Çatal Bıçak Nasıl Parlatılır?

Çatal Bıçak Nasıl Parlatılır? Çatal Bıçak Nasıl Temizlenir? Çatal bıçaklarınız aldığınız günde parlak olsalar da ilerleyen günlerde parlaklığı yok olmakta.

Çatal Bıçak Nasıl Parlatılır? Çatal Bıçak Nasıl Temizlenir?

Çatal Bıçak Nasıl Parlatılır
Sayfa İçeriği: Çatal Bıçak Nasıl Parlatılır, Çatal Bıçak Nasıl Temizlenir, Bıçak Temizleme, Çatal Temizleme, Kaşık Temizleme, Paslanmış Çatal Kaşık Nasıl Temizlenir, Çatal Kaşık Çizikleri Nasıl Giderilir, Kaşıklar Nasıl Parlatılır, Mutfak Eşyaları Nasıl Temizlenmeli, Mutfak Eşyaları Nasıl Dezenfekte Edilmeli, Çatallar Nasıl Temizlenmeli, Kaşıklar Nasıl Temizlenmeli, Bıçaklar Nasıl Temizlenmeli, Bıçaklar Nasıl Parlatılır, Çatallar Nasıl Parlatılır, Karbonatla Temizlik

Çatal bıçak nasıl parlatılır, ile ilgili sayfamız da hazırladığımız çatal bıçak parlatma, paslanmış çatal kasik temizleme hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Çatal bıçaklarınız aldığınız günde parlak olsalar da ilerleyen zamanlar da üzerindeki sır azalarak parlaklığı yok olmaktadır. Çatal bıçak takımlarınızın parlaklığını kaybetmesi, eski görünüm gibi hava vermektedir. Zaman için de ise paslanmalar vede üzerlerinde çizikler, lekeler de görünmeye başlamaktadır. Bu gibi sorunları giderebilmeniz için bazı yöntemler vede basit yollar bulunmaktadır.

Mutfaklarınız da vede sofralarınız da uzun sürelerdir kullandığınız çatal, bıçaklar zaman içerisin de kararmalara vede eski bir görünüm almaya neden olurlar. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için, şıklıklarına gölge olan lekeleri vede pasları evde pratik kolay yöntemlerle parlaklık katabilirsiniz.

ÇATAL BIÇAK PARLATMA YÖNTEMLERİ

Geniş bir bulaşık yıkama kabına, su ile sirke koyun. Daha sonra ise, çatal,bıçak,kaşıklarınızı hazırlamış olduğunuz suda bir kaç saat bekletin. Bir kaç saat sonra çıkardığınız malzemeleri, iyice durulayıp kurutun.

Sizin de kullanmakta olduğunuz, kaşık,çatal,bıçaklarınız da çıkmak bilmeyen lekeler bulunuyorsa bir kap yardımı ile belli miktar da karbonat dökün, üzerine ise bir kaç damla sirke ilave edin. Karışımı ise lekeli bölgelere sürün vede güzelce bulaşık teli ile ovun. Daha sonra ise bol su ile durulayın vede lekelerin çıktığını göreceksiniz.

Kullanmadığınız eski bir tencereye su koyun üzerine ise belli miktar da çamaşır deterjanı ilave edin. Hazırladığını bu karışımın içine ise kaşık,çatal vede bıcaklarınızı koyun. Daha sonra bir süre kaynatın. Kaynama işlemi bittikten sonra bol su ile durulayın vede üzerine su lekelerinin kalmaması için ise temiz bir bez yardımı ile kurulayın.

Çatal Bıçak Nasıl Parlatılır hakkında bilmeniz gerekenleri vede çatal bıçak parlat yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğerki çatal bıçak nasıl parlatılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Çatal bıçak nasıl parlatılır sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Vazelin Nerelerde Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed