Depresyondan Nasıl Korunmalıyım?

Depresyondan Nasıl Korunmalıyım? Depresyondan Korunma Yöntemleri, Doğal olarak depresyondan korunma yöntemlerini yazımızdan bulabilirsiniz.

Depresyondan Nasıl Korunmalıyım? Depresyondan Korunma Yöntemleri

Depresyondan Nasıl Korunmalıyım
Sayfa İçeriği: Depresyondan Nasıl Korunmalıyım, Depresyondan Korunma Yöntemleri, Depresyondan Korunmanın Doğal Yöntemleri, Serotonin Nedir, Serotonin Doğal Yollarla Nasıl Arttırılır, Depresyon Ne Demek, Depresyon Türleri, Depresyon Belirtileri, Depresyon Nedir,

İnsanlar hayatları boyunca defalarca depresyon ile karşı karşıya kalabilmektedir. Depresyon ile ilgili bilmeniz gereken bir çok yöntem olsa da, doğal yöntemler ile depresyon’dan korunabilirsiniz. Peki depresyondan nasıl korunmayım? sorusunuzun esas cevabını merak eden kullanıcılarımız için hazırladığımız depresyondan korunma yöntemlerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Sizde depresyona girdiğiniz de bu doğal yöntemler sayesinde artık korunabileceksiniz. Beyinin serotonin hormonu salgılamaması sonuçu depresyona girmek kaçınılmaz oldu günümüzde. O yüzden beyinin yeterli düzeyde eğerki serotonin hormonu salgılanması kişiyi, mutlu,güvenli,huzurlu hissetmesi için önemlidir.

Beyinin ise bu hormonu salgılaması için vücudun sentezleyemediği, amino asite ihtiyaç duymaktadır. Triptofan bakımından zengin besinler ile beslenmiyorsanız, depresyona girebilirsiniz.

Serotonin nedir? hakkında bilginiz yoksa, Seratonin nedir? bilmiyorsanız yazımızdan öğrenebilirsiniz. Serotonin hormonu vücudunuzun içinde sinir hücreleriniz arasında sağladığı elektrik sinyallerini iletmek için görevli hormondur. Sinir hücresinden alınan elektrik sinyallerinin başka bir sinir hücresine aktarması sürecine yani beyninizin çalışmasında hayati önemi bulunmaktadır. Uyku kalitemizi,öğrenmemizi,ruh halimizi,iştahımızı,hafızamızı,cinsel vede sosyal davranışlarımızı düzeyli şekilde merkezi sinir sisteminde bulunan serotonin yardımcı olur. Sindirim sürecinin düzenlenmesine yardımcı rolü ise bağırsak kanalları ile mide de bulunan serotonin sağlamaktadır. Eğerki bu bozukluklardan biri meydana gelir ise depresyona yol açabilir.

DEPRESYONDAN KORUNMANIN DOĞAL YÖNTEMLERİ

Serotonin doğal olarak arttırmak için öncelikle serotonin üretimini engelleyen şeylerin ne olduğunu bilmek gereklidir. Bunlar ise, yeterli vede dengesiz beslenmek, egzersiz vede spor yapmamak, alkol,kafein,yapay tatlandırıcıları tüketmek, diyet yapmak, stres gibi olaylar serotonin üretilmesini engellemektedir. Triptofan açısından zengin bazı besinler bulunmaktadır. Serotonin üretiminde kullanabileceğiniz tek besin maddesi de triptofandır. Triptofan bakımından ise en zengin besinler, yoğurt,kırmızı et,yumurta,süt,hindi eti,badem,soya fasulyesi,protein bakımından zengin besinler gibi kuru yiyecekler.

Acı biber.
Domates.
Papatya çayı.
Balık.
Çikolata.
Esmer ekmek.

Depresyondan korunmak için B6,B9 vede B12 vitaminlerini almaya dikkat edin. B12 vitamini vede B9 vitamini serotonin üretiminde birlikte çalışmaktadır. B12 bakımından oldukça zenin besinler de karaciğer vede kırmızı ettir. Günlük olarak egzersiz yapın vede serotonin seviyesini yükseltin. Eğerki günlük olarak yapılan egzersizlik, stres olayından uzak olursunuz. Güneş ışığına gün içinde bol bol çıkın. Eğerki stresli ortamda iseniz, stres’den mutlaka kaçın. Çünkü stres bilmeniz gerekir ki serotonin üretimine engeldir. Depresyondan korunmak için mutlaka stress seviyesini azaltmaya çalışmalısınız.

Depresyondan Nasıl Korunmalıyım? hakkında kullanıcılarımıza depresyon ile ilgili bilmeleri gereken depresyondan korunma yöntemlerini hazırladık. Sizde eğerki depresyondan nasıl korunmalıyım yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Depresyondan nasıl korunmalıyım sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tanımanız Gereken Sahte Arkadaş Tipleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed