Çiçek Sineklenmesi Nasıl Önlenir?

Çiçek Sineklenmesi Nasıl Önlenir? Çiçek Sineklenmesi Neden Olur? Çiçek Sineklenmesini önlemenin püf noktalarını yazımızın içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Çiçek Sineklenmesi Nasıl Önlenir? Çiçek Sineklenmesi Neden Olur?

Çiçek Sineklenmesi Nasıl Önlenir
Sayfa İçeriği: Çiçek Sineklenmesi Nasıl Önlenir

Saksı yetiştiren tüm herkesin sorunlarından olan sineklenme, yaz aylarında daha çok insanları çileden çıkarmaktadır. Özellikle de yaz ayların da böceklerin vede sineklerin çiçeklere zarar vermesi de kaçınılmaz olmaktadır. Yazımızın içeriğinde siz değerli dostlarımız için, çiçek sineklenmesi neden olur? ve Çiçek sineklenmesini önlemenin püf noktalarını ayrıntılı olarak mercek altına aldık. Siz de yazımızın devamına giderek, çiçek sineklenmesi için bazı çözümleri öğrenebilirsiniz. Peki çiçek sineklenmesi nasıl önlenir?

Saksı da yetiştirilen çiçeklerin en büyük sorunu böceklenme ve sineklenme durumudur. Küçük sineklerin ise gittikçe çoğalması hem çiçeğe zarar vermekte, hem de evin içinde istenmeyecek sinek artışlarına neden olmaktadır. Marketlerden alınan toprağın da çok gübreli olması vede saksıların sineklenmesine neden olmakta. Küçük sinekler ve solucanlar toprakta vede bitki köklerin de kolaylıkla üreye bilmekteler. Bitki kökünü vede yapraklarını yiyerek kurutma eylemi yaparlar. Çiçeklerin böceklenmesi gibi vede pul pul beyazlaşması yani kepeklenme problemi oluşmaktadır. Zaman geçtikçe toprakta meydana gelen sinekler evin her tarafına da yayılmaktadır. Eğer siz de sağlıklı çiçekler yetiştirmek istiyorsanız, saksı çiçeklerin de meydana gelen sinekleri ve böcekleri yk etmek için kimyasal ilaçlar yerine doğal yollarla yok etmeyi denemelisiniz. Siz de yazımızın devamına giderek çiçek sineklenmesini önlemenin püf noktalarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Çiçek Sineklenmesi Nasıl Engellenir?

Çiçek Sineklenmesini Önlemenin Püf Noktaları

Çiçeklerin sineklenmemesi için öncelikle aspirinli su karışımı sizi bu sıkıntıdan kurtaracaktır. Sineklenme ile böceklenmeyi önleyeceksiniz. Çiçeğin toprağına aspirinli su karışımı eklediğiniz de böceklenme ve sineklenme sorunundan kolaylıkla kurtulmuş olacaksınız. Çiçeğin toprağına sigara külü ya da izmarit koyarsanız sineklenmeyi vede böceklenmeyi engellemiş olursunuz. Kesinlikle çiçeğin toprağını çok sulu bırakmayın. Çok sulu olursa sinekler artacaktır.

Çiçek Böceklenmesini Önlemenin Püf Noktaları
Çiçek Böceklenmesini Önlemenin Püf Noktaları

Nemli olan toprağa kuru toprak ekleyin. Böcekler ve sinekler için satılan kimyasal ilaçlar bulunmaktadır. Yalnız zehir olan bu kimyasal ilaçlar, uzun süreli kullanımda çiçeğe zarar vermektedir. O yüzden önceliğiniz doğal yollarla böceklenmeyi ve sineklenmeyi durdurmak olsun.

Çiçek Sineklenmesi Nasıl Önlenir, saksı bitkilerinde meydana gelen böceklenme vede sineklenmeyi önlemek için, ilk başta yapılması gereken şey bitkilerle düzenli olarak ilgilenmenizdir. Çiçeklerin toprağını gereğinden fazla sulamayın. Fazla suladığınız da nemin etkisiyle çiçeklerde küçük sinekler ve böcekler için ortam yaratmış olursunuz. Sizin de eğer ki, çiçek sineklenmesi nasıl önlenir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Çiçek sineklenmesi nasıl önlenir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için, onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da çiçek sineklenmesini önlemenin püf noktaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kara Mantar Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed