Aşırı Nem Oluşumuna Karşı Önlemler

Aşırı Nem Oluşumuna Karşı Önlemler Serinleten Yöntemler, Nem oranının yükselmesi insanı bunaltmakta, aşırı nem oluşumuna karşı alnacak önlemler…

Aşırı Nem Oluşumuna Karşı Önlemler Serinleten Yöntemler

Aşırı Nem Oluşumuna Karşı Önlemler
Sayfa İçeriği: Aşırı Nem Oluşumuna Karşı Önlemler, Serinleten Yöntemler, Nemden Korunma Yolları, Aşırı Nem Oluşumuna Karşı Alınabilecek Önlemler, Nemli Havada Ne Yapmalı, Nemli Havada Terleme, Nemli Havanın Zararları, Nem Nefes Darlığı, Nem Oranı Yüksek Olursa Ne Olur, Nem Neden Rahatsız Eder, Nem 100 Olursa Ne Olur, İstanbul Neden Nemli

Aşırı nem oluşumuna karşı önlemler, hakkında alınması gereken önlemleri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Havaların sıcak olması yada fazla yoğun havanın nem oluşumu insanları bunaltmakta. Bu durumda ise kronik rahatsızlığı olan hastalar, sağlıklık bireyler vede hamilelerin, çocukların kendilerini hava da oluşmakta olan nemden korunması gerekmektedir. Havada oluşan nem oranı, sıcaklıkla birlikte hissedildiği zaman akciğerlerimizi olumsuz yönde etkilemektedir. Nem oranı hem sıcaklığı arttırıyor, hemde sıcaklık 25 derece ise bu nem ile birlikte 30/35 derece hissettirmekte. Yazımız da sizler için hazırladığımız aşırı nem oluşumuna karşı alınacak önlemleri bulabilirsiniz.

Çok sıcak havalarda, nemin de oluşumu ile sıcaklık daha fazla hissedilmekte vede buda bir çok insanı olumsuz yönde etklemekte. Hele ki kronik hastalığı bulunan bireyler nem oluşumdan daha çok etkilenmektedir. Bu gibi durumlar da alınabilecek bazı önlemler bulunmaktadır. Sayfamız da serinleten yöntemler sayesinde sizlerde artık ferah bir nefes alabileceksiniz.

NEM OLUŞUMUNA KARŞI ALINABİLECEK ÖNLEMLER

Açık renk giymeyi tercih edin.
Şapka kullanmayı alışkanlık haline getirin.
Mutlaka güneş gözlüğü kullanın.
Günde en az bir soda için.
Alkol’den uzak durun.
Sıvı ağırlıklı beslenmeye özen gösterin.
Şeker tüketimini azaltın.
Sprounuzu güneş olmadığı saatler yapın.
Sıvı tüketimini arttırın.
Mümkünse sık sık duş alın.
Nem alıcı klimaları tercih edin.
Buhar üflemeli klimalardan uzak durun.
Karbonhidrattan kaçının.

Aşırı karbonhidrat bulunan gıdalardan kaçının vede yerine daha hafif kalorisi olan yiyecekleri tercih etmelisiniz. Vantilatörlerin aşırı olarak nem bulunduran ortamda kullanılması, o alanın daha fazla nem oranının yükselmesine neden olmaktadır. Buhar üfleyen klimalar bu yüzden tercih edilmemelidir. Hava temizleyicisi bulunan vede nem alıcı klimalar mutlaka tercihiniz olsun. Çünkü aşırı nemli ortamı bi tek o tür özellikli klimalar yok etmektedir. Optimal ısının ise 22/24 derece arasında kullanılması önerilmektedir. Klima kullanırken yüzünüze doğru vede önüne kesinlikle oturulmamalıdır.

Ilık duşu günde 2 defa almalısınız. İş yerinde çalışanlar için bu mümkün olmadığından, gün içerisinde eller, yüz, ense kökü gibi bölgeler ılık su ile yıkanabilir. Akşam tüm yorgunluğu vede toksinlerin arınmasını sağlamak için ılık su ile duş alınmalı, sabah ise işe gitmeden önce vücut ısısını düşürmek için duş alınmalıdır. Spor aktiviteniz için her saatte 4 bardak yani 1 litre sıvı tüketilmelidir. Yani bu sıvı günlük vücuda alınan su tüketimi dışında tüketilmesi gereken miktardır. Güneş varken spor yapılmamalıdır. Güneş batmasından hemen önce yada güneş doğmasından hemen sonra spor yapılmalıdır. Çok aşırı şekerli gıdalardan uzak durulmalı. Çünkü aşırı şeker daha fazla enerji alımına sebep olmaktadır. Sıcak ile birlikte vücuttaki var olan enerji kişinin kendisini daha kötü hissetmesine sebep olacaktır. Dondurma vede karpuz, terle kaybedilen sıvıyı yerine koymaktadır. Güneş altında kesinlikle alkol vede asitli içecekler tüketilmemelidir. Vücuttan ter ile tuz atıldığı için su tüketimi ile birlikte ayran vede soda gibi içerisinde mineral vede tuz bulunan sıvılarda tercih edilmelidir.

NEMDEN KORUNMA YOLLARI

Güneş gözlüğünü kişi mutlaka tercih etmelidir. Güneş ışığı alıntınta uzun süre duran kişi, sürekli gözlük kullanmaz ise gözlerini bazen kısar vede buda akşamüstü baş ağrılarına yol açabilmektedir. Dışarı çıkarken geniş kenarlı şapka tercih edilmelidir. Ön tarıfı koruyan vede kafayı açıkta bırakan şapkalar kullanılmamalıdır. Rahar, bol açık renkli, sık dokunmuş giysiler tercih edilmelidir.

Aşırı Nem Oluşumuna Karşı Önlemler, ile ilgili merak ettiğiniz nemden korunma yollarını bulabilirsiniz. Sizin de eğerki aşırı nem oluşumuna karşı önlemler yazımız hakkında sormak istediklerinizi bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Aşırı nem oluşumuna karşı önlemler sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Nemli ve Sıcak Havada Sağlıklı Kalma Yöntemleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed