Gelmiş Geçmiş Günümüzde En Etkili Askeri Birlikler

Gelmiş Geçmiş Günümüzde En Etkili Askeri Birlikler, Günümüze gelmiş geçmiş, en etkili askeri birlikleri siz değerli dostlarımız için bugün sıralayacaz.

Gelmiş Geçmiş Günümüzde En Etkili Askeri Birlikler Hangileri?

Gelmiş Geçmiş Günümüzde En Etkili Askeri Birlikler
Gelmiş Geçmiş Günümüzde En Etkili Askeri Birlikler

Dünyada bir çok askeri birlikler bulunmakta, bu askeri birlikler günümüzde en etkili olanları ise biz sizler için derledik. Bu yazımızda en etkili askeri birlikleri gelin birlikte bakalım.

– Isparta Savaşçıları Güney yunanistan’da bir şehir olarak bilinen ısparta savaşçıları yunan askeri güç olarakta ısparta’da yer almaktadır. Isparta’da erkek çocuklar 7 yaşına girdikleri zaman ailelerinden alınarak daha sonra 20 yaşına kadar ise uzun vede sert bir eğitim görmekteler. Büyük askeri birlik sayesinde, bütün ısparta çevresindeki toprakları bile feth ettiler. En büyük savunmayı ısparta savaşçıları yapmaktadır.

– Samuraylar Samuray askerleri, japon beylikleri için savaşan erkek askerlerdir. 9 yüzyıldan, 19 yüzyıla kadar en sağlam askeri güç olarak bilinmektdir. Temel silahları ise, katama adı verilen kılıçtır. Tabi katama kılıçın yanında ise değişik küçük kılıçlar vede deriden zırlarda kullanılmaktadır. Çok katı kuralları vede gelenekleri bulunmaktadır. Dere beylik sistemleri yıkılınca, samuray savaşcılarıda ortadan kalmış oldu.

– Türklerin Atlı Okçuları Türklerin atlı okçularıda, bilindiği üzere sonra derece etkili savaşçılar arasında yerlerini almıştır. Atlı okçular, atlara çok iyi binmekte vede çok iyi ok kullanırlar. Düşmanlara uzaktan saldırıp, etkili atışları ilede düşmanı yarabilmektedir. Bir çok türk topluluğu, atlı okçular sayesinde çok büyük devletler kurabildiler.

– Hawai Mahori Savaşçıları Öldürmek için savaşan erkeklerden oluşmaktadır. Düşmanlarına karşı mutlaka zafer gözü ile bakan tek askeri savaşçılardır. Tahta sopalar vede taş baltalar gibi çok gelişmiş olmayan silahlarla savaşırlar. Geliştirdikleri dövüş sanatlarıyla korkmak onlara utanç verici duygudur. Hiç birşey onları yıldırmaz vede korkutmazdı. Korkusuz savaş askerleri olarakta nitelendirilir. İlk kez görülen ateşli silahlar bile onları korkutmak için işe yaramamıştır. Hawai keşfeden vede onlar ile ilk temas kuran batılı ingilizciyi öldürende mahori savaşcılarıdır.

Fransız Yabancılar Lejyonu 1830 yıllarda kurulan, savaşçılar ordusu özel kuvvetler olarak nitelendirilir. Bu kavram onlar için, hala sürdürülüp, bir çok fiziksel vede psikolojik olarak bir çok erkekte devam etmektedir. Çok büyük vede ağır bir askeri eğitimlerden geçmektedirler. Eğitimleri tamamlaya bilenler ise, eğitimlerini yaptığı süre boyunca maaş almaktadırlar. Lejyonlar istenirse, franzalılar adına savaşıyorlar yada diğer ülkeler içinde kiralana bilmektedir.

En Etkili Askeri Birlikler Hangileri?

– Amerika Deniz ve Kara Kuvvetler Özel Birliği

Amerikan savaşçıları olarak adlandırılan özel birlik, amerikan askerleri arasından üstün olarak seçilerek oluşturulmaktadır. Daha sonra ise çok büyük askeri eğitimlere tabi tutulmaktalar. Savaş sırasında düşman hatlarına sızarak ise santaj vede sabotaj görevlerini yapıyorlar.

– Türkiye Bordo Bereliler Bordo bereliler ise dünyanın en etkili askeri birlikleri arasında yer almaktadır. Borda berelilere katılacak askerler, türk silahlı kuvvetlerinde görev yapan en iyi subay vede astsubaylar içinden seçilmektedir. Sağlam vede disiplinli ağır uzun süren eğitimden geçiyorlar. Gerek görüldüğü zaman, yurt içinde yada yurt dışında gizli operasyonlara katılıyorlar. Düşman hatlarına sızmak vede düşmanı yıpratacak nokta saldırılar oluşturup, görevlerini yerine getiriyorlar.

Gelmiş Geçmiş Günümüzde En Etkili Askeri Birlikler, eskilere dayanan askeri savaşçılar günümüze gelmiş geçmiş en etkili askeri birlikleri siz değerli dostlarımız için sıraladık ve özelliklerinden bahsettik. Şuanda bazı askeri savaşçılar, bulunmasada içlerinde hala devam eden askeri birlikler bulunmakta vede etkilerini hala devam ettirmektedirler. Bir çok görevden geçen savaşçılar dünyada bir çok savaşlarda boylarını en iyi şekilde göstermişlerdir. Sizinde aklınıza en etkili askeri birlikler hakkında sorular varsa yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Yazımızdan arkadaşlarınızıda haberdar ederseniz onlarında bilgilerden haberi olması açısından paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hayata Bağlanmıştım Seninle Birlikte Yeniden

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed