Doğal Sinek Kovucu Nasıl Yapılır?

Doğal Sinek Kovucu Nasıl Yapılır? Eve Sinek Girmemesi Nasıl Sağlanır? Evi sinekten koruma yöntemleri için pratik önerileri sizler için yazımızda derledik.

Doğal Sinek Kovucu Nasıl Yapılır? Eve Sinek Girmemesi Nasıl Sağlanır?

Doğal Sinek Kovucu Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Doğal Sinek Kovucu Nasıl Yapılır, Eve Sinek Girmemesi Nasıl Sağlanır, Evi Sineklerden Koruma Yöntemleri, Sineklerin Eve Girmemesi İçin Ne Yapılmalı, Evi Sineklerden Koruma Önerileri, Sinek Kovucu Önerileri, Evden Sinek Nasıl Kovulur, Sinek Isırmaması İçin Ne Yapılmalı

Doğal sinek kovucu nasıl yapılır ile ilgili bilinmesi gereken bazı pratik yöntemleri siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Eve sinek girmemesi nasıl sağlanır? Hakkın da merak ettiğiniz her şeyi yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz. Sizde evi sineklerden koruma yöntemlerini sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Sinek koruyucu yöntemlerini yazımızın devamında maddeler halinde derledik. Peki doğal sinek kovucu nasıl yapılır? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Sinekler bazı durumlarda çok can sıkıcı hal olmakla birlikte, hijyenik bir durumda sergilemezler. Bu yüzden bir çok evde sineklerden yakınan aileler, oldukça rahatsız olmaktadır. Sinekler, eve mikrop taşımaktan başka bir şey yapmadıkları için, evinizden sinekleri uzak tutmanız gerekmektedir. Bunun için ise eve sineklik takılabilir ya da evde el yapımı doğal önerileri yapabilirsiniz. Sizde yazımızın devamına giderek evi sineklerden koruma yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

EVİ SİNEKLERDEN KORUMA YÖNTEMLERİ

SİNEKLERİN EVE GİRMEMESİ İÇİN NE YAPILMALI?

Ocakta pişmemiş toz kahveyi kavurun. Sonra kavurmuş olduğunuz partikülleri pencere kenarlarına koyun ve kahve kokusunu sevmeyen sinekler evinize girmeden uzaklaştığını da göreceksiniz.

Sirkeyi pencere kenarına sıkarsanız, sineklerin eve girmesine engel olursunuz. Sirke kokusunu sevmeyen sinekler evinize yaklaşamayacaklar.

Mutfakta bulunan sinekleri kovmak için, portakal, limon veya elmaya 30 tane karanfil saplayıp mutfakta dilediğiniz köşeye koyun.

Fesleğen sineklerin eve girmemesini sağlamaktadır. Pencere kenarına fesleğen çiçeği koyun. İsterseniz fesleğen yağıyla su karışımı yaparak pencere kenarlarına sıkabilirsiniz.

Sarımsak iyi bir sinek kovucudur. Sarımsak ile hazırlayacağınız karışım vücuttaki açık bölgelere sürülerek sineklerden kurtulmuş olursunuz. Bu karışım için bebek şampuanı, 1 lt su 25 diş sarımsak lazım. Soyduğunuz sarımsaklar önce suda kaynatılır ve bir çay hazırlanır. Hazırlamış olduğunuz çayın içine bebek şampuanı koyulur vede vücuttaki açık bölgelere sürülür ya da pencereye yakın alanlara sıkılır.

Badem yağı ise bebek bulunan evlerde uygulanacak sinek kovucudur. Bir kaç damla badem yağı ile 20’şer damla fesleğen yağı vede ıtır çiçeği yağını güzelce karıştırın. Daha sonra vücuda sürebilir ya da pencereye yakın bölgelere sıkılır.

300 gr okaliptüs yaprağıyla 1 tl su tencerede 40 dakika kaynatılır. Yaprağın kokusu suya geçtiğinde ocak kapatılır. Kaynatılan bu su sıcak iken bir bez yardımı ile kapı vede pencere kenarlarına nemli bölgelere sürülür.

Doğal Sinek Kovucu Nasıl Yapılır, yazımız da hazırladığımız doğal sinek kovucu önerilerini bulabilirsiniz. Doğal sinek kovucu nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Doğal sinek kovucu nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; HIV Virüsü Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − one =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed