Paralimpik 2018 Google Doodlede

Paralimpik 2018 Google Doodlede Paralimpik 2018 Nedir, Paralimpik 2018 oyunları dev arama motoru google anasayfasında doodle olarak yerini aldı.

Paralimpik 2018 Google Doodlede Paralimpik 2018 Nedir

Paralimpik 2018 Google Doodlede
Sayfa İçeriği: Paralimpik 2018 Google Doodlede, Paralimpik 2018 Hangi Kanalda, Paralimpik Nedir, Paralimpik 2018 Nerede, Paralimpik Olimpiyatları, Paralimpik Ne Demek, Paralimpik Oyunları, Olimpiyat Oyunları, 2018 Kış Olimpiyatları, Kış Olimpiyat Oyunları

2018 Paralimpik kış oyunları google tarafından doodle olarak anasayfasına getirilmesiyle bir çok kullanıcı paralimpik nedir sorusunu araştırmaya başladı. Oyunlar önemli bir zamanlama ile birlikte dikkat yeteneğine dayanmaktadır. Siz değerli dostlarımız için sayfamızda merak edilen paralimpik 2018 nedir hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Paralimpik kış oyunları aslında spor etkinliği türkiye sporuna biraz uzak olarak googlenin doodle olarak yayınlamasıyla bir çok insanın meraklanması ile araştırmalara koyuldular. Paralimpik kış oyunları PyeongChang’da yapılarak, güney kore’in ise ev sahipliği yapacağı organizasyon 9 mart 2018 tarihlerinde başlayarak 18 mart 2018 tarihleri arasında sürecektir.

PARALİMPİK 2018 NEDİR

Paralimpik oyunlar 1948’deki az sayıda II.Dünya Savaşı İngiliz eski askerlerinin topanmasıyla 2008 yıllarında uluslararası ikinci büyük spor yarışması olarak yapılmaktadır. Paralimpik 2018, çeşitli engelli gruplarından sporcuların buluştuğu çok sporlu etkinlik olarak geçmektedir. Yönetimi ise, Uluslararası Paralimpik Komitesi yapmaktadır. Paralimpik aletler ile olimpiyatlarda kullanılan aletler arasında aynı şartlarda mücadele sürdürmeleri için Paralimpik oyunlar ile olimpiyat oyunları arasında büyük bir bütçe farkı olmaktadır.

Paralimpik Google Doodlede

2018 Paralimpik kış oyunlarına 100 ülkeden sporcunun katılmasıyla bir çok dalda ise müsabakalar yapılacaktır. Bunlar ise; Alp Disiplini, Artistik Buz Pateni, Biatlon, Bobsleigh, Buz Hokeyi, Curling, Kayakla Atlama, Kayaklı Koşu, Kısa Mesafe Sürat Pateni, Kızak, Kuzey Disiplini, Serbest Stil Kayak, Skeleton, Snowboard vede Sürat Pateni branşlarıyla birlikte spırcular madalya alabilmek için mücadele ile kapışacaklar.

MEHMET ÇEKİÇ PARALİMPİK KIŞ OYUNLARINDA TÜRKİYEYİ TEMSİL EDECEK

Bedensel engelli bulunan milli kayakçımız Mehmet Çekiç, alp disiplini dalında 2018 Paralimpik Kış Olimpiyat Oyunlarını türkiyeyi temsil edecek. Güney Kore’in PyeongChang şehrinde yapılacak olan etkinlik, 9 ile 18 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. 2014 yılında Rusyanın Soçi şehrinde yapılan Paralimpik kış oyunlarında Türkiye ilk defa erkekler alp disiplini kayak temsil eden, Esat Hilmi Bayındırlı ile Mehmet Çekiç tarafından temsil edilmişti. 2018’de ise 2. defa paralimpik oyunlarında Mehmet Çekiç Türkiye’yi temsil edecek. Fransada ikametgah eden bedensel engelli milli sporcu Mehmet Çekiç, hazırlıklarına başladı vede hazırlıklarını erciyes kayak merkezinde gerçekleştirmektedir.

PARAMLİMPİK KIŞ OYUNLARI NELERDİR?

– Alp disiplini
– Buz hokeyi
– Kayaklı koşu
– Tekerlikli sandalye körlingi
– Kızak
– Biatlon

Paralimpik 2018 Google Doodlede sayfamızda siz değerli dostlarımıza 9 mart 2018 tarihlerinde başlamış olan 2018 paralimpik kış oyunları hakkında bilgi hazırladık. Eğerki sizinde Paralimpik 2018 hakkında merak ettikleriniz varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Paralimpik 2018 sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Dünya Erkekler Günü Hakkında Merak Edilenler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed