol izlenmeli?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed