Domates Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Domates Lekesi Nasıl Çıkarılır? Kurumuş Domates Lekesi Nasıl Çıkarılır?, Halıdan domates lekesi çıkar mı? Hakkında merak edilen bazı bilgileri derledik.

Domates Lekesi Nasıl Çıkarılır? Kurumuş Domates Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Domates Lekesi Nasıl Çıkarılır
Sayfa İçeriği: Domates Lekesi Nasıl Çıkarılır

Ülkemizde en çok tüketilen tarımsal ürünler arasında bulunan domates, bazı durumlarda oldukça üzücü durumlar yaratabilmektedir. Domates kullanımının yaygın olması ve bu durumda domates lekesi ile ilgili bir çok sorularda akıllara takılmaktadır. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için halıdan domates lekesi çıkar mı? ve kurumuş domates lekesi nasıl çıkarılır? sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Domates lekesi nasıl çıkarılır?

Kurumuş domates lekesi, vişne suyu lekesi gibi taze meyveninkinden biraz daha inatçı lekedir. Bu yüzden doğrudan leke gidermeye odaklanmadan önce, halı üzerindeki kalıntıları kazımanız lazım. Halıda hoş olmayan görüntüye yol açan tortuyu temizlemek için, plastik bıçak tercih edebilirsiniz. Halınızda domates lekesi var ise, bunu çıkarmak için leke çıkartıcı deterjan tercih etmelisiniz. Çünkü domates asit seviyesi yüksek meyve olduğundan, doğal solüsyonlar istenilen sonucu sağlamak konusunda yetersiz kalmaktadır. Yazımızın devamına giderek kurumuş domates lekesi çıkarma yöntemleri ile alakalı daha fazla bilgielre ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Koltuktan Domates Lekesi Çıkar Mı?

Domates Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Halıda domates lekesi oluşan yer ıslak ise, temzi bez ya da kağıt havluyla üstünü örtünüz. Lekenin daha derine işlememesi için, sakın silmeyin veya ovalamayınız. Kirlenen bölgeye güçlü formülü ile, lekeleri kısa sürede ortadan kaldıran cif her yer leke uzmanı püskürtünüz. 15 dakika kadar bekledikten sonra, nazikçe uygulama alanını siliniz. Silme işlemi bittikten sonra, halınızı kurumaya bırakınız. Kurumuş domates lekesi çıkarma işleminde, iki bardak ılık suyu derince bir kaba dönünüz vede içine bir çorba kaşığı kadar bulaşık deterjanı ilave ediniz. Temiz bir mikrofiber bezi hazırladığınız, solüsyona batırınız vede lekeli bölgeyi dairesel hareketler ile siliniz. Bu işlemden sonra, nem kaybolana kadar uygulama yaptığınız bölgeyi kurulayınız. Deterjan su karışımıyla, domates lekesi çıkarma işlemi yeterli gelmez ise, leke çıkartma özelliğine sahip çamaşır deterjanı tercih ederek, bu işlemi daha kolay hale getirebilirsiniz.

Domates Lekesi En Kolay Nasıl Çıkar
Domates Lekesi En Kolay Nasıl Çıkar

Elbiseden domates lekesi çıkarmak için, domates lekesi oluşumuna nedne olan kalıntıları, nazikçe kazıyarak elbisenizden uzaklaştırınız. Bir sonraki adıma hazırlık olması adına, bu bölgeyi hafifçe nemlendiriniz. Bir kaç dakika bekleyerek deterjanın elbisenizin dokusuna işlemesine izin veriniz. Daha sonra elbiseyi çamaşır makinesine yerleştiriniz vede makinenin deterjan gözüne omo aktive oxygen sıvı ilave ediniz. Çamaşır makinenizi yıkama talimatında belirtilen en yüksek ayarlarda çalıştırınız. Yıkama işlemi tamamlandığında, lekeli alanı kontrol ediniz. Eğerki leke duruyor ise, sürece baştan başlamalısınız. Leke kayboldu ise, elbisenizi havadar bir ortamda kurumaya bırakınız.

Eldeki domates lekesini çıkarmak için, elinizi hafifçe nemlendiriniz vede hemen sonra lekeli bölgeye omo active oxygen sıvı damlatınız. Bir kaç dakika bekleyip, temiz bez ile domates lekesi mevcut bölgeyi dıştan içe doğru nazik şekilde siliniz. Deterjan kalıntısının kalmaması için ,elinizi ılık suda yıkayıp kurulayınız.

Domates Lekesi Nasıl Çıkarılır, eğer ki sizin domates lekesi nasıl çıkarılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. domates lekesi nasıl çıkarılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da domates lekesi nasıl çıkarılır, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Duşakabin Kireç Lekesi Nasıl Temizlenir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed