Eve Yuva Yapan Arılardan Nasıl Kurtulurum?

Eve Yuva Yapan Arılardan Nasıl Kurtulurum? Arılar Nasıl Kovulur? Arılardan kurtulmak için ne yapmalı? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler yazımızda.

Eve Yuva Yapan Arılardan Nasıl Kurtulurum? Arılar Nasıl Kovulur?

Eve Yuva Yapan Arılardan Nasıl Kurtulurum Arılar Nasıl Kovulur
Sayfa İçeriği: Eve Yuva Yapan Arılardan Nasıl Kurtulurum Arılar Nasıl Kovulur

Bir çok insanın başına gelen arı istilası balkon, cam kenarları ve odalara yuva oluşumuyla yuva yapmaları sorunudur. Yazımızın içeriğin de arılardan kurtulmak için ne yapmalı? ve arılar nasıl kovulur? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Eve yuva yapan arılardan nasıl kurtulurum?

Arılar, genellikle doğa da ağaçların bulundukları yerlerde yuva yaparlar. Bazı durumlar da arılar, evlerin balkonlarına, cam kenarlarına ya da evin odalarına kadar bile girebilir. Bahçeli evde oturan bireyler, bahçelerin de arı yuvaların olduğu gördüğün de, ilk önce panik yaparlar. Arılar taşıdıkları polenler ile doğanın sürekliliğini sağlayan, ekolojik sistemin en önemli hayvan türlerinden biridir. Aslında arılar yaşamı destekler iken, bazı kişilerin korkulu rüyası olabilmektir. Özellikle de ilkbahar vede yaz ayların da aktif olan arılar doğa da zaman geçirmek isteyenler için, bu konuda dikkatli davranmalıdır. Son derece akıllı vede sistemli hareket eden arıların, amaçları insana zarar vermek değil, kendilerini ve türlerini korumak vede karınlarını doyurmaktır. Arılar zar kanatlı oldukları için, apoidea ailesine ait tüm böcek türlerine verilen adlardan gelmektedir. Bu ailenin özelliği ise, içinde enine vede boyuna damarcıklar yer alan şeffaf kanatları olmasıdır. Göğüs, karın vede baştan oluşan üç kısımdan oluşurlar. Temel de bu biçimde iken, vücut yapıları cinslerine göre de değişmektedir. Yazımızın devamına giderek eve yuva yapan arılardan kurtulma yöntemleri, ile alakalı bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Arılar Nasıl Kovulur?

Eve Yuva Yapan Arılardan Kurtulma Yöntemleri

– Türk kahvesi; Kahveyi pişmemiş halde, bir çay tabağı içine dökerek yakarsanız çıkardığı duman arıları uzak tutmanıza yardımcı olur. Yavaş bir yanma yapar vede aslında güzel kokulu duman çıkarır.
– Vanilya; Vanilya yağını suyla karıştırıp cildinize kullanabilirsiniz. Bu da oldukça iyi vede kullanılan yöntemdir.
– Sarımsak; Sarımsakları doğrayarak bir kaç gün suda bekletin. Böylelikle doğal aroma ile arıları uzak tutarsınız. Sarımsak en iyi arı kovucudur.
– Tarçın; Tarçını kamp yapacağınız alanın etrafına serperseniz, arılardan biraz korunmuş olursunuz. Tarçının kokusunu arılar pek sevmez.
– Nane; Arılar nanenin keskin kokusundan pek hoşlanmazlar vede yaklaşmazlar. Yalnız nanenin taze olmasına dikkat edin.
– Salatalık kabuğu; Salatalık kabuğu da arıları belirli küçük alanlardan uzak tutmak için kolay çözüm olarak değerlendirilebilir.

– Deterjanlı su; Sprey şişesi su ile doldurun ve içine iki yemek kaşığı bulaşık deterjanı ilave edip karıştırın. Eşek arısı gördüğünüz de bu karışımı etrafa sıkarak arıları anında uzaklaştırabilirsiniz. Bu karışımı arıların bulunduğu alanlara da sıkabilirsiniz.
– Çöp kapakları; Çöp kutuları da, arıları çeker. Yalnızca arıları değil, diğer böcekleri de kendine çeker. Bu nedenle çöp kutusunun kapağını mutlaka kapalı tutun. Çöpleri ev yerine, antre ya da garaj da tutabilirsiniz.
– İdris otu mumu; İdris otu mumları, arıları uzaklaştırmak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden biridir. Bu memlardan bir kaç tanesini, bulunduğunuz alana yakın. Koku arıların bölge de dolaşmasını engelleyecektir. Mum yerine, idris otunu tütsü biçiminde de yakabilirsiniz.

Arılardan Nasıl Korunmalı?

Yemekleri kesinlikle açıkta bırakmayın. Yemeklerinizi yiyeceğiniz zaman açın vede işiniz bittikten sonra kapalı kutu vede torbalar da hatta var ise arabanız da saklayın.
Sabah kalktığınız zaman, ayakkabınızı giymeden önce içini kontrol edin. Kurutmak için astığınız kıyafetleri de aynı biçimde giymeden önce kontrol edin.
Yatmadan önce çadırın içini, her türlü böcek vs. için mutlaka kontrol edin.
Bulunduğunuz yerde arı kovanı vs. var ise, bu alanlardan uzak durun. Kovanı korumak isteyen arılar sizi huzursuz edebilir.
Uzun çimen, çayır vs gibi yerlerde çıplak ayakla ya da bacaklarınız açık dolaşmamaya dikkat edin. Görmeden farkında olmadan rahatsız ettiğiniz arılar, sizi tehlike olarak algılayarak saldırabilir.
Parfüm, deodorant ve oda spreyi vs. gibi taze kokular arıları ciddi biçimde çeker, doğa da kullanmamaya dikkat ediniz.
Parlak vede güneşte ışıldayan takılar takmayın.
Başta çiçek desenleri olmak üzere, çok renkli vede desenli elbiselerden kaçının.
Parlak vede canlı renkler arıları çeker. Açık vede pastel renklerden oluşan elbiseler tercih edin.

Eve Yuva Yapan Arılardan Nasıl Kurtulurum, arıları öldürmeden yapacağınız bulaşık deterjanlı su karışımı ile hepsini istenmedik alanlardan uzaklaştırabilirsiniz. Yazımızın içeriğin de arılardan kurtulma yöntemlerini ayrıntılı olarak derledik. Eğer ki sizin de eve yuva yapan arılardan nasıl kurtulurum, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Eve yuva yapan arılardan nasıl kurtulurum, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı eve yuva yapan arılardan kurtulma yöntemleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kulağa Kaçan Su Çıkar Mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed