Elektrikli Araba Bataryaları Ne Kadar Süre Dayanır?

Elektrikli Araba Bataryaları Ne Kadar Süre Dayanır? Şarjlı Araba Bataryası, Elektrikli araba bataryası bozulur mu? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler.

Elektrikli Araba Bataryaları Ne Kadar Süre Dayanır? Şarjlı Araba Bataryası

Elektrikli Araba Bataryaları Ne Kadar Süre Dayanır
Sayfa İçeriği: Elektrikli Araba Bataryaları Ne Kadar Süre Dayanır

Elektrikli arabaların bataryaları sürekli olarak gelişmek de vede kullanım ömürleri de buna göre uzamaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için şarjlı araba bataryası vede elektrikli araba bataryası bozulur mu? Soruları ile ilgili bilgilere ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Elektrikli araba bataryaları ne kadar süre dayanır?

Araştırmalara göre ortalama bir elektrikli araba bataryasının değişim gerekmeksizin 10 ile 20 yıl dayanacağı belirtilmiştir. Bu kadar geniş aralık verilmesinin nedeni, kullanım alışkanlıklarınıza göre bataryanın ömrünün kısalmasıdır. Bataryann ömrünün kısalması ise, geçen yıllar değildir. Zaman elektrikli araba bataryaları için, temel bozulma nedeni olmak ile birlik de, bataryanın şarj durumu vede aşırı hava koşullarına maruz kalması da batarya ömrünü önemli ölçü de etkilemektedir. Elektrikli araba bataryalarının ömrünü uzatmak için bazı yöntemler bulunmaktadır. Yazımızın devamına giderek elektrikli araba bataryaları kullanım süresini ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Elektrikli Araba Bataryası Bozulur Mu?

Elektrikli Araba Bataryasının Ömrünü Uzatma Yöntemi

Araba bataryaları genellikle lityum bataryadır. Lityum bataryaları da, tam şarj etmek kullanım ömrünü azaltmaktadır. Her ne kadar tam şarjla, daha çok mesafe alsanız da, bu durum bataryanın kullanım ömrü için iyi durum değildir.
Araba bataryaları, diğer bir çok batarya gibi sıcaklıktan aşırı etkilenmektedir. Elektrikli arabaların fazla sıcağa maruz kalması, arabalarda ki soğutma sisteminin devreye girmesine vede durduğu yerde bataryayı boşaltmasına neden olmaktadır. Bu nedenle mümkün olduğun da elektrikli arabanızı gölgeye park etmeye tercih edin.
Eğer arabanızı uzun süreli park edecekseniz, bataryayı tamamen boş ya da tamamen dolu olarak park etmeyin. Bu durum için en ideal yöntem bataryayı %25 ila %75 doluluk oranın da bırakmanızdır.
Hızlı şarj konusu da diğer konular arasındadır. Hızlı şarjın batarya ömrünü azalttığı, tüm herkes tarafından bilinmektedir. Yalnız genel de bu durumu çok önemseyen yoktur. Çünkü zaman her şeyden önemlidir. Araştırmalara göre hızlı şarjın batarya ömrünü %10 kadar azalttığını belirtmiştir.

Elektrikli Araba Bataryaları Ne Kadar Süre Dayanır, araştırmacılara göre bugünün lityum iyon bataryalarının ortalamak olarak kullanım ömrü 8 ile 10 yıl ya da 500 vede 1000 şarj döngüsü arasında olmaktadır. Eğer ki sizin de elektrikli araba bataryaları ne kadar süre dayanır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Elektrikli araba bataryaları ne kadar süre dayanır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da elektrikli araba bataryaların dayanma süresi yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hırıltılı Solunum Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed