Duş Başlığı Tıkanıklığı Nasıl Temizlenir?

Duş Başlığı Tıkanıklığı Nasıl Temizlenir? Duş Başlığı Temizleme Yöntemleri, Duş Başlığı Tıkanıklığı Nasıl Açılır? İle ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Duş Başlığı Tıkanıklığı Nasıl Temizlenir? Duş Başlığı Temizleme Yöntemleri

Duş Başlığı Tıkanıklığı Nasıl Temizlenir
Sayfa İçeriği: Duş Başlığı Tıkanıklığı Nasıl Temizlenir

Banyoda sıklıkla kullanılan duş başlığı temizliği en zor olan şeylerden bir tanesidir. Suda birikmiş kireçten dolayı çok çabuk tıkanan duş başlığı ile ilgili yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için bazı bilgileri hazırlayıp derledik. Yazımızın içeriğin de, duş başlığı temizleme yöntemleri ve duş başlığı tıkanıklığı nasıl açılır? Sorularının cevaplarına ulaşabilirsiniz. Yazımızın devamına giderek duş başlığı tıkanıklığı temizleme ile ilgili bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Peki duş başlığı tıkanıklığı nasıl temizlenir?

Banyolar da yer alan ve yıkanmak için kullanılan duş başlığı sudan dolayı zaman içinde kireç oluşturmaktadır. Eğer ki artık etrafa su sıçratıyor ise temizlik zamanı geldiğinin işaretidir. Uzman hekimler duş başlıkların da zararlı bakterilerin gizlenebileceğini belirtmektedir. Bu nedenle derinlemesine bir temizlik yapmak için, ne bir süngere, nede bir kimyasal temizleyicilere ihtiyacınız yok. Bir kaç yöntem ile yorulmadan bu işin üstesinden geleceksiniz. Siz de yazımızın devamına giderek duş başlığı tıkanıklığı temizleme yöntemlerine ulaşabilirsiniz.

Duş Başlığı Tıkanıklığı Temizleme Yöntemleri

Duş Başlığı Tıkanıklığı Temizleme

Duş başlığın da suyun serbest biçimde akması için biriken mineralleri temizlemek oldukça önemlidir. Bunun için de eşit miktar da su ile sirkeyi bir kap içinde karıştırın. Sonra plastik bir torbanın içine doldurun vede duş başlığını bu torbanın içine koyun sonra etrafını sarın. 20 dakika bekletin, daha sonra duş başlığını torbadan çıkarın ve durulayın. Göreceksiniz duş başlığının ilk günkü gibi yeni bir görünüm aldığını. Yeni duş başlıkları duş koluna, duş duvarından çıkan boruya vidalanmakta. Daha eski modeller ise duş başlığı için bir dönme görevi gören, top biçimindeki bir ucu olan duş koluna sahip olmaktadır.

Duş Başlığı Tıkanıklığı
Duş Başlığı Tıkanıklığı

Duş başlığını eğer ki çıkaramazsanız ya da sadece bu adımı geçmek istiyorsanız, bir lastik bant vede bir plastik torba ile duş başlığını ıslatın. İlk önce duş başlığının üstüne bir lastik ban geçirin. Plastik poşetin yerin de kalacak biçimde bir ya da iki defa duş kolunun etrafına dolanmak isteyebilirsiniz. Sonra plastik poşeti beyaz sirkeyle doldurun. Çantayı lastik bandın altına doğru kaydırarak, çantayı duş başlığına takın. 2 Saat kadar bekleyin. Daha sonra torbayı çıkarın vede su ile durulayın. En son olarak yumuşak bezle cilalayın.

Duş Başlığı Tıkanıklığı Nasıl Temizlenir, eğer ki duş başlığını yerinden çıkarabiliyorsanız, içinde meydana gelen kirleri bir diş fırçası yardımı ile derinlemesine temizleyebilirsiniz. Eğer ki sizin de duş başlığı tıkanıklığı nasıl temizlenir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Duş başlığı tıkanıklığı nasıl temizlenir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da duş başlığı tıkanıklığı temizleme yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Eğerki yazımızın faydalı olduğunu düşünüyorsanız sizde arkadaşlarınızın bilgilenmesi vede makalemizden haberdar olmaları için paylaşın. Soru vede şikayetlerinizi ise bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Diş Sararması Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed