Googleden Öğretmenler Gününe Özel Doodle Süprizi!

Googleden Öğretmenler Gününe Özel Doodle Süprizi! Google yine her sene olduğu gibi bu senede öğretmenleri unutmadı, anasayfasını doodle yaptı.

Googleden Öğretmenler Gününe Özel Doodle Süprizi!

Öğretmenler Gününe Özel Doodle
Öğretmenler Gününe Özel Doodle

Her sene olduğu gibi, bu senede dev arama motoru olan GOOGLE, 24 kasım öğretmenler günü‘nü unutmadı. Vede anasayfasında güzel bir doodle yaptı. Doodle’de genellikle, önemli vede özel günleri vurgulayan google arama motoru bu senede öğretmenler günü‘nü doodle arasında yerini verdi. Google’in anasayfasında yer alan güzel renklerle dolu, güzel bir tasarım kullanıcıları karşılamaktadır.

Peki her ülkede değişik tarihlerde kutlanan, öğretmenler günü bu tarihi nereden alıyor yahıt bu tarih nereden geliyor? Hiç düşündünüz mü? Google’in tüm herşeyin özel günlerini, önemli tarihlerini anasayfasında yer vermektedir. Doodle aracılığı ile kullanıcılara göstermekte, her ülkede farklı farklı tarihlerde kutlanan öğretmenler günü, google türkiye’in 24 kasım tarihinide es geçmedi.

Google anasayfasındaki, doodle’ye tıklandığında ‘Öğretmenler Günü‘ ile ilgili bir çok arama sonuçları karşınıza gelmektedir. 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili mesajlar, sözler, şiirlerde sizin için çıkmaktadır. 12 arap ülkesinde öğretmenler günü 28 şubat tarihlerinde kutlanmaktadır. Öğretmenler gününün tatil olup, olmadığı bazı ülkelere göre değişiklik göstermektedir.

Öğretmenler Günü Tarihçesi

Öğretmenler günü tarihçesi’de çok önemli’dir. Öğretmenleri onurlandırmak için onlara etkinlikler düzenlenir vede kutlanır. Siz değerli dostlarımız için aşağıda öğretmenler günü tarihçesinin anlamını vurguladık.

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”’nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”’ni oybirliği ile kabul edilişinin yıldönümüdür.

Googleden Öğretmenler Gününe Özel Doodle Süprizi, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri her yıl, olduğu gibi bu yılda kutlanmakta. Büyük süprizi her yıl olduğu gibi, yine dev arama motoru google erken yaptı. Tüm değerli öğretmenlerimizi, google erkenden öğretmenler günü‘nü doodle ile hatırlamış oldu. Siz değerli dostlarımız için bu yazımızda öğretmenler günü doodlesi hakkında bilgi verdik, eğerki kafanıza takılan sorular olursa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Yazımızdan arkadaşlarınızında haberi olmasını istiyorsanız, onlarla paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Öğretmenler Günü Şiirleri – Öğretmenler Günü Mesajları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed