Evde Rutubetten Kurtulma Önerileri

Evde Rutubetten Kurtulma Önerileri Evdeki Rutubeti Önlemenin Yolları, bir çok insanın şikayeti evde rutubet kokusu nasıl giderilir? ile ilgili herşey…

Evde Rutubetten Kurtulma Önerileri Evdeki Rutubeti Önlemenin Yolları

Evde Rutubetten Kurtulma Önerileri
Sayfa İçeriği: Evde Rutubetten Kurtulma Önerileri, Evdeki Rutubeti Önlemenin Yolları, Evdeki Rutubeti Önleme Yolları, Evdeki Rutubetten Kurtulma Yolları, Evde Rutubetten Kurtulmanın Yolu, Evde Rutubete Çözüm, Evde Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir, Rutubeti Engellemek İçin Ne Yapılır, Karbonat Rutubeti Önler Mi

Evde rutubetten kurtulma önerileri, ile ilgili merak ettikleriniz vede evde rutubet kokusu nasıl giderilir? hakkında bilmeniz gereken önlemleri yazımız da hazırladık. Sizde evdeki rutubeti önlemenin yollarını öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamına giderek detaylarını bulabilirsiniz. Rutubeti engelmemek için yapmanız gerekenler yazımız da hazırladık. Sizde gerekli bilgilere yazımızın devamından ulaşabilir vede rutubete çözüm bulabilirsiniz.

İnsanların korkulu rüyası gibi olan rutubet bir çok şeyin çürümesine vede hastalığa kadar gidebilmektedir. Bir çok sebeplerden meydana gelen rutubet, izolasyon eksikliği sonuçuda ortaya çıkmaktadır. Peki evdeki rutubeti önlemenin yolu nedir? ile ilgili soruların yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. O halde gelin evdeki rutubeti önlemenin yollarını maddeler halinde nelermiş bakalım.

EVDEKİ RUTUBETİ ÖNLEME YOLLARI

Odalarınızı her gün havalandırın vede bütün camlarınızı açın. Havalar soğuk olsa bile camlarınızı belli süre açık bırakın. Camlarınızı 5 dakkika açık tutmanız yeterli olacaktır, evde bulunan nem dışarı çıkacağı için evin ısınması daha kolay sağlanacaktır.

Kalorifer peteklerinizin önlerine kesinlikle koltuk takımlarınızı yada perde filan koymayınız. Kedi kumunun emicilik özelliği oldukça yüksektir, o yüzden istenmeyen nemleri kedi kumu ile yok edebilirsiniz.

Karbonatta, kedi kumunun işlevini görmektedir. Bu gibi ürünleri küçük torbalara koyarak evinizin belli köşelerine koyabilirsiniz. Kaya tuzu lambası kullanmak vede yakmak hem etrafa güzel koku saçar, hemde ortamdaki nemi önler.

Evde badana yapılacağı zaman mantarlara vede küfe karşı koruyucu özellikte boyalar seçebilirsiniz. Nem alan odalarınız eğerki eşyalar ile dolu ise eşyalarınızın bazılarını oradan alarak hava sirkülasyonu olmasını sağlayabilirsiniz.

Gardırap ile mutfak dolaplarınızı havalandırmayı unutmayın. Vantilatör yardımı ile havalandırma yapabilirsiniz.

Mecbur kalmadıkça evin içinde çamaşır asılmaması gerekir. Çamaşırı evin içinde asmak, nem oranını arttırmaktadır.

Tavanda vede duvarlarda oluşan siyah lekeler limon kolonyası ile silinerek çıkartılabilir. Küf mantarlarını sirke yardımı ile öldürebilirsiniz. Nemli olan yerleri sirke ile silebilirsiniz. Nem alan cihazlar tercih edebilirsiniz.

En son olarka ise evinizin yalıtımını yaptırabilirsiniz.

Evde Rutubetten Kurtulma Önerileri, hakkında bilmeniz gerekenleri yazımızdan ulaşabilirsiniz. Sizinde eğerki evde rutubetten kurtulma önerileri ile ilgili sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Evde rutubetten kurtulma önerileri sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Aşırı Nem Oluşumuna Karşı Önlemler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed