Hayatınızı Kurtarabilecek 7 Bilgi – Hayatınıza Yardımcı Olabilecek Bilgiler

Hayatınızı Kurtarabilecek 7 Bilgi Hayatınıza Yardımcı Olabilecek Bilgiler, Her insan zorlandığında bazı yardımcı bilgilere ihtiyaç duymaktadır.

Hayatınızı Kurtarabilecek 7 Bilgi – Hayatınıza Yardımcı Olabilecek Bilgiler

Hayatınızı Kurtarabilecek 7 Bilgi
Hayatınızı Kurtarabilecek 7 Bilgi

Hayatımız bazen zorlaştığını hepimiz bilmekteyiz. Kimi insanlar zorlandıklarını bile bile kolaylık aramamaktadır. Bizler ise siz değerli dostlarımıza bu yazımızda hayatınızı kurtarabilecek 7 bilgiden bahsedeceğiz.

Her insanın ekstra bilgi sahibi olması, birgün o bilgilerin işe yarayacağını unutmamalıdır. Bu bilgiler neye mi yarayacak diyorsanız buyurun gelin birlikte inceleyelim vede öğrenelim. Hiç biri yaramaz diye bir kayde yok, birgün elbet bir yerde işinize yarayacaktır.

Birgün başınıza gelebilecek durumlardan hayatınızı kurtarabileceğiniz 7 bilgiyi siz değerli dostlarımızla paylaşıyoruz.

1- Taksiler aslında güvenilir araçlardır. Yalnız tehlikeli vede şüpheli durumlarla karşı karşıya gelindiğinde hayat kurtarabilmektedir.

Örnek olarak ise; Bindiğiniz taksinin plakasına bakmanız yada araçın fotoğrafını telefonuzla çekmeniz sizin için yerinde bir hareket olacaktır. Genellikle tüm taksiciler nazik vede işini yapan insanlardır yalnız siz sadece bilmediğiniz bir araça binerken önleminizi almış olursunuz vede güvenli yolculuk yapmanıza olanak sağlarsınız.

2- Araba içinde yolculuk ederken, toplu taşımalarda telefonla konuşurken filan şahsi vede ekonomik bilgilerinizi saklı tutmanız vede paylaşmamanızı öneriyoruz. Eğerki bir taksicinin size değişik tavırlar sergilediğini düşünüyorsanız bir tanıdığınızı arayarak ona nerde olduğunuzu vede, ona taksi plakasını iletmeyide ihmal etmeyiniz.

3- Keneler bildiğiniz üzere, her canlıya çeşitli hastalıklar bulaştırabilen tehlikeli böceklerdir. Kene ısırdığında, acilen sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekmektedir. Kenenin size daha fazla zarar vermemesi için ise, keneyi derinizden çıkarmalısınız. Yalnız bunu yaparken kene’i direk çekmeniz sakıncalı bir durumdur. Keneyi, çıkarırken doğru şekilde çıkarabilmeniz için onu kafasından tutarak çekmeniz gerekmektedir. Keneyi, elinizi kullanarak çıkarmayı sakın denemeyin. Kafası derinizde kalması, enfeksiyon kapmanıza neden olabilir.

4- Cüzdanınızı evde unuttuğunuz oldumu? İşte bu cümlem tam size göre arkadaşlar. Artık cüzdanınızı unuttuysanız bile toplu taşıma araçlarınızda yanınızda paranız olacak. Taşıdığınız parayı tek bir yere koyma yerine, telefon kabınıza, yada çorabınızın içine koymanız sizi dertten kurtaracaktır. Bu uygulamayı bazı kişiler değişik yerlerdede uygulamaktadır. Beklenmedik durumlarda bu para sizi kurtarabilmektedir.

Birgün Hayatınızı Kurtarabilecek 7 Pratik Bilgi

5- Merdivenlerden inerken yada çıkarken dikkat etmeniz gerekenler sizin hayatınızı kurtarmaktadır. Bu dikkat etmeniz gereken, bir kaç ayrıntı ile dikkatli iniş, çıkış yapmanız size yardımcı olacaktır. Merdivenden inerken yada çıkarken ellerinizi cebinizde ise düştüğünüz zaman tutunamayacağınızdan kafanızı biryerlere vurma gibi sorunlar ile karşılaşacağınızdan elleriniz cebinizde merdivenlerden çıkış, iniş yapmayın.

6- Yaşam üçgeni, sizin için hayat kurtaran çözümler arasında yer almaktadır. Yaşam üçgeni genellikle deprem anında sığındığınız köşeler arasında yer almakta vede hayatınızı birazda olsa kurtarabilmektedir.

Birgün Hayatınızı Kurtarabilecek 7 Pratik Bilgi
Birgün Hayatınızı Kurtarabilecek 7 Pratik Bilgi

7- Hayvanlar sevilebilecek en güzel canlılardır. Onlara eziyet etmeyelim, onları koruyalım. Bildiğiniz üzere hayvanlar tehtit hissetmedikleri sürece insanlara saldırmazlar. Bir hayvan size yaklaşıyorsa, ona uzaklaş komutu vererek gitmesini sağlamaktır. Eğerki dinlemiyorsa üzerinizden bir eşyayı ileri doğru atarak ona doğru gitmesini sağlamanız vede o esnada zaman kazanarak kaçmanızdır. Eğerki hayvanlar size saldırmışsa ondan korunmanız gerekecek önemli yerlerinize zarar vermesini engellemek için boynundan tutmanız gerekmektedir. Bilmeniz gereken bir önemli bilgi daha köpeklerden koşarak kaçmanız onun duyularını aktif hale getirmenize sebep olmaktadır vede onun sizi koşturmasına neden olursunuz.

Hayatınızı Kurtarabilecek 7 Bilgi, bu bilgiler sayesinde hayatınızı daha bilinçli hale sokmanıza yardımcı olacaktır. Bu tür vakalar ile karşılaşmanızda hayatınızı kurtarmanız için öğrendiğiniz bilgileri uygulayarak biraz olsun zorda kalmazsanız. Eğer yazımızı sonuna kadar dikkatli şekilde okuduysanız, arkadaşlarınızında bu bilgilerden haberdar olabilmesi için onlarla paylaşmayı unutmayın. Takıldığınız yerlerde bize soru vede düşüncelerinizi yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Seni Sevmenin Bedelini Ödüyorum Yalnızlığımla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed