Güncel Trafik Sigortası Ne Kadar?

Güncel Trafik Sigortası Ne Kadar? Trafik Sigortasında Basamaklar Nedir? Zorunlu trafik sigortası için yeni tarife ne kadar? İle ilgili bilmeniz gerekenler.

Güncel Trafik Sigortası Ne Kadar? Trafik Sigortasında Basamaklar Nedir?

Güncel Trafik Sigortası Ne Kadar
Sayfa İçeriği: Güncel Trafik Sigortası Ne Kadar

Trafiğe çıkan her motorlu aracın yaptırması zorunlu olan sigorta türüne trafik sigortası denir. Trafik sigortası, 3 kişilere vede taşıtlarına verebileceği zararları teminat altına almaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için zorunlu trafik sigortası için yeni tarife ne kadar? ve trafik sigortasında basamaklar nedir? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Güncel trafik sigortası ne kadar?

Zorunlu trafik sigortası, poliçelerinin kapsadığı teminatlar ana vede ek olarak ikiye ayrılmaktadır. Trafik sigortası ana teminatlar, her poliçe de bulunur vede kapsamları şunlardır; Ölüm teminatı, sürekli sakatlık teminatı, sağlık giderleri teminatı vede maddi zararlar teminatıdır. Trafik sigortası, ek teminatları da risk grubu ile kullanım tarzına bağlı olarak seçilmektedir. Kapsamı da şunlardır; Hukuksal koruma, sigara yanığı, mini onarım hizmeti ve asistans teminatıdır. Trafik sigortası teminat limitleri, her sene değişmektedir. Trafik sigortası senelik olarak yapılan vede poliçe bitim tarihinden önce, aracın trafiğe çıkabilmesi adına yenilenmesi gereken zorunlu sigortadır. Trafik sigortasının teminat vede limitleri aynı olduğundan yenileme dönemin de farklı sigorta şirketlerinden prim teklifi alıp, en uygun teklifi veren sigorta şirketinden poliçe kestirmek çoğu zaman en doğru yöntemler arasındadır. Yazımızın devamına giderek trafik sigortasında basamaklar ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası İçin Yeni Tarife Ne Kadar?

Trafik Sigortasında Basamaklar Nedir?

Trafik sigortası, tavan fiyatları üzerinde oldukça etkili olan basamaklar sürücülerin kaza geçmişlerine göre değişiklik göstermektedir. İlk kez trafiğe katılacak bir sürücü için, trafik sigortası tavan fiyatları listesindeki seviye 4. basamaktır. Bu noktadan itibaren kazasız kapatılan her bir sigorta poliçe yılı için, sürücü bir basamak daha avantajlı konuma geçerek, trafik sigortası tavan fiyatları listesin de düşük tutarlar ve üzerinden poliçe teklifi almaya başlar.

2017 yılında geçilen sisteme göre araçlar, hasar basamaklarına göre değerlendirilmektedir. Hiç hasar görmemiş araç 7. trafiğe yeni çıkan araç 4 vede hasar görmüş araçlar 1 numaralı basamaktan, yani tavan fiyattan değerlendirilmektedir. Trafik sigortası tavan fiyatları aracın hasarlı veya hasarsız olması durumunda da değişiklik göstermektedir. Hasar kaydı bulunmayan araçlar, hasarsızlık indirimi alırken, hasar kaydı bulunanlar da ise sigorta primi artmaktadır. Kazalı vede hasarlı geçirilen poliçe dönemleri de, sürücülerin daha yüksek fiyatlardan trafik poliçesi teklifleri almasına neden olmaktadır.

Otomobil İçin Zorunlu Trafik Sigortası Tarifesi

1. Basamak: 9.301 TL
2. Basamak: 7.520 TL
3. Basamak: 5.739 TL
4. Basamak: 3.958 TL
5. Basamak: 3.562 TL
6. Basamak: 3.087 TL
7. Basamak: 2.296 TL

Güncel Trafik Sigortası Ne Kadar, sigorta primleri 7. basamak da belirlenmektedir. İlk defa trafik sigortası yaptıracaklar 4. basamaktan başlamaktadır. Hasarsızlık indirimi ya da hasar artırımı tarifeleri de 4. basamak baz alınarak belirlenmektedir. Eğer ki sizin de güncel trafik sigortası ne kadar, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Güncel trafik sigortası ne kadar, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da güncel trafik sigortası ne kadar yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Evde Kabızlığa Ne İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed