Japon Gülü Nasıl Yetiştirilir?

Japon Gülü Nasıl Yetiştirilir? Japon Gülü Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır? Japon gülü bakımı ile ilgili pratik önerileri sizler için yazımız da düzenledik.

Japon Gülü Nasıl Yetiştirilir? Japon Gülü Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Japon Gülü Nasıl Yetiştirilir
Sayfa İçeriği: Japon Gülü Nasıl Yetiştirilir, Japon Gülü Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır, Japon Gülü Bakımı Nasıl Yapılır, Çin Gülü Nasıl Yetiştirilir, Çin Gülü Bakımı Nasıl Yapılır, Japon Gülü Çiçeği Bakımı Önerileri

Japon gülü nasıl yetiştirilir ile ilgili bilinmesi gereken bazı pratik bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Japon gülü çiçeğinin bakımı nasıl yapılır? Hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz. Sizde japon gülü bakımı ve çin gülü bakımı hakkında bilgi almak için yazımızın devamına giderek yardım alabilirsiniz. Peki japon gülü nasıl yetiştirilir? Detayları ile yazımızdan bulabilirsiniz.

Japon gülü, İstanbul vede Ankara gibi bölgeler de saksıların içinde yetiştirilen bitkidir. Ege vede Akdeniz sahillerinde bahçelerde yaygın olarak bulunmaktadır. Bu çiçek evlerde ya da iş yerlerinde iç mekan bitkisi olarak tercih edilmektedir. Bahçe bitkisi olarak da sadece balkonlarda kullanılmaktadır. Süs bitkisi görevini üstlenen bu çiçek, estetik görünümü ile bakımı hakkında bazı bilgileri sizler için yazımızda derledik.

JAPON GÜLÜ ÇİÇEĞİ BAKIMI ÖNERİLERİ

Bahar ayında hali hazır ektiğiniz tohumlara müdahale etmeyin. Tohumlar 27 derece sıcaklığın da çimlenmektedir.

Kışın sıcaklığı 18 olup, 7 derecenin altına düşürmemeye dikkat edin. Ilık ortamları seven bu bitki, bol güneşli, havadar vede aydınlık ortamları severler. Yalnız bitkinin zarar görmemesi için yakıcı güneş ışığında bitkinizi bırakmayın. Japon gülü çiçeği nemi çok sever.

Yaz vede ilkbahar aylarında özellikle çiçek tomurcukları oluşmaya başladıktan sonra bol su vererek sıcak havalarda yapraklara su püskürtme yapmalısınız.

Bakım işlemleri yapılarak büyütülen fideler uygun boya geldiğin de yetişme ortamlarına alınmalıdır. Çelikle üretim ise nisan, ağustos ayları arasında çelikler odunlaşmamış sürgünlerden 10 cm uzunluğunda olmak üzere yapılmalı.

Japon gülü çiçeği zengin karışımlı olan toprakları çok sevmektedir.

Japon gülü çiçeklerinde görülen önemli hastalıklar dal kanseri, bakteriyel yaprak lekesi, fungal yaprak lekesi ve kurşuni küf’dür. O yüzden kontrol altına alın.

Japon gülü çiçeği yaşlandığı zaman saksısını değiştirmek istemiyorsanız, ilkbahar ayın da dikkatlice sökerek kökleri kırpın vede uygun toprak ilave ederek aynı saksıya geri dikebilirsiniz.

Japon Gülü Nasıl Yetiştirilir, yazımız da hazırladığımız japon gülü bakımı hakkında önerileri bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki japon gülü nasıl yetiştirilir, yazımız hakkında sorularınızı bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Japon gülü nasıl yetiştirilir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Nilüfer Çiçeğinin Bilinmeyen Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed