Boyun Ağrısı Neden Olur? Boyun Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

Boyun Ağrısı Neden Olur? Boyun Ağrısı Nedenleri Nelerdir? Boyun ağrısının bir çok sebebi bulunmakta bunları yanı başında ise eklem iltihapları gelmektedir.

Boyun Ağrısı Neden Olur? Boyun Ağrısı Nedenleri

Boyun Ağrısı Neden Olur
Boyun Ağrısı Neden Olur

Bir çok insan, hayatında bir çok kez boyun ağrısından şikayetcidir. Boyun ağırısı aslında, insana hayatı zorlaştıran bir hastalıktır. Hemen hemen her yaşta görülebilir. Boyun ağrısı neden olur? sorusunu bir çok insan sormuştur. Boyun ağrısından en çok doktorlara başvuran insanlar sebebini bir çok olasılıklara bağlandığını belirtmiştir.

Boyun ağrısının belli başlı bir sebebi yoktur. Boyun ağrısı aslında bir çok sebepten dolayı olabilmektedir, onun için ana kaynağı tespit olmamıştır. Doktorlar boyun ağrılarının öncelikle başka hastalıkların kaynakcısı olmadığını inceleyerek gerekenleri yapacaktır.

Boyun Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

Spondylosis
Dejeneratif disk hastalığı
Kas incinmesi
Mekanik boyun ağrısı
Radikülopati
Dejerasyon
Fıtık
Spinal instabilite
Servikal dar kanal

Bir çok sebepten dolayı olabilecek boyun ağrısı, eklem iltihapları sebebide meydana gelmektedir. Genellikle kaza sonuçu sert bir darbe almakla birlikte görülmektedir. Boyun ağrısı ile birlikte, sırt ağrıları, kol ağrılarıda eşlik etmektedir.

Boyun Ağrısı Nezaman Önemsenmeli?

Ağrılarınız günden güne ciddi ciddi artıyorsa. Ağrılar kola sıçramışsa, kolunuz uyuşuyor, hissizleşmesi gibi şikayetler görünürse. Halsizlik hissi, kendinizi iyi hissetmeme gibi durumlardan şikayetciyseniz vede boyun ağrınız bulunuyorsa. Boyun ağrınızın olmasıyla birlikte idrara çıkma vede yürümenizde problemler varsa eğer omurilik üzerinde baskıyla ilgili sorunlarınız olabilir. Boyundaki kemiklerinizde hassaslaşma yada yumuşaklık dikkat çekiyorsa. Kanser gibi önemli hastalığın yanı sıra boyun ağrıları başlamışsa. Mutlaka derhal bir doktora başvurup, gerekli tedavinizi geçiktirmemeniz gerekir.

Genellikle her boyun ağrısı‘da ciddi bir rahatsızlık anlamı taşımamaktadır. Romatizma gibi türlü türlü çeşitleri bulunan rahatsızlıklardan dolayıda boyun ağrıları olabilmektedir. Boyunda oluşan kireçlenmede boyun ağrısının nedenleri arasındadır. Boyun kireçlenmesi ile fıtık birbirine çok benzer belirtiler göstermektedir. Boyun ağrılarınızı dindirmek için ise sıcak banyo, masaj vede egzersiz yapmak işinize yarayacaktır. Ufak ufak hareketler ile başınızı sağa, sola doğru yapmanızda fizik hareketleri arasında sizin iyi hissetmenizi sağlayacak hareketlerdir. Ağrı kesici vede kas gevşetici ilaçlarda bu tür ağrıları dindirmeye yaramaktadır.

Boyun Ağrısı Neden Olur, boyun ağrısı deyip geçmemek lazım bazen aslında ilerledikçe yaşamıda felç edebiliyor kişiye. Onun için en ufak bir halsizlik yaşadığınızda uzmana başvurmakta geçikmeyin. Her zaman erken önlem almak, hastalığın ilerlemesini önüne geçmektir. Eğerki sizinde boyun ağrısı şikayetleriniz varsa yorum bölümünden bize sorabilirsiniz. Arkadaşlarınızında bu yazımızdan haberi olmasını istiyorsanız onlarla paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Googleden Öğretmenler Gününe Özel Doodle Süprizi!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed