HIV Virüsü Neden Olur?

HıV Virüsü Neden Olur? HIV Virüsü Belirtileri Nelerdir? HIV virüsü nasıl bulaşır? İle ilgili bilinmesi gereken bazı nedenleri yazımızdan bulabilirsiniz.

HIV Virüsü Neden Olur? HIV Virüsü Belirtileri Nelerdir?

HıV Virüsü Neden Olur
Sayfa İçeriği: HIV Virüsü Neden Olur, HIV Virüsü Belirtileri Nelerdir, HIV Virüsü Nasıl Bulaşır, HIV Virüsü Nedenleri Nelerdir, HIV Virüsü Nasıl Tedavi Edilir, HIV Virüsü Kimlerde Bulunur, HIV Virüsü Nedir, HIV Taşıyıcısı Belirtileri, HIV Pozitif Ne Kadar Yaşar, HIV Virüsü Bulaştıktan Sonra Vücutta Ne Tür Değişiklikler Olur

HIV virüsü neden olur ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. HIV virüsü belirtileri nelerdir? Hakkın da merak ettiğiniz her şeye yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. HIV virüsü nedir? ve HIV virüsü nedenleri nelerdir? Soruları ile ilgili sayfamızdan yardım alarak cevaplarını bulabilirsiniz. Peki HIV virüsü neden olur? Detayları ile yazımız da paylaştık.

HIV virüsü insanların bağışıklık sistemine yayılarak bünyeyi çökertmeye neden olan oldukça bulaşıcı vede tehlikeli hastalıktır. Hastanın vücudundaki enfeksiyon oranı nedeni ile vücuda nüfuz etmektedir. Bu nedenle bünye hiçbir hastalığa direnemez hal alır. İnsanın direnci yok olduğu zaman bütün hastalıklara daha kolay yakalanmaktadır vede sonu ise ölümcül olabilmektedir. Bu virüs ingilizce deyimle Human Immunodeficiency Virüs anlamına gelmektedir. Yani İnsan bağışıklık yetmezliği virüsü’dür. Bu virüs AIDS’e yol açmaktadır. Bağışıklık sistemine oldukça zarar vererek hastalığa neden olmaktadır. Bağışıklık sistemi vücudu mikroplardan korumaktadır, çalışmadığın da ise mikroplar daha kolay hastalığa neden olur.

HIV VİRÜSÜ NASIL BULAŞIR?

HIV VİRÜSÜ NEDENLERİ NELERDİR?

HIV ile enfekte olmuş insanın vücut sıvılarına temas edilmesiyle bulaşmaktadır. Bu virüs enfeksiyonun her aşamasın da hatta, enfekte olmuş ama hiç bir şikayeti bulunmayan kişilerden de bulaşabilmekte. HIV virüsü hamilelik sürecinde, doğum sırasında veya emzirme döneminde kan vede diğer sıvılar yolu ile anneden bebeğe geçişi durumunda bulaşa bilmektedir.

Makat sıvıları.
Anne sütü.
Kan.
Vajinal sıvılar.
Semen.
Pre-seminal sıvılar.

HIV VİRÜSÜ BELİRTİLERİ NELERDİR?

HIV virüsü bulaştıktan sonra AIDS hastalığı belirtileri insanın yaşam koşullarına vede vücut direncine göre bir kaç yıl kadar hatta bazen daha uzun süre sonra meydana gelir. HIV virüsü bulaştığı vücutta çeşitli hücrelere özellik ile CD4T kan hücrelerine yerleşerek çoğalmaktadır. Hasar uğrayan CD4T hücreleri giderek azalmakta vede bunun sonucu olarak vücudun bağışıklık sistemi zarar görür. Vücut direnci zayıflayan kişide normalde zararsız olan, hafif geçen veya ender rastlanan bazı hastalıklar görülür. Pamukçuk, tüberküloz, diğer bakteri, protozoan vede mantar hastalıkları fırsatçı enfeksiyonlar meydana gelir. İnsanda bu belirtilerin yalnızca bir kaç tanesinin bir arada bulunması durumunda AIDS düşünüle bilmektedir. Bazı lenfomalar vede kaposi sarkomu da HIV enfeksiyonunu düşündüren önemli belirtilerden olmaktadır. Kesin bir tanı konula bilmesi için Anti-HIV yani ELISA testi yapılmaktadır.

Lenf bezlerinde büyüme.
Yara ve lekeler.
Ağız vede deride tekrarlayan uçuk.
Nedeni bilinmeyen uzun süreli ateş.
Kilo kaybı.
Gece terlemesi.
İshal.
Öksürük.

HIV Virüsü Neden Olur, yazımız da hazırladığımız hıv virüsü belirtilerini bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki hıv virüsü nedne olur, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hıv virüsü neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Gliserin Cilde Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 4 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed