Ağız Açık Uyumanın Nedenleri Nelerdir?

Ağız Açık Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Ağzı Açık Uyumayı Engellemek, bir çok kişinin sorunu olan ağzı açık uyuma hakkında bilgileri sayfamızda hazırladık.

Ağız Açık Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Ağzı Açık Uyumayı Engellemek

Ağız Açık Uyumanın Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Ağız Açık Uyumanın Nedenleri Nelerdir, Ağzı Açık Uyumayı Engellemek, Ağız Açık Uyumanın Nedenleri, Ağız Açık Uyuma Tedavisi Nasıl Yapılmakta, Burun Tıkanıklığı Sebepleri, Ağız Açık Uyuma Hakkında Bilgiler, Ağzı Açık Uyumamak İçin Ne Yapılmalı, Ağzı Kapalı Uyumanın Yolları, Ağzı Açık Uyumak Diş, Ağzı Açık Uyumak Ağız Kuruluğu

AĞZI AÇIK UYUMANIN NEDENLERİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Eğerki sizde nefesinizi ağızdan alıyorsanız. Geceleri ağzınız açık uyuyuyorsunuzdur. Bu yazımız da siz değerli dostlarımız için hazırladığımız ağız açık uyumanın nedenleri nelerdir hakkında derlediklerimizi bulabilirsiniz. Eğerki sizde nefesinizi ağızdan alıyorsanız sizde de bu durum görülebilmektedir. Bu durum ise yalnızca uyurken görülebilmektedir. Çünkü burnun polip vede delikleri uyurken tıkanmaktadır. Ağzı açık uyumak genellikle bebeklerde sık karşılaşılan durumdur.

Peki hiç düşündünüz mü burundan nefes almanın ne gibi faydaları bulunmaktadır. Burun aslında çok işimize yarayan organlardan biridir. Havada ki polen vede küçük parçacıkları temizleme görevi görmektedir. Alınan havayı nemlendirerek, bronşiardaki kuruluğu vede akciğerde kuruluk oluşmasını engelmektedir. Burundan alınan soğuk hava, akciğerlere ulaşmadan önce ısıtmaktadır. Burunun diğer faydası ise hava akışına direnç kazandırmaktır.

AĞIZ AÇIK UYUMANIN NEDENLERİ

Ağızdan nefes almak aslında hava yollarının tamamen yada kısmen tıkalı olmasıdır. Yani birşeyin buruna gelen hava yollarını engellemesidir. Eğerki sizde burun tıkanıklığı yaşıyorsanız vücut havadan oksijen almak için otomatikmen, refleks gösterecek vede ağzın açılmasını sağlayacaktır. Burun tıkanıklığının birden çok nedeni bulunmaktadır. Bazıları ise, alerji durumlarında vede lenf bezlerinin şişmesi durumunda, bademcik şişmesi vede burun kemiği eğriliği gibi nedenlerdendir.

BURUN TIKANIKLIĞI SEBEPLERİ

Alerji.
Lenf bezlerinin şişmesi.
Bademciklerin şişmesi.
Burun kemiği eğriliği.
Burun polipi.
Stres.
Burun kemiği büyümesi.
Tümör.
Burun şekli.
Çene şekli vede boyutu.
Gebelik.
Uyku apnesi.
Burun eti.
Burun kırığı.

AĞIZ AÇIK UYUMA TEDAVİSİ NASIL YAPILMAKTA

Ağızınız açık uyumanın asıl sebebi neyse uygulanacak tedavide ona bağlıdır. Kullanabileceğiniz hekim tarafından önerilen ilaçlar, burun tıkanıklığınızı geçirebilir. Kullanabileceğiniz bazı hekim tarafından verilecek ilaçlar;

Antihistaminler.
Burun dekonjestanları.
Reçeteli vede reçetesiz steroid burun spreyleri.
Eğerki burnunuz soğuk algınlığından yada alerjiden dolayı tıkanmışsa reçetesiz olarak alabileceğiniz burun spreyleri burun deliklerinizi temizleyerek burun nefesini açabilmektedir. Burun spreyini eczaneden aldıktan sonra kullanmadan önce talimatlarını dikkatlice okuyunuz.
Eğerki burun kanallarınızda problem varsa, ameliyat gerekebilmektedir. Hekim sinüs kanallarını açabilir yada nefes alınması için başka işlemler uygulayabilmektedir.
Eğerki kişide, lenf şişmesi yada bademcik şişmesi varsa doktor nefes almaya yardımcı gelecek uygulama yapabilir.

Ağız Açık Uyumanın Nedenleri Nelerdir, hakkında merak ettiklerinizi sayfamız da bulabilirsiniz. Eğerki sizinde ağız açık uyuma sorununuz varsa, uyurken başınızı yüksekte tutun eğerki ağızdan nefes almayı alışkanlık haline getirdiyseniz. Pratik yaparak hep burundan nefes almaya çalışın belli zaman sonra artık burundan nefes alma alışkanlığınız olacaktır. Eğerki burnunuz tıkanmışsa, doktora gidip alerji testi yaptırın. Eğerki uyurken sırt üstü yatıyorsanız genellikle ağızdan nefes almak sırt üstü yatmadan olmaktadır o yüzden sağa yada sol tarafınıza dönük yatmayı deneyin. Gece yatarken burun bandı kullanmayı deneyerek, burun kanallarınızı temizleyebilirsiniz. Vede uyurken burundan nefes almanıza yardımcı olabilmektedir. Eğerki sizinde ağız açık uyumanın nedenleri nelerdir yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Apandisit Patlaması Tehlikeli Mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed