Hayatınızı Kurtarabilecek Öneriler

Hayatınızı Kurtarabilecek Öneriler Hayat Kurturan İpucları, bir gün işinize yarayacak hayatınızı kurtarabilecek 13 ipucu yazımızda.

Hayatınızı Kurtarabilecek Öneriler Hayat Kurturan İpucları

Hayatınızı Kurtarabilecek Öneriler Hayat Kurturan İpucları
Sayfa İçeriği: Hayatınızı Kurtarabilecek Öneriler, Hayat Kurturan İpucları, Hayat Kurturan 13 İpucları, Hayatınızı Kurtarabilecek Öneriler Arkadaşa, Hayatınızı Kurtarabilecek Bilgiler, Hayatınızı Kurtarabilecek Yararlı Bilgiler

Günün birinde hayatınızın zor anında sizinde hayatınızı kurtarabilecek önerileri sayfamızda bulabilirsiniz. İşinize yarabilecek en güzel hayat kurturan ipuçlarını yazımızın devamında siz değerli dostlarımız için derledik. Yazımızı takip ederek bu bilgileri öğrenebilirsiniz. Bizler bu bilgilerin birgün işinize yarayacağını düşündük vede sizin için derledik.

BİR GÜN HAYATINIZI KURTARABİLECEK BİLGİLER

1- Alışveriş yerlerine girdiğinizde yada okul gibi yerlere girdiğinizde acil çıkış yada yangın merdivenlerinin yerini mutlaka öğrenin. Bu gibi durumlarda, yangın esnasında hangi duruma gideceğinizi vede panik yapmadan çıkışa gitmeniz daha kolay vede zor olmadan gidebilirsiniz. Yangın çıkışlarını bilmeyen insanlarada yol göstererek yardımcı olarak onlarıda yangından kurtararak yardımcı olabilirsiniz.

2- Her insan bilmesede karbonatın çok iyi yangın söndürdüğünü bilmeniz sizinde işinize yarayacaktır. Bir yerde yangın başladığında, gördüğünüzde hemen karbonat dökün bu sayede alevleri kolayca kontrol altına alır vede yayılmasını önler.

3- Spor esnasında ormanda yürüyüş sırasında yada dağda gezerken, yanınıza mutlaka bir ayna ile düdük alın. Bir yere düştüğünüzde çıkamayacak gibi olursanız aynanın yansıma özelliği ile yerinizi belli edebilirsiniz. Düdük sayesinde ise uzakta bile olsalar sesinizi duyurabilir yardım isteyebilirsiniz.

4- Sakızında hayatınızı kurtarabilecek özelliği olduğunu bilmeniz gerek. Sakız çiğnemek, strese iyi gelir. Bir yerde mazur kaldığınızda, çiğneyerek panik yapmaz, sakin kalmanızı sağlar. İyi bir yapıştırıcı olarakta yardımcı olmaktadır. Açlık hissinizi yatıştırmaya yardımcı olmaktadır geçici olarak.

5- Dik yokuşta yada merdivenlerde ellerinizi cebinize koymayın! Elleriniz cebinizde iken dengenizi kontrol edemez düştüğünüzde ise müdahale edemezsiniz.

6- Çok soğuk bir havada kaybolursanız vede su bile bulamadığınız yerlerde susuzluğunuz için sakın kar yemeyiniz. Çünkü kar vücut ısısını çabuk düşürür buda üşümenize olanak sağlar.

7- Doğa yürüyüşü yaparken kaybolduğunuzda bir akarsu yada nehir gibi yerleri çevreleyen çitler bulmaya çalışın vede daha sonra bunları bitişe kadar takip edin. Bu sayede kaybolmaktan sizi kurtaracaktır.

HAYATINIZI KURTARABİLECEK 13 İPUCU

8- El fenerleri yeri geldiğinde kurtarıcı olarak kullanılabilmektedir. Size saldırmak isteyen insan yada hayvanın gözlerinin içine tutttuğunuzda gözlerini kamaştıracağından kaçma fırsatınız olabilecek. Eğerki fener büyük ise onu sopa yerinede kullanabilirsiniz.

9- Mutfakta yemek yaparken eğerki tavanız birden yanarsa, sakın üzerine su dökmeyi denemeyin eğerki su dökerseniz bu alevlerin birden daha çok alev almasını sağlarsınız. Su dökmek yerine ise, ıslattığınız havlu yada ıslak bi bezle yanan tavanın üzerini yavaşca örtmeyi deneyebilirsiniz.

10- Bir insanın size silah doğrulttuğunda sakın panik yapmamaya çalışın. Saldırganın gözlerine bakın vede onunla göz teması kurmaya çalışın çünkü silahlı şahısın göz teması kurmanızda tetiğe basmasında terettük etmesini sağlamaktadır.

11- Evinize tamirat yada teslimat gibi nedenlerle evinize tanımadığınız kişiler gelirse o gittikten sonra kapılarınızı vede pencerelerinizi kontrol edin. Çünkü daha sonra evinize gizlice gelebilir kapınızı yada pencerenizi açık bırakmış olduğundan hırsızlık yapabilir.

12- Yürürken cep telefonu ile konuşmamaya özen gösterin. Çünkü konuşurken, arkanızdan yada yanınızdan gelen tehlikeleri fark edemeyebilirsiniz. Nekadar dikkatli olursanız olun ki, yürürken mesajlaşmak bile çok tehlikelidir. Gözleriniz devamlı ekranda olacağından önünüze çıkabilecek hiçbir engeli göremezsiniz buda sizin için kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

HAYATINIZI KURTARABİLECEK YARARLI BİLGİLER

13- Hayatınızda asla demekten vazgeçin, kendinizle barışık olun geçmişi bırakıp yapmak istediklerinizi zamanında yapın. Dün dünde kaldı, yarın ise sizin için yeni bir başlangıç olabilir.

Hayatınızı Kurtarabilecek Öneriler sayfamızda siz değerli dostlarımıza hayatınızı kurtarabilecek 13 ipucunu derledik. Sizlerinde eğerki aklında hayatınızı kurtarabilecek öneriler varsa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz. Hayatınızı Kurtarabilecek Öneriler sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Seviyorum Deyipte Sonra Terkedip Gidenlerdenmisin?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed