Granit Tezgah İle Mermer Tezgah Arasında Fark Var Mı?

Granit Tezgah ile Mermer Tezgah Arasında Fark Var Mı? En İyi Mermer, Granit mi? Mermer mi? Arasındaki farklar ile ilgili bilmeniz gerekenler yazımızda…

Granit Tezgah İle Mermer Tezgah Arasında Fark Var Mı? En İyi Mermer

Granit Tezgah ile Mermer Tezgah Arasında Fark Var Mı
Sayfa İçeriği: Granit Tezgah ile Mermer Tezgah Arasında Fark Var Mı, En İyi Mermer, Granit Tezgah Mı, Mermer Tezgah Mı? Daha Kaliteli, En Uygun Mutfak Tezgahı Çeşitleri Nelerdir, Granit Tezgah Ve Mermer Tezgah Çeşitleri, Granit Mi, Mermer Mi, Granit Mermer Nedir

Granit tezgah ile mermer tezgah arasında fark var mı ile ilgili bilinmesi gereken bazı ayrıntıları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. En iyi mermer çeşitleri hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için tüm her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Granit mi? Mermer mi? Soruları arasında karar veremediyseniz, cevaplarını sayfamızdan yardım alarak öğrenebilirsiniz. Peki granit tezgah ile mermer tezgah arasında fark var mı? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Her insan evinde mutfaklarının güzel olmasını istemektedir. Mutfakları yenilemek ise bazı tadilat vede maddi olarak sıkıntılar açmaktadır. Ufak tefek değişiklikler mutfaklara yenilik getirse de özellikle tezgah fayansları eskidiğinde komple bir değişiklik gerektirmektedir. Bu nedenle insanlar bir çok çeşit arayışına girmektedir. Kaliteli ürünler vede düşük bütçeli ürünler ile mutfak tezgahlarını yenilemek adına insanlar iki seçeneğe yoğunlaşmaktadır. Mermer ve granit bunların başında gelmektedir. Aslında herkes mutfağını yenilemek ister, yalnız bilindiği üzere mutfak yenilemek oldukça pahalı’dır. Mutfağınıza uygun tezgah çeşitlerini yazımızdan bilgi alarak gerekli olanı seçerek yaptırmaya karar verebilirsiniz.

GRANİT TEZGAH MI? MERMER TEZGAH MI? DAHA KALİTELİ

EN UYGUN MUTFAK TEZGAHI ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Mermer tezgahların diğer dezavantajı da çok çabuk leke tutmasıdır. Granit tezgahlar da leke oluşması imkansızdır.

Malzeme yapılarına göre mermer yumuşaktır. Bu sebeple zedelenme, çizilme, yaralanma gibi istenmeyen durumlar ile çok daha kolay karşılaşılmaktadır. Granit tezgah ise sert malzeme ile yapılmıştır. Yaralanma, zedelenme ve çizilme istenmeyen durumlara çok zor maruz kalınmaktadır. Hatta uzun ömürlüdür. Bu yüzden granit bir adım öne çıkmaktadır.

Gösteriş ve şıklık açısından bakıldığında mermer tezgahlar düz bir görünüme sahiptir. Eğer parlaklık tercih ediyorsanız granit tezgahlar kristalli olması nedeni ile daha şık ve gösterişli durmaktadır.

Peki granit tezgah ve mermer tezgah fiyatları nedir? Mutfak tezgahlarını yenilirken maddi miktar ayırmalısınız. Bu açıdan bakıldığında fiyat olarak en uygun olan mermer tezgah’dır. Mermer tezgahlara oranla daha iyi özelliklere sahip olan granit tezgah da daha pahalıdır. Mermer tezgahlar metre kare üzerinden hesaplandığında en düşük 100 tl, en yüksek de 600 tl arasıdır. Granit tezgah ise metre kare üzerinden hesaplandığın da 800 tl ile 2.500 tl arası değişiklik göstermektedir.

GRANİT TEZGAH VE MERMER TEZGAH ÇEŞİTLERİ

Granit Tezgah İle Mermer Tezgah Arasında Fark Var Mı

Granit tezgah çeşitleri arasında platino, yaylak, cafe bahia, banito modelleri vardır. Mermer tezgahlar arasında da afyon grisi, afyon beyazı, bilecik beyazı vede bilecik kırmızısı ile uşak beyazı modelleri bulunmaktadır.

Granit Tezgah İle Mermer Tezgah Arasında Fark Var Mı, yazımız da hazırladığımız granit tezgah ve mermer tezgah arasındaki farkları öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki granit tezgah ile mermer tezgah arasında fark var mı, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Granit tezgah ile mermer tezgah arasında fark var mı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tuz Ve Şeker Neden Nemlenir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed