Gua Sha Masajı Ne İşe Yarar?

Gua Sha Masajı Ne işe Yarar? Gua Sha Masajı Nasıl Yapılır? Gua sha masajı günümüz de oldukça yaygınlaşan ve merak konusu olan masaj bilgiler yazımızda.

Gua Sha Masajı Ne İşe Yarar? Gua Sha Masajı Nasıl Yapılır?

Gua Sha Masajı Ne işe Yarar
Sayfa İçeriği: Gua Sha Masajı Ne işe Yarar

Eskilerin kullandığı masaj tekniklerinden biri olan gua sha masajı, günümüze tekrar geldi. Son yıllar da kullanılan en popüler masaj olan gua sha masajı günümüz de kullanımı oldukça arttı. Bizler de siz değerli dostlarımız için gua sha nedir? ve Gua sha masajı tekniklerini yazımızın içeriğin de derledik. Gua sha masajı nasıl yapılır? İle ilgili merak ettiklerinizi de yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Peki gua sha masajı ne işe yarar?

Gua sha masajı, özellikle kas vede eklem ağrılarını dindirmek için kullanılmaktadır. Bu masaj bağışıklık sistemine de faydaları bulunmaktadır. Ateşli hastalık, soğuk algınlığı vede karaciğer sorunlarında da tercih ediliyor. Kişinin vücudu bu çürükleri tedavi etmek amacı ile deform olmuş bölgeye daha çok gıda vede oksijen taşınmasını sağlamaktadır. O yüzden gua sha masajı oldukça faydalı olduğu görünmektedir. Aventurin, Pembe kuvars, kristal kuvars vede yeşim gibi değerli minerallerin farklı formlar da vede ebatlarda şekillendirilmesiyle elde edilen bir yüz masaj aleti bulunmaktadır. Bu alet vücudun tüm bölgelerine uygulana bilmektedir. Özellikle de göğüs, sırt vede bacaklarda kan dolaşımını artırarak organlara giden oksijen miktarını arttırmaktadır. Narin hareketler ile yüz bölgesine de uygulanabiliyor. Sizde gua sha masajı ile ilgili daha ayrıntılı bilgileri yazımızın içeriğinden bulabilirsiniz.

Gua Sha Masajı Nasıl Yapılır?

Gua Sha Masajının Faydaları

Yüzdeki şişkinlikleri yatıştırmaktadır.
Lenf drenajına yardım etmektedir.
Su tutmayı önlemektedir.
Cilde detox yapmaktadır.
İnce çizgiler vede kırışıkları açmaktadır.
Yüzünüzü kontürler vede daha şekilli olmasını sağlamaktadır.
Kan dolaşımını hareketlendirmektedir.

Gua Sha Masajının Yapımı

Bu masajı uygulatmadan önce makyajınız var ise temizlemeniz gerekmektedir. Masaj uygulanmadan önce temiz cildinizin olması lazım. İlk önce o yüzden tüm makyaj kalıntılarından kurtulmanız gerekmektedir. Cildinize uygun serum ya da yağ seçin. Nemlendirici yağ da sizin için tavsiye edilebilir. Yağlı bir cilde sahipseniz kuru yağları tercih edebilirsiniz. Daha sonra havlu alın vede gua sha taşını eliniz de az ısıtın. Aşağıda gördüğünüz resimdeki gibi tüm hareketleri 10 kere olacak şekilde yapın. Kesinlikle gua sha taşını zorlayarak yukarı yukarı çekmeyin. Bu taşı yüzünüze uyguladığınız yağ ile kaydırmanız gerekmektedir.

Gua Sha Masajı Uygulanışı
Gua Sha Masajı Uygulanışı

Gua Sha Masajı Ne İşe Yarar, gua sha masajı geleneksel tedavi yöntemleriyle birlikte diğer ülkelerde en çok uygulanan masaj çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu masaj tekniği kan dolaşımını hızlandırarak yüzün şekillenmesini vede gençleşmeyi sağlamaktadır. Eğer sizin de gua sha masajı ne işe yarar, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Gua sha masajı ne işe yarar, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da gua sha masajının yapımı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kaplıcalarda Hijyen Nasıl Olmalı?

2 thoughts on “Gua Sha Masajı Ne İşe Yarar?

  1. Bu taşları nereden bulabiliriz bilgisi olan var mı? Bir çok yere sordum böyle bir taş bulunmadığını söylediler ellerinde nereden alabilirim? Bana yardım edecek var mı?

  2. Bu masajı otellerde yapıyorlar yaz tatilinde yaptırdığımız masaj taşı hala aramaktayım bulamadık sanırım bu taşı yurtdışından getiriyorlar nereye baktıysak bulamadık eşimde çok istiyor ölü hücrelere iyi geliyor ve derinlemesine rahatlatıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed