Ağız Açık Uyumanın Nedenleri Nelerdir?

Ağız Açık Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Ağzı Açık Uyumayı Engellemek, bir çok kişinin sorunu olan ağzı açık uyuma hakkında bilgileri sayfamızda hazırladık.

Ağız Açık Uyumanın Nedenleri Nelerdir? Ağzı Açık Uyumayı Engellemek

Ağız Açık Uyumanın Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Ağız Açık Uyumanın Nedenleri Nelerdir

Günümüz de nerede ise bir çok insanın yaşadığı sorunlar arasında ağız açık uyuma problemi bulunmaktadır. Bir çok nedenden kaynaklanan bu durum, bir çok rahatsızlıktan dolayı da kaynaklanabilmektedir. Yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için ağız açık uyumayı engellemek vede ağız açık uyuma neden olur? Soruları ile ilgili cevaplarını bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Yazımızın devamına giderek ağız açık uyuma nasıl tedavi edilir? Ulaşabilirsiniz. Peki ağız açık uyumanın nedenleri nelerdir?

Eğer ki sizde nefesinizi ağızdan alıyorsanız. Geceleri ağzınız açık uyuyorsunuzdur. Bu yazımız da siz değerli dostlarımız için hazırladığımız ağız açık uyumanın nedenleri nelerdir? Hakkında derlediklerimizi bulabilirsiniz. Eğer ki sizde nefesinizi ağızdan alıyorsanız sizde de bu durum görülebilmektedir. Bu durum ise yalnızca uyurken görülebilmektedir. Çünkü burnun polip vede delikleri uyurken tıkanmaktadır. Ağzı açık uyumak genellikle bebeklerde sık karşılaşılan durumdur.

Peki hiç düşündünüz mü burundan nefes almanın ne gibi faydaları bulunmaktadır. Burun aslında çok işimize yarayan organlardan biridir. Havada ki polen vede küçük parçacıkları temizleme görevi görmektedir. Alınan havayı nemlendirerek, bronşlardaki kuruluğu vede akciğerde kuruluk oluşmasını engellemektedir. Burundan alınan soğuk hava, akciğerlere ulaşmadan önce ısıtmaktadır. Burunun diğer faydası ise hava akışına direnç kazandırmaktır.

AĞIZ AÇIK UYUMANIN NEDENLERİ

Ağız Açık Uyumanın Nedenleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ağızdan nefes almak aslında hava yollarının tamamen yada kısmen tıkalı olmasıdır. Yani bir şeyin buruna gelen hava yollarını engellemesidir. Eğer ki sizde burun tıkanıklığı yaşıyorsanız vücut havadan oksijen almak için otomatikman, refleks gösterecek vede ağzın açılmasını sağlayacaktır. Burun tıkanıklığının birden çok nedeni bulunmaktadır. Bazıları ise, alerji durumlarında vede lenf bezlerinin şişmesi durumunda, bademcik şişmesi vede burun kemiği eğriliği gibi nedenlerdendir.

BURUN TIKANIKLIĞI SEBEPLERİ

Alerji.
Lenf bezlerinin şişmesi.
Bademciklerin şişmesi.
Burun kemiği eğriliği.
Burun polipi.
Stres.
Burun kemiği büyümesi.
Tümör.
Burun şekli.
Çene şekli vede boyutu.
Gebelik.
Uyku apnesi.
Burun eti.
Burun kırığı.

AĞIZ AÇIK UYUMA TEDAVİSİ NASIL YAPILMAKTA

Ağızınız açık uyumanın asıl sebebi neyse uygulanacak tedavide ona bağlıdır. Kullanabileceğiniz hekim tarafından önerilen ilaçlar, burun tıkanıklığını geçirebilir. Kullanabileceğiniz bazı hekim tarafından verilecek ilaçlar;

Ağzı Açık Uyumayı Engellemek
Ağzı Açık Uyumayı Engellemek

Antihistaminler.
Burun dekonjestanları.
Reçeteli vede reçetesiz steroid burun spreyleri.
Eğerki burnunuz soğuk algınlığından yada alerjiden dolayı tıkanmışsa reçetesiz olarak alabileceğiniz burun spreyleri burun deliklerinizi temizleyerek burun nefesini açabilmektedir. Burun spreyini eczaneden aldıktan sonra kullanmadan önce talimatlarını dikkatlice okuyunuz.
Eğerki burun kanallarınızda problem varsa, ameliyat gerekebilmektedir. Hekim sinüs kanallarını açabilir yada nefes alınması için başka işlemler uygulayabilmektedir.
Eğerki kişide, lenf şişmesi yada bademcik şişmesi varsa doktor nefes almaya yardımcı gelecek uygulama yapabilir.

Ağız Açık Uyumanın Nedenleri Nelerdir, hakkında merak ettiklerinizi sayfamız da bulabilirsiniz. Eğerki sizinde ağız açık uyuma sorununuz varsa, uyurken başınızı yüksekte tutun eğerki ağızdan nefes almayı alışkanlık haline getirdiyseniz. Pratik yaparak hep burundan nefes almaya çalışın belli zaman sonra artık burundan nefes alma alışkanlığınız olacaktır. Eğerki burnunuz tıkanmışsa, doktora gidip alerji testi yaptırın. Eğerki uyurken sırt üstü yatıyorsanız genellikle ağızdan nefes almak sırt üstü yatmadan olmaktadır o yüzden sağa yada sol tarafınıza dönük yatmayı deneyin. Gece yatarken burun bandı kullanmayı deneyerek, burun kanallarınızı temizleyebilirsiniz. Vede uyurken burundan nefes almanıza yardımcı olabilmektedir. Eğerki sizinde ağız açık uyumanın nedenleri nelerdir yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Çiçek Sineklenmesi Nasıl Önlenir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed