Vazelin Nerelerde Kullanılır?

Vazelin Nerelerde Kullanılır? Vazelinin Farklı Kullanım Yerleri, Genellikle cilt yumuşaklığı için kullanılan vazelin, farklı yerlerde de kullanılmaktadır.

Vazelin Nerelerde Kullanılır? Vazelinin Farklı Kullanım Yerleri

Vazelin Nerelerde Kullanılır
Sayfa İçeriği: Vazelin Nerelerde Kullanılır, Vazelinin Farklı Kullanım Yerleri, Vazelin Nerelerde Kullanılır, Vazelinin Farklı Kullanım Alanı, Vazelinin Kullanım Alanları, Vazelin Kırışıklara İyi Gelir Mi, Vazelin Nedir, Vazelin Neden Yapılır

Vazelin nerelerde kullanılır ile ilgili bilmeniz gereken bilgileri hazırladık. Vazelinin bir çok kullanım alanı ile kolaylıklar sunduğunu biliyormuydunuz? Peki vazelinin farklı kullanım alanı hakkında bilgileriniz var mı? Vazelin, kullanmak için öncelikle cilt yumuşaklığı için bilinmektedir. Cildinizden başka yerlerde de kullanılan vazelin, farklı farklı yerlerde kullanılabilmektedir. Sizler için hazırladığımız vazelinin farklı kullanım alanlarını hazırladık.

Vazelini evimiz de nemlendirici olarak kullanmaktayız. Peki vazelini evimiz de başka hangi sebeplerde kullanabiliriz. Vazelinin farklı kullanım alanlarını sizler için derleyip, hazırladık. Sayfamızın devamına giderek vazelinin kullanım yerlerini öğrenebilir vede sizde eviniz de kullanabilirsiniz.

VAZELİNİN FARKLI KULLANIM ALANI

Vazelini pillerin korozyonunu önlemek için kullanabilirsiniz. Korozyon oluşturan piller belli süre sonra sızıntı yapmaktadır. Bu sorunu önleyebilmek için ise, vazelin kullanabilirsiniz. Pillerinizin başına ufak miktar da vazelin sürerek, korozyonu önleyebilirsiniz.

Parmağınız da sıkışmış yüzükleriniz için vazelin kullabilirsiniz. En ideal yöntemlerden biri olan sıkışmış yüzüklerinizi çıkarabilmek için vazelin tercihiniz olarak sizi bu sıkıntıdan kurtarmaktadır.

Çantanızın vede ayakkabınızın parlaklığını geri getirmek için ufak miktar vazelin kullanabilirsiniz. Özellikle deri ayakkabılarınız da etkili olarak kullanabilirsiniz. Çantanıza yada ayakkabınıza ufak miktar vazelin sürün vede pamuk yardımı ile iyice yedirin. Deri eşyanız ilk günkü gibi ışıl ışık parlayacaktır.

Sanat projeleri gibi gıdalar da vazelin kullanın. Patates, kabak, diğer organik sanatlarınızındaki oymaların kenarlarına vazelin sürerek yaşam sürelerini baya uzatabilirsiniz.

Hareketli parçalarınız için vazelin kullabilirsiniz. Fermuar, kapı menteşeleri,mekanik oyuncaklar gibi hareketli parçaların daha iyi çalışabilmesi için vazelin tercihiniz olsun.

Hayvanlarınızın bakımı için vazelin tercih edebilirsiniz. Kedi vede köpek ile ilgili sıkıntılarının ortak bir ev çözümü olarak bilinen vazelini kullanmadan önce veterinerinize danışmalısınız. Köpek vede kedilerinizin tüylerini yumuşatmak için vazelin kullabilirsiniz. Kış aylarında köpeklerin tırnakları zarar görür vede pençeleri kurumaktadır. Köpekleriniz için rahatsız edici durum haline gelebilir. Köpeğiniz de bu gibi sorunlar varsa, ufak miktar vazelini köpeğinizin pençesine sürerek masaj yapabilirsiniz. Yalamasını önlemek için ise pençelerini kısa süre kapalı tutun.

Vazelin Nerelerde Kullanılır, hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da bulabilir vede sizde vazelin nerelerde kullanılır yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Vazelin nerelerde kullanılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Çeneden Ses Gelmesi Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed