HES Kodu E-Devletten Alınır Mı?

HES Kodu E-Devletten Alınır Mı? HES Kodu SMS İle Nasıl Alınır? Salgın hastalıklar çevresin de büyük önem taşıyan hes kodu alımı ile ilgili bilgiler…

HES Kodu E-Devletten Alınır Mı? HES Kodu SMS İle Nasıl Alınır?

HES Kodu E-Devletten Alınır Mı
Sayfa İçeriği: HES Kodu E-Devletten Alınır Mı

Son zamanlar da artık hayatın bir parçası olarak bilinen hes kodu, e-devlet üzerinden kolaylıkla alınmaktadır. Hes kodu almak için bazı yönergeleri yazımızın içeriğinden ulaşabilirsiniz. Yazımızın devamına giderek hes kodu sms ile nasıl alınır? ve hes kodu nedir? Ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Peki hes kodu e-devletten alınır mı?

Son zamanlar da salgın hastalıkların artması ile günümüz de vatandaşların hizmetine sunulan ve korona virüs salgınını kontrol vede takibini yapmayı sağlayan HES kodu uygulaması, sosyal hayatın kontrolü amacı ile HES kodu işlemi başlatıldı. Otobüsler de, şehirler arası seyahatler de, Avm girişlerin de, iş yerlerin de hemen hemen bireysel iletişim gerektiren her yerde HES kodu sorulmaktadır. Sizde yazımızın devamına giderek hes kodu sms ile nasıl alınır? Öğrenebilirsiniz.

HES Kodu Nedir?

HES Kodu SMS İle Nasıl Alınır?

TC Kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan kişiler ya da Mavi kartlı kişiler Sms yerine HES yazıp aralarına boşluk vererek sırası ile T.C. kimlik numarası, doğum yılı vede paylaşım süresi yani gün sayısı olarak yazılarak 2023’e SMS göndermeleri yeterlidir.

TC Kimlik kartı ya da yabancı kimlik numarası bulunmayan kişiler için pasaport bilgileri ile HES yazıp araların da boşluk vererek sırası ile Uyruk, pasaport seri numarası, doğum yılı, soyad yazılarak 2023’e SMS göndermeleri yeterlidir.

HES Kodu Alımı
HES Kodu Alımı

HES kodunu e-devlet üzerinden de rahatlıkla alabilir ve kısıtlamaların olmadığı dönemler de, rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Bunun için Sağlık bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulamasını ücretsiz olarak telefona indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra HES kodunu alabilmek için uygulama üzerinden HES kodu işlemleri bölümüne girmeniz gerekmekte. Oradan ise HES kodu oluştur tuşuna basarak talep edilen süre boyunca gereli HES kodu oluşturmuş olursunuz.

HES Kodu Ne Anlama Gelir?

HES kodu, kontrollü sosyal hayat kapsamın da, ulaşım veya ziyaret gibi işlemler de kurumlar ile vede kişiler ile covid-19 hastalığı açısından her hangi bir risk olup, olmadığını güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan koda denir. Paylaşılan HES kodları uygulama üzerinden veya kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile sorgulanabilmektedir. Bu kod sadece toplu taşıma araçları, toplu kullanım alanları gibi yerler de geçirilecek süre boyunca bulaş, riskini azaltmak amacına hizmet eder. Covid-19 veya temaslı olan kişiler toplu ulaşım aracına alınmayacaklar. Birlikte seyahat etmiş olduğunuz kişilerin sonradan covid-19 testinin pozitif çıkması halinde sizi bilgilendirmek için de kullanılır. Üretilen tüm HES kodlarının tüm yönetimi, kişiye özeldir. HES kodlarını istediğiniz süre kadar paylaşabilir veya silebilirsiniz.

HES Kodu E-Devletten Alınır Mı, hes kodu günümüz de artık önemli hale gelmiş koddur. Sosyal hayata adapte olabilmek için, alınması gereken HES kodunu iki işlem sayesinde kolaylıkla alabilirsiniz. İster e-devlet üzerinden, isterseniz sms yolu ile direk alabilirsiniz. Eğer sizin de hes kodu e-devletten alınır mı, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Hes kodu e-devletten alınır mı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da hes kodu alımı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Donmuş Omuz Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed