Dünya Erkekler Günü Hakkında Merak Edilenler

Dünya Erkekler Günü Hakkında Merak Edilenler Erkekler Günü Nedir?, Erkeklerinde dünyada günlerinin olduğunu biliyormuydunuz?

Dünya Erkekler Günü Hakkında Merak Edilenler Erkekler Günü Nedir?

Dünya Erkekler Günü Hakkında
Sayfa İçeriği: Dünya Erkekler Günü Hakkında, Erkekler Günü Nedir, Dünya Erkekler Günü Ne Zaman, Dünya Erkekler Günü Nedir, Erkekler Günü

Erkekler günü bir çok insan tarafından merak edilmektedir. 19 Kasım aslında dünya erkekler günü olarak yerini almış bulunmaktadır. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün gelmesiyle, insanlar birbirlerine kutlama mesajları göndermekte vede bununla birlikte erkekler gününün var olup olmadığıda araştırılmaya başlandı. Birleşmiş milletler tarafından kabul edilen vede 19 Kasım’da ulusararası bir erkekler günü ilan edilmesi ilk kez ise 1960 yıllarında duyuldu. Resmi olarak ilanı ise 1990 yıllarında yapıldı.

Dünya Erkekler Günü 19 Kasım olarak her yıl 60 ülkede kutlanmaktadır. Dünya erkekler gününü resmi olarak onaylamış vede kabul etmiş ülkeleri sayfamız aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

DÜNYA ERKEKLER GÜNÜ VAR MI?

Her vatandaşın dilinde bulunan bu soruya açıklık getirmek gerekirse, bazı ülkelerin 19 kasım olarak kutladıklarını görmekteyiz. Peki 19 Kasım Dünya Erkekler Günü Nedir? siz değerli dostlarımıza ise bu sorumuza yanıt olarak, 8 mart dünya kadınlar gününün gelmesiyle birlikte vatandaşların erkekler gününün olup, olmadığını araştırmaları sonuçu 19 kasım dünya erkekler günü olarak kutlanmaktadır. Kutlanması vede resmi olarak kabul edilmesi ise 1999 yıllarında trinidad-tobago’da olmuştur.

DÜNYA ERKEKLER GÜNÜ NE ZAMAN?

Dünya erkekler günü nedir?

Resmi olarak onaylanan vede kabul edilerek kutlanması ilk defa 1999 yılında Trinidad-Tobago’da olmuştur. 19 Kasım Dünya Erkekler Günü Olarak Kutlanmaktadır.

Uluslararası Erkekler Günü (International Men’s Day – IMD) her yıl 19 Kasım’da kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafında da desteklenen uluslararası bir gündür. Dünya Erkekler Günü olarak da bilinmektedir. İlk olarak Prof. Dr. Thomas Oaster tarafından 7 Şubat 1992 tarihinde dile getirilmiştir bir projedir. Resmi olarak ise kabul edilmesi ve kutlanması ise ilk defa 1999 yılında Trinidad-Tobago’da gerçekleşmiştir. Uluslararası Erkekler Günü’nün kutlanma amacı cinsiyetler arası ilişkilerin geliştirilmesi, erkeklerin rol model olduğu durumların vurgulanması, erkeklerin yaşadığı cinsiyete bağlı eşitsizlikler vs. birçok konuyu içerir.

2016 yılı itibarıyla aşağıdaki ülkeler Dünya Erkekler Günü’nü resmi olarak kabul etmiş ve kutlamaktadır: 

Amerika Birleşik Devleteri, Antigua ve Barbuda, Avustralya, Avusturya, Bosna Hersek, Botsvana, Burundi, Çin, Danimarka, Fransa, Gana, Güney Afrika, Grenada, Hırvatistan, Hindistan, İrlanda, İtalya, Jamaika, Kanada, Kayman Adaları, Küba, Man Adası, Macaristan, Malta, Nijerya, Norveç, Pakistan, Romanya, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Singapur, Şeyseller, Tanzanya, Trinidad-Tobago, Ukrayna, İngiltere, Zimbabve.

Dünya Erkekler Günü Hakkında sayfamızda merak ettiğiniz dünya erkekler günü var mı, ne zaman sorularının cevaplarını sizler için hazırladık. Umarım siz değerli dostlarımızı birazda olsa yardım etmiş vede ulaşmak istedikleri sorunun cevabına götürmüşüzdür. Dünya Erkekler Günü Hakkında yazımız üzerine sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Dünya Erkekler Günü Hakkında sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed