Doğru Ahşap Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Doğru Ahşap Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Ahşap Bakımı Nasıl Yapılır? Evde kullanılan ahşap zemine zarar veren hareketleri yazımız da derledik.

Doğru Ahşap Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Ahşap Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğru Ahşap Kullanımı Nasıl Olmalıdır
Sayfa İçeriği: Doğru Ahşap Kullanımı Nasıl Olmalıdır, Ahşap Bakımı Nasıl Yapılır, Ahşap Yüzeyler İçin Yapılmaması Gereken Hareketler, Ahşap Yüzeyler İçin Yapılmaması Gereken Uygulamalar Nelerdir, Doğru Ahşap Seçimi, Ahşap Zemine Neler Zarar Verir, Doğru Ahşap Kullanımı

Doğru ahşap kullanımı nasıl olmalıdır ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Ahşap bakımı nasıl yapılır? Hakkında merak ettiklerinizi sayfamızdan bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Evde kullanılan ahşap zemine zarar veren hareketler hakkında bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Sizde doğru ahşap seçimi nasıl olmalıdır? ile ilgili bilmeniz gerekenleri sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Peki doğru ahşap kullanımı nasıl olmalıdır? detayları ile yazımızda paylaştık.

Ahşap zemin, düzenli bakımları yapılmadığın da yıpranması ve ömürlerinin süreside o kadar kısalmaktadır. Ahşap zemin yüzeyleri çabuk yıpranmaktadır. O yüzden ahşap zemin yüzeyini koruma altına almanız, bazı zarar verecek cisimlerden de uzak tutmanız gerekmektedir. Bazı malzemeleri de ahşap zemin yüzeyinde kullanmamanız gerekmektedir. Bu tür korumaları aldığınız da ahşap yüzeylerinin ömrünü uzatmış olmaktadır.

AHŞAP YÜZEYLER İÇİN YAPILMAMASI GEREKEN HAREKETLER

AHŞAP YÜZEYLER İÇİN YAPILMAMASI GEREKEN UYGULAMALAR NELERDİR?

Ahşap yüzeylerin temizliği sırasında aşırı kimyasal ev malzemeleri kullanılmamalıdır. Temizlik malzemeleri, özellikle de orjinal olan herhangi bir bölgeyi zayıflatarak iyileşmesine destekte olmaktadır. Zaman ile bölgenin yapısı zayıfladığından eski kalitede olmamasına neden olabilmektedir.

Elektrik süpürgelerin de dönen başlıklı olanları ahşap yüzeylere sürmeyiniz. Dönme özelliği ile yer döşemenin çizilmesine neden olabilmektedir. Bu sebeple de döşemede kalıcı hasarlar oluşabilmektedir.

Ahşap yüzeyleri silierken zemini kesinlikle ıslak bırakmayınız. Bezin iyice sıkıldığından emin olmalısınız. Eğerki ıslak bırakırsanız, rutubeti beraberinde getirmektedir. Bu da yüzeyin bozulmasına neden olmaktadır.

Ahşap yüzeylerine sivri cisimleri kesinlikle değdirmeyin. Ucu keskin vede sivri objeler, ahşap yüzeyleri çizebilmektedir. Bu durum ise ciddi hasarlar almasına neden olabilmektedir.

Ahşap yüzeylerde halı kaydırmaz kullanmak istiyorsanız, malzemenin kauçuk malzemeden olmadığına dikkat edin. Çünkü, kauçuk ahşabın parlaklığını gidermekte ve matlaşmasına yol açmaktadır.

Güneş ışınlarının direkt ahşap yüzeylere gelmesine engel olunuz. Güneş ışınları direkt olarak ahşap yüzeylere gelir ise, yüzeyin rengini değiştirebilmektedir.

Doğru Ahşap Kullanımı Nasıl Olmalıdır, yazımız da hazırladığımız doğru ahşap seçimi hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Eğerki sizin de doğru ahşap kullanımı nasıl olmaıdır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Doğru ahşap kullanımı nasıl olmalıdır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Portakalın İyi Geldiği Hastalıklar Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed