Duvar Kaplaması Nelerle Yapılır?

Duvar Kaplaması Nelerle Yapılır? Duvar Kaplama Malzemeleri Nelerdir? Duvar kaplaması yapımında kullanılan malzemeler nelerdir? Hakkında bilgiler…

Duvar Kaplaması Nelerle Yapılır? Duvar Kaplama Malzemeleri Nelerdir?

Duvar Kaplaması Nelerle Yapılır
Sayfa İçeriği: Duvar Kaplaması Nelerle Yapılır, Duvar Kaplama Malzemeleri Nelerdir, Duvar Kaplaması Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir, Duvar Kaplaması Nasıl Yapılır, Duvar Kaplaması İçin Ne Lazım, Duvar Kaplama Malzemeleri Özellikleri, Duvar Kaplama Malzemeleri Nelerdir

Duvar kaplaması nelerle yapılır ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımızın devamında hazırladık. Duvar kaplama malzemeleri nelerdir? Hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Sizde duvar kaplaması için kullanılan malzemelere sayfamızdan yardım alarak öğrenebilirsiniz. Peki duvar kaplaması nelerle yapılır? Detayları ile yazımızdan bulabilirsiniz.

Günümüz de yapılar da yapının yanlarını dışa karşı korumakta olan, iç bölümlerini birbirinden ayıran vede tuğla, taş, briket, kerpiç gibi gereçler ile yapılan düşey bölme parçasıdır. Günümüz de özellikle yapıların kolaylıkla bozulduğu görülmektedir. Bunlar için birden fazla duvar kaplama malzemesi bulunmaktadır. Sizde kullanacağınız malzemelerin hangi duvara monte edileceğini bilmediğiniz de olumsuz sonuçlara maruz kalabilirsiniz. Bu gibi durumlara maruz kalmamanız için sizlere yazımız da bazı bilgileri hazırladık.

DUVAR KAPLAMA MALZEMELERİ NELERDİR?

DUVAR KAPLAMA MALZEMELERİ ÖZELLİKLERİ

AHŞAP KAPLAMA: En yaygın olarak kullanan yapı ise ahşap kaplamadır. Ahşap kaplama malzemeleri ise birbirine bağlantı konstrüksiyonları lambalı, kinişli veya yabancı çıtalı olabilmektedir. Alt konstrüksiyona montajları ise genelde kiniş içerisinden çivi veya vida ile tutturulur. Özel olarak yapılmış metal bağlantı gereçler ile yapılmaktadır.

SUNTALAMA KAPLAMA: Suntaların üzerine özen ile yapılan kaplamaya suntalama kaplama denir. Bu kaplama ile desen beraberliği sağlamanız da oldukça kolaydır. Ölçüsünde kesilip kenarlarına kenar bandı yapıştırılarak yabancı çıtalı şekil de montajı yapılmaktadır.

YONGA LEVHA: Duvar kaplamaların da en çok tercih edilen kaplama da yonga levha kaplamadır. İstenilen ölçüde kesilerek kenarları masiflenen plakaların yüzeylerine genellik ile kaplama yapıştırılarak kaplama yapılabilir. Bu durumda renk vede desen beraberliği de uyum kazanmış olmaktadır.

PVC KAPLAMA: PVC kaplama ekonomik konusun da tercih edilen kaplamadır. Tavan vede duvar kaplamaları için ideal olan bu kaplama bakım gerektirmediğinden kullanım alanı da geniş olmaktadır. Yalnız hiç bir zaman ahşabın verdiği sıcak görüntüyü vede sağlamlığı vermemektedir.

WERZALİT KAPLAMA: Werzalit kaplama, özel firma tarafından üretilmiş sıkıştırılmış lif plaka’dır. İhtiyaç olan ölçü göre oranla belirlenerek kullanılır. Plaka boyutları 550 cm olarak belirlenmiştir. Yazlık evler için kullanılması uygun olan bu kaplama nemli ortamlara göre tasarlanmıştır. Bu kaplama ile desen beraberliği de sağlanabilir.

Duvar Kaplaması Nelerle Yapılır, yazımız da hazırladığımız duvar kaplaması özelliklerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki duvar kaplaması nelerle yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Duvar kaplaması nelerle yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Japon Gülü Nasıl Yetiştirilir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed